خبر

 • تک بورد - خدمات ریخته گری اینتل از جایزه 100 میلیون دلاری پنتاگون برای تراشه های ساخت آمریکا برخوردار می شود

  خدمات ریخته گری اینتل از جایزه 100 میلیون دلاری پنتاگون برای تراشه های ساخت آمریکا برخوردار می شود
  54 دقیقه قبل

  در حال حاضر ، هیچ ریخته گری خشکی نمی تواند نیازهای پنتاگون را برآورده کند.
  اینتل روز دوشنبه اعلام کرد که برای خدمات ریخته گری از طریق برنامه وزارت دفاع با هدف حمایت از تولید نیمه هادی های پیشرفته در ایالات متحده ، قرارداد منعقد شده است.

  خواندن بیشتر

  نقشه راه ریخته گری اینتل دوران پس از نانومتر "Angstrom" را نشان می دهد هرچند سهم اینتل از جایزه تخمینی 100 میلیون دلاری فاش نشده است ، اما مطمئناً باعث تقویت کارخانه نوپای اینتل می شود بخش خدمات که در ماه مارس به عنوان بخشی از استراتژی IDM 2.0 این شرکت اعلام شد. این شرکت در کنار IBM و شرکت های اتوماسیون طراحی الکترونیکی Cadence و Synopsys کار خواهد کرد. این برنامه که با عنوان "نمونه های اولیه میکروالکترونیکی سریع-تجاری یا RAMP-C" شناخته می شود ، به دنبال گسترش دسترسی پنتاگون به تراشه های قابل اعتماد ، ایمن و قابل اعتماد از فناوری فرآیند زیر 7 نانومتر است.

  یکی از عمیق ترین درس های سال گذشته اهمیت استراتژیک نیمه هادی ها و ارزش داشتن صنعت نیمه هادی داخلی قوی در ایالات متحده است. "پت جلسینگر مدیر عامل اینتل گفت. "هنگامی که ما خدمات ریخته گری اینتل را در اوایل سال جاری راه اندازی کردیم ، بسیار هیجان زده بودیم که این فرصت را داشته باشیم تا توانایی های خود را در اختیار طیف وسیعی از شرکا ، از جمله در دولت ایالات متحده قرار دهیم ، و بسیار عالی است که ببینیم این پتانسیل از طریق برنامه هایی مانند RAMP برآورده می شود. -C. "

  مانع EUV

  تا کنون ، تنها تعداد معدودی از شرکت ها با موفقیت فناوری های مورد نیاز برای حکاکی ویژگی های کوچک تر را در سیلیکون ، و تسلط TSMC بر فرابنفش شدید را با موفقیت وارد کرده اند. لیتوگرافی (EUV) به منجنیق آن در جلوی بسته کمک کرده است. شرکت تایوانی و سامسونگ مستقر در کره جنوبی تنها دو شرکت نیمه هادی هستند که در حال حاضر از EUV برای تولید تراشه های منطقی در مقیاس تجاری استفاده می کنند و TSMC با تولید بیش از 80 درصد تراشه های 5 نانومتری در جهان ، در صدر جدول قرار دارد.

  تبلیغات

  اینتل تلاش کرده تا با رقبای آسیایی خود همگام باشد. این شرکت هنوز EUV را در تولید هیچ یک از محصولات تجاری خود معرفی نکرده است و تا نیمه دوم سال 2023 از این فناوری به طور گسترده استفاده نخواهد کرد. در همین حال ، TSMC سال گذشته اعلام کرد که 50 درصد از کل ماشینهای نصب شده EUV را در اختیار دارد و 60 درصد از کل ویفرهای تولید شده را با استفاده از این فناوری تولید کرده بود و این باعث پیشرفت قابل توجهی در این شرکت شد. این نوع تولید نیز مزایای خاصی را برای توسعه فرایندهای آینده به ارمغان می آورد - پیشرفت به سمت گره بعدی اغلب بستگی به حل مشکلاتی دارد که در حال حاضر ظاهر می شود.

  اگرچه انتظار نمی رود که اینتل رقیبی برای TSMC معرفی کند گره 7 نانومتری - که در سال 2018 معرفی شد - تا اوایل سال آینده ، این شرکت انتظار دارد تا سال 2024 روند تولید "20A" خود را افزایش دهد ، که باید تا حد زیادی معادل گره 2 نانومتری TSMC باشد که پیش بینی می شود در تولید کامل باشد. تا آن زمان.

  کمبود تولیدکنندگان داخلی

  با پیشرفت TSMC ، پنتاگون بدون تولید کننده نیمه هادی داخلی در حاشیه باقی ماند. IBM بخش میکروالکترونیک خود را در سال 2014 به GlobalFoundries فروخت و از آن زمان ، GlobalFoundries خط مقدم را برای گره های بالغ تر کنار گذاشته است. اینتل همچنان تنها مدعی است و پنتاگون به وضوح امیدوار است که این جایزه به حفظ آن کمک کند. در آریزونا "در حال حاضر ایالات متحده هیچ دسترسی خشکی به فناوری ریخته گری ندارد که بتواند نیازهای بلندمدت تولید میکروالکترونیک وزارت دفاع (وزارت دفاع) را برآورده کند."

  پس از تکمیل ، برنامه RAMP-C انتظار می رود در مجموع 320 میلیون دلار جایزه دریافت کند. اگرچه قابل توجه است ، اما بخش کوچکی از آن چیزی است که برای شرکت های نیمه هادی مورد نیاز است تا در خط مقدم باقی بمانند. اینتل اعلام کرده است که 20 میلیارد دلار صرف دو کارخانه در آریزونا خواهد کرد و TSMC اعلام کرده است که 100 میلیارد دلار در سه سال آینده برای افزایش ظرفیت هزینه خواهد کرد.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری