خبر

 • تک بورد - خرید Arm توسط انویدیا در حال حاضر تحت نظارت FTC است

  خرید Arm توسط انویدیا در حال حاضر تحت نظارت FTC است
  20 روز و 20 ساعت قبل

  FTC مخالفت‌های احتمالی را برجسته می‌کند و به بررسی دقیق بریتانیا و اروپا بر این معامله می‌افزاید.
  ایالات متحده مخالفت‌های احتمالی را با خرید بحث‌برانگیز انویدیا از شرکت طراحی تراشه‌های بریتانیا Arm از SoftBank مطرح کرده است و مانع جدیدی برای معامله‌ای ایجاد کرده است که قبلاً ایجاد شده است. مخالفت جدی در آن سوی اقیانوس اطلس.

  مطالعه بیشتر

  بریتانیا تحقیقات امنیت ملی را در مورد معامله 54 میلیارد دلاری انویدیا اعلام می‌کند.خبر که تنظیم‌کننده‌های آمریکایی نگرانی‌های اروپایی را به اشتراک می‌گذارند یک روز پس از آن منتشر شد که بریتانیا تحقیقات عمیقی را در مورد معامله در رقابت آغاز کرد. و زمینه های امنیت ملی کمیسیون اروپا در اواخر ماه گذشته بررسی گسترده خود را آغاز کرد.

  علی‌رغم نشانه‌های فزاینده‌ای مبنی بر اینکه رگولاتورها ممکن است سعی کنند معامله را مسدود کنند، انویدیا روز چهارشنبه گفت که همچنان به "مزایای و مزایای خرید برای Arm، صاحبان مجوز آن و صنعت اعتقاد دارد."

  انویدیا با اعلام آخرین درآمدهای سه ماهه خود در اواخر روز چهارشنبه به وال استریت، عقب نشینی رگولاتورهای آمریکایی را فاش کرد. در این بیانیه آمده است که کمیسیون تجارت فدرال «نگرانی‌های خود» را در مورد معامله بازو ابراز کرده است و در حال مذاکره با آژانس درباره «راه‌حل‌هایی برای رسیدگی به این نگرانی‌ها» است.

  سازنده تراشه ایالات متحده چیزی را فاش نکرد مخالفان را برانگیخت یا امتیازاتی که ارائه کرده بود. این قرارداد که 14 ماه پیش اعلام شد، مخالفت برخی از شرکت‌های بزرگ فناوری آمریکایی را برانگیخت که نگران این هستند که انویدیا دسترسی آن‌ها به طراحی‌های تراشه‌های Arm را محدود کند و به آن مزیتی ناعادلانه در بازارهای بزرگ تراشه‌ها مانند مراکز داده و خودروها بدهد.

  به گفته یکی از افراد آشنا، انویدیا قبلاً پیشنهادی به تنظیم‌کننده‌های بریتانیا و اتحادیه اروپا داده است تا تضمین کند که مشتریان Arm را قطع نمی‌کند یا لیست محصولات Arm را که به آنها دسترسی دارند تغییر دهد. اما این پیشنهاد برای جلوگیری از ادامه تحقیقات گسترده لندن و بروکسل کافی نبود، و سازمان رقابت و بازار بریتانیا گفته است که معتقد نیست راه‌حل‌های «رفتاری» مانند این می‌تواند مؤثر باشد.

  تبلیغات

  انویدیا ممکن است با سردردهای بیشتری در چین مواجه شود، جایی که برخی از سازندگان تراشه‌های محلی در مورد این معامله به قانون‌گذاران شکایت کرده‌اند. این شرکت روز چهارشنبه گفت که یک فرآیند رسمی ضد انحصار هنوز در آنجا شروع نشده است، اگرچه گفت که این معامله توسط مقامات چینی "در دست بررسی" بوده است.

  مشکلات جمع آوری در مورد خرید Arm در تضعیف شکست خورده است. موج اخیر وال استریت از اشتیاق برای Nvidia. سهام آن در 14 ماه پس از اعلام معامله پیشنهادی، حدود 130 درصد افزایش یافته است و ارزش سهام آن در بازار را به بیش از 730 میلیارد دلار رسانده است.

  رشد قوی ارزش پول نقد و سهام را بالا برده است. پیشنهاد برای Arm به 76 میلیارد دلار، از 38.5 میلیارد دلار در زمان اعلام این معامله.

  آخرین نتایج درآمد نشان داد که تجارت تراشه‌های بازی و مرکز داده انویدیا به فعالیت خود در تمام سیلندرها ادامه می‌دهند، و آن را بهبود می‌بخشند. درآمد 50 درصدی نسبت به سال گذشته در سه ماهه سوم و باعث جهش 4 درصدی پس از بازار در سهام آن شد.

  درآمدهای سه ماهه سوم به 7.1 میلیارد دلار یا 270 میلیون دلار بیشتر از انتظارات وال استریت رسید. انویدیا همچنین درآمد سه ماهه چهارم را 7.4 میلیارد دلار یا 540 میلیون دلار بالاتر از انتظارات پیش بینی کرد، زیرا موفق شد بدترین فشارهای زنجیره تامین تراشه را که به سایر بخش‌های این بخش وارد شده است، از بین ببرد.

  پس از آن درآمد مالیاتی در آخرین دوره 84 درصد افزایش یافت و به 2.46 میلیارد دلار یا 97 سنت برای هر سهم رسید. وال استریت شرکت را با استفاده از مبانی پیش‌فرم ارزیابی می‌کند، سود هر سهم به 1.17 دلار، شش سنت بالاتر از انتظارات، افزایش یافت.

  © 2021 The Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است. به هر نحوی اصلاح شده است.

خبرهای دیگر از سیاست فنی