خبر

 • تک بورد - تیم برنرز لی از World Wide Web’s Objective-C یک NFT می سازد

  تیم برنرز لی از World Wide Web’s Objective-C یک NFT می سازد
  10 روز و 6 ساعت قبل

  دانشمند کامپیوتر مجموعه های دیجیتال را جمع آوری می کند تا از اشتیاق NFT استفاده کند.
  هفته آینده ، سر تیم برنرز-لی یک کد منبع اصلی را که برای ایجاد شبکه جهانی وب استفاده کرده است ، به حراج می گذارد.

  قطعه اصلی مجموعه دیجیتالی 9،555 خط کد منبع دارای مهر زمان است که در میان پرونده های ایجاد شده توسط Berners-Lee بین 3 اکتبر 1990 و 24 آگوست 1991 تقسیم شده است. این کد ، بیشتر در Objective-C نوشته شده است به عنوان پایه اولیه بسیاری از اینترنت مدرن ، از جمله همین سایت. این پرونده ها شامل پیاده سازی های HTML ، HTTP و URI ها ، همراه با اسناد اصلی HTML است که Berners-Lee به عنوان نوعی "خواندن من" برای وب اولیه نوشت.

  NFT همچنین شامل یک نامه است اخیراً توسط برنرز لی نوشته شده است و حاوی مطالب خود در مورد کد اصلی وب است. این نامه در Markdown نوشته شده است ، و آن را آماده Github می کند. NFT همچنین با یک تصویر متحرک ، 30 دقیقه ای سیاه و سفید از کد در حال نوشتن ارائه می شود. سرانجام ، برنده خوش شانس یک "پوستر" SVG از کد Berners-Lee ، که خود شخص با استفاده از اسکریپت پایتون ساخته است ، دریافت می کند. پوستر همچنین شامل امضای مجازی شده وی در پایین سمت راست است.

  NFT ها ، کوتاه شده برای نشانه های غیرقابل شکن ، در اصل گواهی دیجیتال اصالت هستند. آنها به عنوان روشی برای ادعای مالکیت بر دارایی های دیجیتال "اصلی" جمع شده اند که جدا از رمز ، از هر نسخه دیجیتالی دیگر قابل تشخیص نیست. Berners-Lee’s World Wide Web NFT به عنوان قراردادی در بلاک چین Ethereum رمزگذاری شده است.

  تبلیغات

  ReadingArs Technica's راهنمای غیر مسخره NFTs حتی امروز ، هنوز هم می توانید برخی از کد اصلی را به صورت رایگان از طریق سایت های مختلف ، از جمله در W3C و CERN بارگیری کنید. ملیکا خانساری ، سخنگوی Sotheby ، گفت: پرونده های موجود در NFT "مشابه" موجود در پیوند CERN است ، "با این حال کد CERN کمی بعد منتشر می شود." "NFT یک بسته منحصر به فرد است که توسط سر تیم تهیه شده است."

  به نظر می رسد برنرز لی در فروش یک کد NFT از کد اصلی ، کیک خود را دارد و آن را می خورد ، فقط 30 سال بعد. هنگامی که CERN در سال 1993 کد WorldWideWeb برنرز لی را منتشر کرد - نام آن زمان فضای خالی نداشت - با اختراع ثبت شده یا تقاضای حق امتیاز بدون بار بود. هفته آینده NFT ، فرصت برنرز لی برای دریافت کد اصلی است. اگرچه به نظر می رسد این NFT برای خیریه باشد. Sotheby’s در بیانیه ای گفت: "این فروش به ابتکاراتی که سر تیم و لیدی برنرز-لی از آن حمایت می کنند ، سودمند خواهد بود." قیمت مناقصه از 1000 دلار آغاز می شود.

  کلیپی از تجسم موجود در شبکه جهانی وب NFT. کلیپی از تجسم موجود در شبکه جهانی وب NFT.

  برنرز لی در سال 1989 هنگامی که "یک سیستم ابرمتنی توزیع شده" را با الهام از چالش مدیریت هجوم داده هایی که تصادم می کند بزرگ برخورد می کند ، شبکه جهانی وب را در CERN اختراع کرد. برنرز-لی در این پیشنهاد نوشت: "بسیاری از بحث های آینده در CERN و دوره LHC با سوال" بله ، اما چگونه می توانیم چنین پروژه بزرگی را پیگیری کنیم؟ "به پایان می رسد." >

  بیشتر ReadingFirst وب سایت همیشه در بیستمین سالگرد تولد وب به صورت آنلاین باز می گردد در پاسخ به این پیشنهاد ، رئیس برنرز لی یک NeXTcube جدید و براق را به او تحویل داد تا بتواند ایده های خود را به صورت کد اجرا کند. نتیجه ، برنامه WorldWideWeb بود ، ابزاری WYSIWYG که مرور و نوشتن HTML را با هم ترکیب می کرد. این پرونده ها را در دیسک محلی ذخیره می کند تا توسط httpd ارائه شود. امروز ، شما می توانید ایده های اصلی Berners-Lee را در وب سایت CERN ، جایی که اولین وب سایت جهان در آن ارسال شده است ، همراه با یک نسخه مجازی از اولین مرورگر که در معادل بسیار مدرن شما اجرا می شود ، جستجو کنید.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری