تلاش ترامپ برای بازگشت به فیس بوک، ادعا می کند ممنوعیت آن “دخالت در انتخابات” است

ترامپ در ژانویه 2021 به دلیل «تشویق [برانگیختن] قیام خشونت‌آمیز) ممنوع شد.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، دیروز از متا مالک فیس‌بوک درخواست کرد تا حساب کاربری خود را بازگرداند، دو سال پس از اینکه وی به دلیل تجاوز به حامیانش هنگام حمله به ایالات متحده ممنوع شد. کاپیتول. به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، ستاد انتخاباتی ترامپ در نامه‌ای به متا در روز سه‌شنبه نوشت: ما معتقدیم که ممنوعیت حساب رئی

در نامه تیم ترامپ همچنین گفته شده است که ادامه این ممنوعیت به منزله "تلاش عمدی یک شرکت خصوصی برای خاموش کردن صدای سیاسی آقای ترامپ است... هر روز که صدای سیاسی پرزیدنت ترامپ خاموش بماند، مداخله نامناسب در روند سیاسی و انتخابات آمریکا». این نامه به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، نیک کلگ، معاون امور جهانی متا، و جوئل کاپلان، معاون سیاست عمومی فیس بوک، ارسال شد.

توئیتر مدت کوتاهی پس از خرید شرکت ایلان ماسک، ممنوعیت ترامپ را لغو کرد. ترامپ هنوز توییت نکرده است. او پس از ممنوعیت استفاده از فیس‌بوک و توییتر، شبکه اجتماعی خود را به نام Truth Social ایجاد کرد.

در طومار خود به متا، کمپین ترامپ تهدیدی به شکایت نکرد، همانطور که برخی منابع نزدیک به ترامپ فکر می‌کردند که او چنین خواهد کرد. NBC News نوشت. "در عوض در مورد اهمیت آزادی بیان صحبت کرد و از متا درخواست کرد "جلسه ای برای بحث در مورد بازگرداندن سریع رئیس جمهور ترامپ به پلتفرم" برگزار شود."

تیم ترامپ آماده مبارزه است

A مشاور ترامپ به ان بی سی نیوز گفت که کمپین "آماده تعامل با جمهوری خواهان مجلس نمایندگان است که اتاق پایین کنگره را کنترل می کنند تا از طرف ترامپ حمایت کنند و متا را تحت فشار قرار دهند."

"اگر فیس بوک می خواهد این مبارزه را انجام دهد، خوب است." مشاور گفت، اما مجلس اهرمی است و دور نگه داشتن ترامپ از فیس بوک فقط سیاسی به نظر می رسد.

ما با متا تماس گرفتیم و در صورت دریافت پاسخ، این مقاله را به روز خواهیم کرد. به گزارش NBC News، «سخنگوی متا از اظهار نظر درباره ترامپ به غیر از این که گفته بود شرکت «در هفته‌های آینده مطابق با روندی که ما تعیین کرده‌ایم، تصمیمی را اعلام خواهد کرد» خودداری کرد.»

وقتی فیس‌بوک و اینستاگرام مسدود شدند. زاکربرگ با حساب‌های ترامپ و حذف برخی از پست‌های او، از ترامپ انتقاد کرد که از پلتفرم خود "به جای محکوم کردن اقدامات حامیانش در ساختمان کنگره" و "برای تحریک شورش خشونت‌آمیز علیه یک دولت منتخب دموکراتیک استفاده می‌کند." ترامپ بی‌اساس ادعا کرده است که انتخاباتی که او به جو بایدن باخت دزدیده شده است.

تبلیغات

متا درباره تصمیم ترامپ «به کارشناسان نگاه خواهد کرد»

ممنوعیت فیس‌بوک از ترامپ در ابتدا حداقل برای مدتی تعیین شده بود. نیک کلگ، معاون امور جهانی فیس بوک در آن زمان نوشت: "در پایان این دوره، ما به کارشناسان برای ارزیابی اینکه آیا خطر برای امنیت عمومی کاهش یافته است یا نه." . ما عوامل خارجی از جمله موارد خشونت، محدودیت در تجمعات مسالمت آمیز و سایر نشانه های ناآرامی مدنی را ارزیابی خواهیم کرد. اگر تشخیص دهیم که هنوز خطر جدی برای امنیت عمومی وجود دارد، محدودیت را برای یک دوره زمانی مشخص تمدید خواهیم کرد و ادامه خواهیم داد. برای ارزیابی مجدد تا زمانی که این خطر کاهش یابد."

"وقتی در نهایت تعلیق برداشته شد، مجموعه ای سخت از تحریم ها به سرعت تشدید خواهد شد که اگر آقای ترامپ در آینده مرتکب تخلفات بیشتری شود، آغاز خواهد شد. کلگ در ادامه نوشت تا و از جمله حذف دائمی صفحات و حساب‌های او.

آدام شیف، نماینده آمریکا (در کالیفرنیا) و سناتور شلدون وایت‌هاوس (D-R.I.) ماه گذشته نامه‌ای نوشتند. نامه ای که از متا می خواهد ترامپ را از فیس بوک دور نگه دارد و بیان می کند:

ترامپ به ارسال محتوای انتخاباتی مضر در Truth Social ادامه داده است که احتمالاً سیاست های فیس بوک را نقض می کند، و ما همه دلایلی داریم که باور کنیم او لفاظی های توطئه آمیز مشابه را باز خواهد گرداند. به فیس بوک، اگر فرصت داده شود. در روز انتخابات امسال، ترامپ روایت‌های نادرست انتخاباتی را مرتکب شد، از جمله ادعاهای بی‌اساس مبنی بر اینکه «وضعیت رأی‌گیری غایب در دیترویت واقعاً بد است... اعتراض، اعتراض، اعتراض!» به طور مشابه، او پست کرد که "کانتی ماریکوپا در آریزونا به نظر یک فاجعه کامل برای یکپارچگی رای دهندگان است. به همین ترتیب دیترویت (البته!)، پنسیلوانیا، و جاهای دیگر. رسانه های اخبار جعلی پوشش داده نمی شوند!" پست بعدی ادعا کرد، "آریزونا حتی گفت "تا پایان هفته!" - آنها زمان بیشتری برای تقلب می خواهند! دریاچه کاری باید برنده شود!"

شیف: "برای اینکه متا به طور قابل اعتمادی یک خط مشی یکپارچگی انتخاباتی قانونی را حفظ کند، ضروری است که شرکت شما ممنوعیت پلت فرم خود را برای رئیس جمهور سابق ترامپ حفظ کند." و وایت هاوس نوشتند.

در مورد اینکه آیا ترامپ از حساب توییتر خود استفاده خواهد کرد یا خیر، NBC News به نقل از یک جمهوری خواه ناشناس گفت که احتمال دارد. به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، یک جمهوری‌خواه که خواست نامش فاش نشود، گفت: "ترامپ احتمالاً به توییتر بازمی‌گردد. این فقط یک سوال است که چگونه و چه زمانی." "او هفته ها در مورد آن صحبت می کند، اما ترامپ به جای ترامپ صحبت می کند، بنابراین هر کسی حدس می زند که او چه خواهد کرد، چه می گوید یا چه زمانی."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *