توییتر می‌گوید برنامه‌های شخص ثالث «قوانین قدیمی API» را زیر پا می‌گذارند و قوانین را نام‌گذاری نمی‌کنند

این چیز زیادی نیست، اما بیش از آن چیزی است که توسعه دهندگان برنامه در نزدیک به یک هفته شنیده اند.
از زمانی که توییتر دسترسی API را برای مشتریان برجسته شخص ثالث لغو کرد، توسعه دهندگان، طرفداران اختصاصی و کارشناسان فناوری منتظر توضیح هستند. آن‌ها هنوز یکی را دریافت نکرده‌اند، اما توییت اخیر تیم API توییتر نشان می‌دهد که همه تقصیر توسعه‌دهندگان برای زیر پا گذاشتن «قوانین دیرینه API» است که شرکت نا

تویتر در حال اجرای قوانین API قدیمی خود است. این ممکن است منجر به کار نکردن برخی از برنامه‌ها شود.

— Twitter Dev (@TwitterDev) 17 ژانویه 2023

حساب توسعه‌دهنده Twitter می‌گوید که شبکه اجتماعی این قوانین را «اجرا می‌کند» و ممکن است منجر به ایجاد برخی برنامه‌ها شود. کار نمیکند." مستندات API توییتر گسترده است و شامل قوانین و محدودیت‌های زیادی است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. مارکز براونلی، تهیه‌کننده ویدیوی فناوری، که 6 میلیون دنبال کننده دارد، بلافاصله پس از پست آن به حساب کاربری پاسخ داد و پرسید: "قوانین چیست". نه سوال براونلی و نه هیچ سوال دیگری پاسخی در بر نداشت.

تبلیغات

ادامه مطلب

گزارش‌ها: قفل‌های ناگهانی مشتری شخص ثالث توییتر عمدی بودند

هیچکس خارج از توییتر نمی‌تواند بگوید که آیا شرکت به دنبال این بوده است یا خیر. دلیل ممنوعیت مشتریان شخص ثالث و یافتن آن در زبان API خود یا اگر شرکت به طور ناگهانی تصمیم گرفت قوانین API را علیه برخی از محبوب ترین مشتریان شخص ثالث اعمال کند، درست زمانی که شرکت به دنبال افزایش درآمد خود در برابر کاهش قابل توجه تبلیغات بود. درآمد و پرداخت بدهی های آینده (مشتریان شخص ثالث معمولاً تبلیغات توییتر "تبلیغ شده" توییتر را نشان نمی دهند.)

چت های داخلی که اخیراً توسط سایت خبری فناوری اطلاعات مشاهده شد (اشتراک لازم است) در هفته گذشته نشان داد که یک مهندس نرم افزار ارشد اظهار داشت که "سوم تعلیق برنامه های مهمانی عمدی است." توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالثی که کلیدهای API خود را برای کسانی که به شدت محدود بودند تغییر دادند، دریافتند که دسترسی آنها به سرعت دوباره لغو شد. پل حداد، یکی از خالقان Tweetbot در Mastodon پست کرد که ممنوعیت مجدد سریع ثابت کرد که این ممنوعیت ها "عمدی" بوده و "ما و دیگران [برنامه های مشتری شخص ثالث] به طور خاص مورد هدف قرار گرفته ایم."

تویتر اعلام کرده است. قبلاً بارها API خود را بازتعریف و محدود کرده بود، اما قبل از مالکیت ماسک، تغییرات از قبل با زمان کافی برای تغییر مکان یا، همانطور که اغلب اتفاق می‌افتاد، شکایات عمومی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌داد، اعلام می‌شد. تیم توسعه دهنده توییتر می گوید که این بار، قوانین از قبل وجود داشته است، اما هیچ نظری در مورد آنچه ممکن است وجود داشته باشد، ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *