خبر

 • تک بورد - خلبان با ادعای دزدیدن برنامه پیام رسانی وی ، از دلتا یک میلیارد دلار شکایت کرد

  خلبان با ادعای دزدیدن برنامه پیام رسانی وی ، از دلتا یک میلیارد دلار شکایت کرد
  30 روز و 17 ساعت قبل

  خلبان می گوید که او برنامه خود را با مبلغ 100 هزار دلار از پول خود ساخته است.
  یک خلبان شرکت هواپیمایی دلتا از شرکت خود به مبلغ 1 میلیارد دلار شکایت می کند و ادعا می کند که برنامه ای را که او ایجاد کرده سرقت کرده است.

  کاپیتان کریگ الکساندر ، یک جانباز 11 ساله که با هواپیماهای 757 پرواز می کند ، یک برنامه پیام رسان به نام QrewLive ایجاد کرد که ارتباطات خدمه پرواز را تسهیل می کرد. او می گوید که این برنامه را به مدیریت دلتا رسانده است ، که پس از ادعای ابراز علاقه ، سرانجام او را رد کرد قبل از اینکه برنامه مشابه خود را منتشر کند.

  الكساندر می گوید او وقت خود را روی این پروژه كار كرده و صرف كرده است 100000 دلار از پول خودش برای ایجاد برنامه. او می گوید که در سال 2015 و 2016 جلسات متعددی با Delta درباره این برنامه داشته است که گفته می شود مدیران در آن علاقه مند به کسب این نرم افزار شده اند. پس از سال 2016 ، دلتا ارتباط خود را با الكساندر درباره این برنامه متوقف كرد و در آوریل 2018 ، این شركت برنامه خود را با نام Flight Family Communications منتشر كرد.

  بیشتر خواندن فاجعه مرکز داده خطوط هوایی دلتا را مختل می کند بعضی از جلسات بین مدیران اسکندر و دلتا ممکن است به دستور مدیر عامل شرکت Ed Bastian و CIO Rahul Samant صورت گرفته باشد. الکساندر در پی قطع برق در اوت 2016 در مرکز داده Delta’s Atlanta از طریق پست الکترونیکی باستیان را ایمیل کرد ، حادثه ای که پروازها را به مدت 5 ساعت مختل کرد و بیش از 150 میلیون دلار هزینه برای شرکت داشت. خلبان به مدیر عامل گفت که او "راه حلی" دارد که در صورت قطع شدن مشکلات آینده به شما کمک می کند. گفته می شود باستین به اسكندر پاسخ داده و وی را با سامانت ارتباط برقرار كرده است. الكساندر در دادخواست ای كه در دادگاه ایالتی جورجیا تنظیم كرد و ادعای سرقت تجارت را داشت ، گفت: "" FFC "یك كپی از كربن است كه از م componentلفه پیام متنی مبتنی بر نقش بستر ارتباطی اختصاصی كریگ QrewLive استفاده می كند. رازها وی در این دادخواست گفت که ارزش نرم افزار وی "صرفاً بر اساس صرفه جویی در هزینه عملیاتی دلتا ، به طور محافظه کارانه بیش از 1 میلیارد دلار است".

  دلتا با این خصوصیات مخالفت می کند. مورگان دورانت ، سخنگوی دلتا ، در بیانیه ای به بلومبرگ گفت: "در حالی که ما ادعاهای مشخص شده در شکایت آقای الکساندر را جدی می گیریم ، اما آنها توصیف دقیق و منصفانه ای از توسعه سیستم عامل پیام داخلی خدمه دلتا نیستند." توسعه برنامه

  برای ساخت این برنامه ، الكساندر با یك شركت توسعه نرم افزار مستقر در آتلانتا قرارداد بست ، Ars آموخت كه QrewLive را در بالای RabbitMQ ساخته است ، یك میان افزار منبع باز كه پیام رسانی را تسهیل می كند. این نرم افزار یک پلت فرم "مبتنی بر نقش" بود که به اعضای یک خدمه پرواز خاص اجازه می داد مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، مانند Slack.

  تبلیغات

  ارتباطات خانوادگی پرواز تقریباً همان کار را انجام می دهد. این برنامه "تضمین می کند که کارمندان یا اعضای خانواده پرواز ، در حال انجام پرواز دلتا ، توانایی برقراری ارتباط مستقیم با یکدیگر در مورد وضعیت ده ها کار و موارد خدمات مشتری را دارند که قبل از عزیمت مورد نیاز است - فکر می کنید غذا ، تمیز کردن ، سوخت رسانی ، حسابداری برای حمل و نقل -در چمدان های چک شده ، هواپیماهای بازرسی شده و غیره. "دلتا در بیانیه مطبوعاتی هنگام راه اندازی برنامه گفت. این نرم افزار پیام رسانی در میان فشار شرکت هواپیمایی برای توسعه تعدادی برنامه موبایل برای خدمه و نمایندگان دروازه ارائه شد.

  قانون استخدام

  ادامه مطلب لورنس موی ، معاون شریک اجرایی Outten و Golden ، به Ars گفت: این دادخواست به متغیرهای مختلفی بستگی دارد. در بسیاری از قراردادهای کاری ، کارمندان "کار اجاره ای" در نظر گرفته شده اند ، که به کارفرمایان اجازه می دهد مالکیت ایده ها یا پروژه هایی را که کارمندان خارج از کار توسعه می دهند ، ادعا کنند ، البته نه همیشه. موی گفت: "بسیاری از کارفرمایان زبان بسیار گسترده ای برای استخدام دارند." "اما گاهی اوقات این زبان همچنان توانایی کارمندان برای داشتن اختراعات خود را حفظ می کند ، به شرطی که آنها آنها را با توجه به وقت و هزینه خود ایجاد کنند."

  این واقعیت که مدیریت به برنامه الکساندر ابراز علاقه کرده است لزوماً پرونده را تغییر نمی دهد. وی ادامه داد: "هنوز تمام س isال این است که" آیا وی به دلیل اینکه این کار را در زمان خودش و بدون منابع شرکت ایجاد کرده است ، دارای حق مالکیت است؟ " قسمت دوم این است که "آیا [مدیریت] آن را دزدیده است اگر خودش این کار را کرده باشد؟" این واقعیت که آنها ابراز علاقه کرده اند لزوماً اثبات کننده هیچ یک از آنها نیست. "

  شکل ظاهری آن جلسات ، سوال دیگری است. صرف اشتراک ایده برای برنامه پیام رسانی خدمه پرواز با مدیریت دلتا ممکن است برای پیروزی در دادخواست کافی نباشد. اما اگر الكساندر مکالمات مفصلی داشته باشد یا نمونه اولیه ای از نرم افزار را هنگام جلسات نشان دهد ، پرونده الكساندر می تواند قویتر باشد.

  دادخواست الكساندر موی را به یاد رابرت كیرنز ، مهندس فورد می اندازد كه در زمان خودش برف پاك كننده های متناوب را اختراع كرد. او نمونه اولیه را در سال 1963 به کارفرمای خود ارائه داد و ابتدا فورد علاقه مند شد. اما پس از آموختن نحوه کارکرد سیستم Kearns ، این شرکت تصمیم گرفت که با معرفی این ویژگی در Ford Galaxie 1969 ، از سیستم دیگری استفاده کند. کرنز از فورد به دلیل نقض حق ثبت اختراع شکایت کرد و این پرونده سالها به درازا کشید و از ازدواج و امور مالی وی خسارت دید. با این وجود ، در نهایت ، او 10.2 میلیون دلار از فورد و 18.7 میلیون دلار دیگر از كرایسلر برنده شد.

  موی گفت: "مردم چیزهایی را روی میزهای آشپزخانه خود اختراع می كنند و به موفقیت فوق العاده ای دست می یابند." "یک ایده جذاب طلا برای این ایده وجود دارد که یک فرد منظم کار می تواند با یک چیز هوشمندانه که هیچ کس دیگری فکرش را نکرده و با آن موفقیت کسب کند".

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری