خبر

 • تک بورد - خالق Doom دنبال «Doomscroll» می رود

  خالق Doom دنبال «Doomscroll» می رود
  25 روز و 22 ساعت قبل

  گیتاریست متال فکر می کند Doomscroll نام خوبی برای یک گروه است. نرم افزار شناسه مخالف است.
  داستین میچل یک روز در حال بررسی اخبار محلی بود که الهام بخش مقاله ای بعید بود. این گزارش در مورد زنی بود که در اثر شیدایی QAnon، نمایشگری از ماسک‌های صورت را در فروشگاهی در اسکاتسدیل، آریزونا، تارگت از بین برده بود. این زن بعداً توضیح داد که چه چیزی او را به آن نقطه رساند: "تمام کاری که انجام دادم این بود

  میچل، یک گیتاریست متال در دالاس، تگزاس، فکر کرد: «این یک نام قاتل برای یک گروه است. "من باید این کار را انجام دهم."

  https://techbord.com خالق Doom دنبال Mitchell, 38 ساله که کار روزانه اش شامل عملیات در آمازون می شود، می گوید که شخصاً به عذاب نمی پردازد. میچل خیلی آنلاین نیست. او هر از چند گاهی اخبار محلی، شاید NPR را بررسی می کند، اما از توییتر یا ردیت خارج از تحقیق در مورد ابزارهای جدید برای موسیقی خود استفاده نمی کند. برای میچل، Doomscroll انگیزه ای بود که او برای راه اندازی «گروه ترش متال مترقی» جدیدش به آن نیاز داشت. برای تثبیت آن، فوریه گذشته، میچل اولین درخواست علامت تجاری خود را برای کلمه "doomscroll" به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ارائه کرد. و چند ماه بعد، او ایمیلی از USPTO دریافت کرد که در آن اذعان داشت که علامت تجاری ظرف 30 روز از بین خواهد رفت و سپس رسما منتشر خواهد شد. در آن مرحله، Doomscroll تنها به میچل تبدیل می‌شود که از آن به عنوان نام گروه و دارایی سرگرمی محافظت و از آن بهره‌برداری می‌کند. Doomscroll، یک روز، سنگ خواهد شد. میچل در انتظار www.facebook.com/doomscroll ثبت نام کرد.

  در ماه اکتبر، میچل قبل از خواب با گیتار خود نودل می‌کرد که تصمیم گرفت برای آخرین بار ایمیل خود را بررسی کند. پیام یک وکیل در صندوق پستی او ظاهر شد. در آن نوشته شده بود: «آقای میچل عزیز. "شرکت حقوقی من نماینده Id Software LLC است که مالک بازی ویدئویی DOOM و علائم تجاری ثبت شده مرتبط است." در آن روز، 13 اکتبر، ادامه یافت، آخرین مهلت Id Software LLC یا هر شخص دیگری بود تا با درخواست علامت تجاری خود برای ثبت «doomscroll» مخالفت کند. وکیل از میچل خواست تا با تمدید مهلت موافقت کند. به این ترتیب، میچل و توسعه‌دهنده Doom می‌توانند قبل از انجام هرگونه اقدام قانونی، زمانی را برای دستیابی به یک راه‌حل پیدا کنند.

  میچل بلافاصله احساس خنده‌داری کرد. حتی کمی ترش او در سال 1993 10 ساله بود، زمانی که Doom دنیای بازی‌ها را طوفانی کرد و به گیمرهای ادگلورد قدرت داد تا شیاطین را با دسته‌ای از سلاح گرم در پس‌زمینه جهنم آتشین به نمایش بگذارند. او در آن روز Doom و Doom 2 را بازی کرده بود، که هر دو را «عالی‌کننده» توصیف می‌کرد، و به موسیقی متن فیلم Doom Eternal 2020 که الهام گرفته از فلز است، گوش داده بود، که او آن را «بد نیست» توصیف کرد. اکنون میچل خود را در یک بن بست غیرمنتظره با توسعه دهنده آن یافت. او می‌گوید که از کودکی عاشق آن بازی‌ها بود، اما "آنها سعی می‌کنند چیزی را از من بگیرند که کاملاً به آنها مربوط نیست."

  تبلیغات

  اولین استفاده از Doomscroll اغلب به سال 2018 نسبت داده می‌شود. در توییتی نوشت: «مدت گرفتن از قیامت و غرق شدن در چیزها و چیزهای دیگر»، هنرمند Calla Mounkes نوشت. "من سه شنبه برمی گردم یا چیز دیگری." مونکز می‌گوید که از سال 2017 از این اصطلاح استفاده می‌کرده است، اما مطمئن نیست که به آن رسیده باشد. او از طریق ایمیل به WIRED گفت: "من فکر می کنم این چیزی بود که در وجدان عمومی ما مطرح شد." "وقتی همه ما به یک تلفن هوشمند وابسته هستیم، همانطور که من این را از یک گوشی هوشمند می نویسم، اجتناب ناپذیر است که به زبانی برای توصیف شیفتگی همیشگی خود نسبت به رسانه های اجتماعی بپردازیم."

  در سال 2020، زمانی که امواج توفنده عناوین خبری در مورد کرونا، خشونت پلیس، و انتخابات در یک طوفان بی پایان از عوارض ادغام شدند، اصطلاح Doomscrolling به جریان اصلی رسید. جستجوها برای این واژه در گوگل سر به فلک کشیده و منعکس کننده یک اجبار جمعی برای پیمایش بی پایان فیدهای اخبار شوم در توییتر، فیس بوک، ردیت و سایر رسانه های اجتماعی است. این به رسمیت شناختن تمایل مازوخیستی ما به وسواس منفی بود، بیماری مشترک افراد دائمی آنلاین. همه از والدینی که در حال رشد بودند گرفته تا استفان کولبر این را می گفتند، انجام می دادند و سعی می کردند این کار را انجام ندهند. در چنین موقعیتی، ما درگیر این رفتارهای محدودتر و فوری بقا هستیم. نیکول الیسون، استاد دانشکده اطلاعات دانشگاه میشیگان، سال گذشته به WIRED گفت: ما در حالت جنگ یا گریز هستیم. روانشناسان می گویند که چرخش قیامت سلامت روان را از بین می برد و اغلب باعث ایجاد اضطراب و افسردگی می شود.

  یک ویژگی جالب علائم تجاری این است که هیچ کس نمی تواند علامت تجاری "دوم اسکرول" را به عنوان یک خروجی آنلاین برای هیستری جمعی نشان دهد. شما نمی توانید یک اصطلاح عمومی را که برای توصیف یا تعریف یک پدیده یا شیء عمومی استفاده می شود علامت تجاری بگذارید. به عنوان مثال، اپل نمی تواند به عنوان یک علامت تجاری برای اپل ثبت شود، اما می تواند به عنوان یک علامت تجاری برای رایانه ها ثبت شود، زیرا کلمه "apple" رایانه ها را توصیف نمی کند. به عنوان نام یک گروه ترش متال پراگرسیو، «Doomscroll، در زمینه موسیقی، عمومی یا توصیفی از موسیقی، اجراهای موسیقی، یا خدمات موسیقی نیست. بنابراین از نظر تئوری، بله، شما می توانید برای ثبت و ثبت موفقیت آمیز آن علامت اقدام کنید. "با فرض اینکه مخالفتی وجود نداشته باشد که در این مورد وجود دارد."

  اگر کسی بیشتر با این کلمه مرتبط است، کارن هو روزنامه‌نگار مالی از Business Insider است. در آوریل 2020، هو متوجه شد که دیوانه و مضطرب، تا دیروقت شب توییتر را می چرخد، که خوابش را به پایان رساند. و فقط او نبود؛ این همه روزنامه نگارانی بودند که او می شناخت. او شروع به توئیت کردن یادآوری هایی برای نوشیدن یک لیوان آب، کشش، خروج از سیستم، رفتن به رختخواب کرد. به زودی، هو در توییتر به عنوان "بانوی یادآوری Doomscroll" شناخته شد. او می‌گوید، چندین بار از او خواسته‌اند که برای نوشتن کتاب یا فروش کالا، این اصطلاح را علامت تجاری بگذارد.

  آگهی

  او به WIRED می‌گوید: «لطفاً من فقط یک شغل می‌خواهم». به علاوه، او می‌گوید، او این اصطلاح را اختراع نکرده است. او به تازگی آن را رایج کرده است (از طریق حدود 55 مصاحبه با روزنامه نگاران و محققان). سرانجام هو یادآورهای خود را به @Doomscroll_Bot برون سپاری کرد، یک ربات توییتر که از زمان ایجادش در می 2021 تا کنون 16000 دنبال کننده جمع کرده است. در ژوئن 2020، Merriam-Webster Doomscroll را به دسته "Words We're Watching" خود اضافه کرد، که Mounkes را غلغلک می داد. یک کرم کتاب که خود را توصیف می کند. او می‌گوید که همیشه «می‌خواسته به‌طور خاص واژه‌ساز باشد، بنابراین احساس می‌کنم که موفق شده‌ام.»

  چانگ می‌گوید برای شرکتی مانند نرم‌افزار Id که به یک علامت تجاری تبدیل می‌شود بسیار معمول است. برای جلوگیری از استفاده افراد دیگر از این اصطلاح به نحوی که باعث سردرگمی در مورد محصول آن شود - در این مورد، بازی ویدیویی Doom، پرونده را مانند این تشکیل دهد. در سال 2017، طرفداران علمی تخیلی زمانی که ناشر بازی های ویدیویی CD Projekt Red علامت تجاری کلمه "cyberpunk" را در اتحادیه اروپا برای بازی نوآر خود Cyberpunk 2077 به خود اختصاص داد. Cyberpunk یک ژانر قدیمی است. چگونه یک شرکت بازی لهستانی می تواند آن را علامت تجاری قرار دهد؟ سی‌دی پراجکت رد در یک توییت توضیحی ادعا کرد که این فقط یک اقدام دفاع شخصی است، و افزود که اگر شخص دیگری علامت تجاری را در آینده ثبت کند، می‌تواند از ساختن مثلاً Cyberpunk 7702 توسط ناشر بازی جلوگیری کند. و به هر حال، CD Project Red از سال 2011 علامت تجاری "سایبرپانک" را در ایالات متحده داشت.

  Id Software به همین روش به دنبال "doom" است. این شرکت دارای چندین علامت تجاری در مورد کلمه "Doom" و بازی های ویدئویی است. در ماه گذشته، این شرکت همچنین با علائم تجاری "ODoom" و "Doomlings" مخالفت کرده است. قبل از آن، Id Software مخالفت هایی با ویژگی های سرگرمی مریلند Doom Fest، Garden of Doom و Doomsday Happy Hour داشت. جی بی، مردی که در جشنواره Doom Fest مریلند برگزار می‌شود، می‌گوید که پس از مخالفت اولیه آید، این علامت تجاری را دنبال نکرد. او حدس می‌زند که خیلی گران بود. جف، که سعی کرد علامت تجاری Garden of Doom، پادکست خود را به ثبت برساند، می‌گوید که با وکلای نمایندگی Id Software به توافق رسیده است. او می گوید که نمی تواند فیلم یا بازی ویدیویی به نام Garden of Doom بسازد.

  در حال حاضر، سرنوشت Doomscroll در دستان نرم افزار Id و اداره ثبت اختراعات است. هیئت داوری و استیناف علامت تجاری در حال رسیدگی به مخالفت توسعه‌دهنده Doom است. یک برنامه آزمایشی سنگین در اواسط اکتبر ارسال شد که تا اعماق سال 2023 ادامه دارد. شاید دوست نداشته باشد که میچل یک گروه ترش متال پراگرسیو تشکیل دهد که شاید کسی آن را با سری بازی های داستانی اشتباه بگیرد.

  Doomscroll ممکن است هرگز راک ندهد. این می تواند چیز خوبی باشد. ممکن است برای گروهی که ما را به یاد اضطراب های متمرکزمان می اندازد، اعتیادآور بودن منفی رسانه های اجتماعی، خیلی زود باشد. Mounkes فکر می کند به دلایل دیگر خوب است. او می‌گوید: «امیدوارم هیچ‌کس از «دوم اسکرول» درآمد کسب نکند. "این یک نوع نام گروه لنگ است."

  این داستان ابتدا در wired.com ظاهر شد.

خبرهای دیگر از سیاست فنی