خبر

 • تک بورد - تنظیم کننده های ضد انحصار اتحادیه اروپا بررسی طرح FLoC Google را آغاز می کنند

  تنظیم کننده های ضد انحصار اتحادیه اروپا بررسی طرح FLoC Google را آغاز می کنند
  12 روز و 14 ساعت قبل

  EC می گوید پنهان کردن اطلاعات کاربر توسط گوگل توسط تبلیغ کنندگان ممکن است قوانین رقابتی را نقض کند.
  کمیسیون اروپا امروز گفت که تحقیق درباره گوگل را برای "رفتار احتمالی ضد رقابت" در بازار فناوری تبلیغات آنلاین آغاز کرده است.

  در اطلاعیه EC آمده است که تحقیقات رسمی ضد انحصاری "ارزیابی خواهد کرد که آیا Google با حمایت از خدمات فن آوری تبلیغات نمایش آنلاین خود در زنجیره تأمین به اصطلاح" ad tech "، به ضرر ارائه دهندگان رقیب تبلیغات ، قوانین رقابت اتحادیه اروپا را نقض کرده است یا خیر. خدمات فناوری ، تبلیغ کنندگان و ناشران آنلاین. " EC گفت: "بررسی خواهد کرد آیا گوگل با محدود کردن دسترسی اشخاص ثالث به داده های کاربر برای اهداف تبلیغاتی در وب سایت ها و برنامه ها ، در حالی که چنین داده هایی را برای استفاده خود ذخیره می کند ، رقابت را مخدوش می کند."

  شکل Chrome و Android به تحقیق EC گفت: "برنامه های اعلام شده Google برای ممنوعیت قرار دادن" کوکی "های شخص ثالث در Chrome و جایگزینی آنها با مجموعه ابزارهای" حریم خصوصی Sandbox "، از جمله تأثیرات آن در تبلیغات نمایش آنلاین و بازارهای واسطه تبلیغات نمایش آنلاین ، تحقیق خواهد کرد. " به Sandbox حریم خصوصی Google FLoC گفته می شود ، برای یادگیری فدراسیون هم گروهها.

  در مورد Android ، EC گفت که "برنامه های اعلام شده Google برای متوقف کردن در دسترس بودن شناسه تبلیغات در اختیار شخص ثالث در دستگاه های تلفن همراه هوشمند Android را بررسی خواهد کرد. یک کاربر از تبلیغات شخصی شده و اثرات آن بر تبلیغات نمایش آنلاین و بازارهای واسطه تبلیغات نمایش آنلاین انصراف می دهد. " EC گفت که همچنین الزامات اعمال شده توسط Google را که تبلیغ کنندگان را مجبور به استفاده از برخی خدمات Google برای خرید تبلیغات در YouTube می کند ، بررسی خواهد کرد.

  Vestager می گوید Google بر زنجیره تأمین غالب است ،

  با اشاره به اینکه "Google تقریباً در همه موارد حضور دارد" مارگرت وستاگر ، کمیسیونر کمیسیون اروپا گفت که سطح زنجیره تأمین برای تبلیغات نمایش آنلاین ، "دولت اروپا نگران است که گوگل رقابت برای خدمات تبلیغاتی آنلاین رقیب را به اصطلاح پشته فن آوری تبلیغات دشوار کرده است." وستاجر معاون اجرایی اتحادیه اروپا مسئول سیاست های رقابت است.

  وستاجر گفت که تحقیقات "سیاست های Google در مورد ردیابی کاربر برای اطمینان از مطابقت با رقابت عادلانه" را بررسی می کند. وی گفت: "Google داده هایی را برای استفاده هدفمند تبلیغات جمع آوری می کند ، فضای تبلیغاتی را می فروشد و همچنین به عنوان یک واسطه تبلیغات آنلاین عمل می کند."

  Google در بیانیه ای که برای Ars و سایر اخبار ارسال شده از روشهای خود دفاع کرد. سازمان های. گوگل گفت: "هزاران مشاغل اروپایی از محصولات تبلیغاتی ما برای دستیابی به مشتریان جدید و تأمین بودجه وب سایت های خود هر روز استفاده می كنند." "آنها آنها را انتخاب می كنند زیرا رقابتی و م effectiveثر هستند. ما به تعامل سازنده ما با كمسیون اروپا ادامه خواهیم داد تا به س questionsالات آنها پاسخ دهیم و مزایای محصولات خود را برای مشاغل و مصرف كنندگان اروپایی نشان دهیم." تبلیغات

  جنجال FLoC Google

  FloC توسط گروه های نگران حریم خصوصی کاربر ، مانند بنیاد مرز الکترونیکی ، مورد انتقاد قرار گرفته است. سازندگان مرورگرهای رقیب نیز این را دوست ندارند ، همانطور که سازنده Firefox موزیلا اخیراً به The Verge گفت ، "ما این فرض را نمی کنیم که صنعت به میلیاردها نقطه داده در مورد افراد نیاز دارد ، که بدون درک آنها جمع آوری و به اشتراک گذاشته می شود ، تبلیغات مربوطه را ارائه دهید. " سازنده مرورگر Brave گفت که "بدترین جنبه FLoC این است که به بهانه حریم خصوصی کاربر ، به حریم خصوصی کاربر آسیب می رساند."

  Google گفته است که برای جایگزینی سومین ، جعبه خصوصی حریم خصوصی را توسعه داده است کوکی های مهمانی "با اولین گزینه های حفظ حریم خصوصی مناسب ، در کنار شرکای اکوسیستم ، که به ناشران و تبلیغ دهندگان کمک می کند تا به موفقیت برسند و همچنین از حریم خصوصی افراد هنگام حرکت در وب محافظت می کنند." گوگل استدلال می کند که سیستم برنامه ریزی شده آن از حریم خصوصی کاربر بیشتر از روشهای فعلی محافظت می کند زیرا گروههایی را به جای کاربران منفرد ردیابی می کند.

  همانطور که در ژانویه 2020 نوشتیم ، سیستم برنامه ریزی شده "از یادگیری ماشین مبتنی بر مرورگر استفاده می کند و سایر تکنیک ها برای تعیین علایق کاربر و جمع آوری آنها با سایر کاربران. " Google می تواند سیستم جدید را راه اندازی کرده و پشتیبانی Chrome برای ردیابی کوکی ها را تا سال 2022 حذف کند.

  ما در اوایل این ماه به تغییر برنامه ریزی شده Google برای Google پرداختیم. این برنامه از اواخر سال 2021 شروع به کار می کند و هنگامی که کاربران از تبلیغات شخصی خودداری می کنند ، به جای شناسه تبلیغاتی کاربر ، "یک رشته صفر" را به برنامه ها نشان می دهد.

  روش های "ممکن است قوانین رقابت اتحادیه اروپا را نقض کند"

  امروز EC گفت که "Google چندین سرویس فن آوری تبلیغات را ارائه می دهد که بین تبلیغ کنندگان و ناشران واسطه است تا تبلیغات را در وب سایت ها یا برنامه های تلفن همراه نمایش دهد" و تحقیقات بر روی تبلیغات نمایشگر متمرکز خواهد بود. علاوه بر بخشهای Chrome و Android که قبلاً ذکر شد ، اقدامات خاص Google که EC اعلام کرده است که آنها را بررسی خواهد کرد به شرح زیر است:

  تعهد استفاده از خدمات Google Display & Video 360 ('DV360') و / یا Google Ads برای خرید تبلیغات نمایش آنلاین در YouTube الزام به استفاده از Google Ad Manager برای ارائه تبلیغات نمایش آنلاین در YouTube و محدودیت های احتمالی اعمال شده توسط Google در نحوه سرویس های رقابت با Google Ad Manager قادر به ارائه تبلیغات نمایش آنلاین در YouTube هستند تبادل آگهی گوگل "AdX" توسط DV360 و / یا Google Ads و احتمالاً طرفدار DV360 و / یا Google Ads توسط AdX محدودیت های اعمال شده توسط Google بر توانایی اشخاص ثالث مانند تبلیغ کنندگان ، ناشران یا واسطه های تبلیغاتی نمایش آنلاین برای دسترسی به داده های مربوط به هویت کاربر یا رفتار کاربر که در دسترس سرویس های واسطه تبلیغاتی خود Google است ، از جمله DoubleClick ID

  "If به اثبات رسیده است ، روشهای تحت بررسی ممکن است قوانین رقابت اتحادیه اروپا را در مورد توافقات ضد رقابت بین شرکتها نقض کند "، در این اطلاعیه آمده است. تبلیغات

  جریمه های قبلی 9.5 میلیارد دلار بود

  EC قبلاً در سال 2017 به دلیل سوusing استفاده از سلطه جستجوی گوگل "با دادن مزیت غیرقانونی به محصول دیگر Google ، سرویس خرید مقایسه" ، 2.7 میلیارد دلار جریمه کرد. 5.1 میلیارد دلار در سال 2018 برای "اعمال محدودیت های غیرقانونی برای تولیدکنندگان دستگاه های اندرویدی و اپراتورهای شبکه تلفن همراه برای تقویت موقعیت غالب خود در جستجوی کلی اینترنت" ؛ و 1.69 میلیارد دلار در سال 2019 برای "تحمیل تعدادی بند محدود کننده در قرارداد با وب سایت های شخص ثالث که مانع از قرار دادن تبلیغات جستجوی رقبای گوگل در این وب سایت ها می شود."

  EC و Google سال ها با یکدیگر جنگیده اند موتور جستجوی پیش فرض اندروید. گوگل مجبور شد "رأی گیری" را ارائه دهد که به کاربران اجازه می دهد موتور جستجو را از یک لیست انتخاب کنند ، اما این شرکت در ابتدا رقبا را به دلیل حق حضور در آن لیست متهم کرد. گوگل سرانجام در این ماه موافقت کرد که رای گیری "برای ارائه دهندگان جستجوی واجد شرایط" رایگان باشد.

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری