تسلا 137 میلیون دلار به اوون دیاز بدهکار است پس از آنکه هیئت منصفه دریافت که کارگر سابق سیاه پوست مورد سوءاستفاده نژا">

خبر

 • تک بورد - تسلا دستور داد 137 میلیون دلار به کارگر سابق سیاه پوست که در محل کار نژادپرستانه کار می کرد ، پرداخت کند

  تسلا دستور داد 137 میلیون دلار به کارگر سابق سیاه پوست که در محل کار نژادپرستانه کار می کرد ، پرداخت کند
  13 روز و 12 ساعت قبل

  "ایلان ماسک ، شما مطلع شده اید."
  تسلا 137 میلیون دلار به اوون دیاز بدهکار است پس از آنکه هیئت منصفه دریافت که کارگر سابق سیاه پوست مورد سوءاستفاده نژادی قرار گرفته است که شرکت خودروهای الکتریکی در دوران تصدی وی به اندازه کافی به آن توجه نکرده است.

  دیاز ، اپراتور آسانسور در کارخانه Fremont شرکت به مدت 9 ماه از سال 2015 تا 2016 ، توسط همکاران به عنوان نژاد شناخته شده بود ، به او گفته شد "به آفریقا برگرد" و در حمام دیوار نویسی های نژادپرستانه دید. محاکمه کمی بیش از یک هفته به طول انجامید و هیئت منصفه دریافتند که تسلا اقدامات منطقی برای جلوگیری از آزارهای نژادی انجام نداده است.

  خواندن بیشتر

  تسلا با نژادپرستی در کارخانه خود - همینطور بسیاری از رقبای آن "دیاز به وال استریت ژورنال می گوید:" این نشان می دهد که در داخل کارخانه تسلا چه می گذرد. ​​" "ایلان ماسک ، تو متوجه شدی. آن کارخانه را تمیز کنید. "

  دفاع خودروساز بر این واقعیت استوار است که بسیاری از تقریباً 10.000 کارگر در کارخانه Fremont خود پیمانکارانی هستند که از طریق آژانس های کارمند خارجی استخدام شده اند. به همین دلیل ، وکلای شرکت ادعا کردند که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد کارکنان تسلا مسئول مستقیم توهین ها و نقاشی های نژادی هستند.

  هرچند هیئت منصفه فدرال این استدلال را خریداری نکرد. دیاز و وکلای او سه ادعا علیه تسلا مطرح کردند - مبنی بر اینکه شرکت او را در محل کار نژادپرستانه نژادپرستانه قرار داده است ، در ارائه یک محل کار عاری از آزار و اذیت و عدم نظارت سهل انگاری کارکنان - و هیئت منصفه به نفع او در مورد کلیه دعاوی شاکی این شرکت به تسلا دستور داد 6.9 میلیون دلار خسارت جبرانی و 130 میلیون دلار خسارت تنبیهی به دیاز بپردازد ، مبالغی بسیار بیشتر از درخواست وکلای وی.

  تبلیغات

  گروه هشت نفره از اعضای هیئت منصفه پس از حدود چهار ساعت بحث و بررسی تصمیم خود را گرفتند.

  احکام داوری مورد سوال

  سهامداران فعال بر تسلا فشار می آورند تا این عمل را ارزیابی کند داوری اجباری نیا Impact Capital در پیشنهاد سهامداران خود گفت: "استفاده از مقررات داوری اجباری ، راهکارهای کارکنان را برای خلاف کار محدود می کند ، مانع از شکایت کارکنان در دادگاه در صورت وقوع تبعیض و آزار و اذیت می شود ، و می تواند حقایق اساسی ، سوء رفتار یا پیامدهای پرونده را مخفی نگه دارد و از این طریق جلوگیری کند. کارکنان از یادگیری و عمل به دغدغه های مشترک استفاده می کنند. "

  تکیه تسلا بر پیمانکاران بخشی از مواردی بود که به شکایت اجازه داد در مرحله اول ادامه یابد. از آنجا که دیاز در یک آژانس نیروی انسانی استخدام شده بود ، هرگز مجبور نشد قرارداد داوری شرکت را امضا کند. این امر باعث شد او از شرکت در دادگاه شکایت کند - ظاهراً اولین باری است که یک شکایت کارگری علیه تسلا به دادگاه رسید.

  سایر کارگران ، مانند ملوین بری ، مجبور به داوری شده اند. در مورد بری ، یک داور متوجه شد که تسلا در جلوگیری از تبعیض نژادی در کارخانه Fremont خود ، جایی که سرپرستان او را توهین های نژادی خوانده بودند ، موفق نشده است. با این حال تا حدی به دلیل اینکه پرونده بری به داوری رفت ، حکم به مراتب کمتر بود - فقط 1 میلیون دلار.

  خواندن بیشتر

  کارگران سابق: سرپرستان کارخانه تسلا به طور معمول با ما کلمه n می نامیدند Capers Workman گفت که این شرکت برگ جدیدی را باز کرده است. او نوشت: "تسلا سال 2015 و 2016 (زمانی که آقای دیاز در کارخانه Fremont کار می کرد) با تسلا امروز یکسان نیست." "ما اذعان داریم که هنوز کارهایی برای انجام این کار داریم تا اطمینان حاصل شود که هر کارمند احساس می کند می تواند تمام کار خود را در تسلا به کار بگیرد."

  تسلا اظهار نکرده است که آیا قصد تجدیدنظر در این حکم را دارد یا خیر. این شرکت با یک شکایت مشابه دیگر در دادگاه ایالت کالیفرنیا مواجه است ، جایی که شاکیان به دنبال صدور گواهینامه کلاس هستند. در آنجا ، مارکوس وان و دیگران ادعا می کنند که تسلا یک محل کار خصمانه برای کارگران سیاه پوست ایجاد کرده است.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری