خبر

 • تک بورد - ترانوس به زن نتیجه HIV مثبت کاذب داد، سپس او را شبح کرد

  ترانوس به زن نتیجه HIV مثبت کاذب داد، سپس او را شبح کرد
  19 روز و 12 ساعت قبل

  دادگاه در مورد بیمار نادیده گرفته شده، پیش‌بینی درآمد از دست رفته، و موارد دیگر می‌شنود.
  قبل از سرمایه‌گذاری شرکتش در Theranos، برایان گروسمن به خطرات خاصی اذعان داشت. این شرکت ممکن است دستگاه های خود را توسط FDA تایید نکرده باشد. ممکن است نتواند ماشین‌های خود را به همان سرعتی که انتظار می‌رفت استقرار دهد. ممکن است نتواند هزینه های ساخت دستگاه های اختصاصی خود را کاهش دهد. اینها قبل از سرمایه‌گذ

  اما در مورد Theranos، سؤالاتی فراتر از اجرا وجود داشت، سؤالاتی که حتی سرمایه گذاران باهوش هم فکر نمی کردند بپرسند. آیا فکر می‌کنید یکی از خطرات اینجا این است که موسس و مدیرعامل با شما صادق نبوده است؟» رابرت لیچ، دستیار دادستان ایالات متحده، دیروز در محاکمه جنایی الیزابت هلمز، بنیانگذار ترانوس، از گروسمن پرسید.

  گروسمن پاسخ داد: "ما فکر نمی کردیم که این یکی از خطرات باشد." برای مثال، هولمز، سرمایه گذار باهوش مراقبت های بهداشتی، هرگز به گروسمن نگفت که شرکت او از دستگاه های شخص ثالث برای انجام بسیاری از آزمایش های خون خود استفاده می کند. همچنین به او نگفت که در حدود 40 درصد از نمونه‌های آن، خون بیماران را از رگ‌های آن‌ها می‌کشید، نه از روش ضربه انگشتی که او در مطبوعات شلاق زد.

  گروسمن هم گمان نمی‌کرد که پیش‌بینی‌های مالی ترانوس، حتی برای یک استارت‌آپ، بسیار خوش‌بینانه باشد. در ایمیلی که به اعضای هیئت منصفه نشان داده شده است، همکاران گروسمن می‌گویند که پیش‌بینی‌های ترانوس «کمی تهاجمی» است، اما «با اجرای عالی قابل انجام است و می‌توان از آن فراتر رفت».

  تبلیغات

  برای برآورد درآمدهای آتی ترانوس، گروسمن و همکاران او در ژانویه 2014 یک مدل مالی را بر اساس داده های ارائه شده توسط استارت آپ توسعه دادند. تا پایان سال، آنها انتظار داشتند ترانوس از 25 میلیون دلار به 249 میلیون دلار برسد. لنس وید، وکیل مدافع از گروسمن پرسید: تا پایان سال 2015، آنها انتظار داشتند که درآمد آنها به 1.5 میلیارد دلار افزایش یابد.

  آیا شرکت های دیگر به این سرعت رشد کرده اند. بله، او پاسخ داد. در تجزیه و تحلیل مالی شرکت او، آنها نمونه هایی از فیس بوک، گوگل، تسلا، سیلزفورس، و به طور کلی، شرکت توالی یابی ژنتیکی Illumina را در نظر گرفتند. در غرفه، گروسمن شرکت بیوتکنولوژی مدرنا را به عنوان نمونه دیگری ارائه کرد. او گفت که چنین شرکت‌هایی تمایل دارند «فناوری باز» داشته باشند و «تأثیر بزرگی بر جامعه بگذارند.» بعداً، لیچ از گروسمن درباره پیش‌بینی‌های مالی Theranos سؤال کرد. "آیا تا به حال دیده اید که یک شرکت بیش از یک میلیارد دلار پیش بینی های خود را از دست بدهد؟"

  گروسمن گفت: "غیرعادی است." ” لیچ پرسید.

  در سال 2013 یا 2014 نه. نه، گروسمن پاسخ داد.

  اعتبار سنجی ناموفق

  یک علامت هشدار دهنده است که گروسمن و همکارانش ظاهراً این کار را انجام نداده اند. این واقعیتی بود که شرکت بیمه سلامت Blue Cross Blue Shield فکر نمی کرد فناوری Theranos کارآمد باشد. همکار گروسمن که با آنجا تماس داشت، نوشت: «آنها گفتند که خدمات را ارزیابی کردند و به این نتیجه رسیدند که کار نمی کند. آنها هیچ قراردادی با Theranos ندارند و تلاش زیادی روی ماشین‌ها انجام دادند و به این نتیجه رسیدند.»

  ادامه مطلب

  ایمیل‌ها نشان می‌دهند که الیزابت هلمز در حال هدایت پاسخ به Theranos شکست خورده است. آزمایش‌ها مشخص نیست که چرا این موضوع باعث ترس شرکت گروسمن نشده است، اگرچه ممکن است بلو کراس آزمایش‌های خود را سال‌ها قبل انجام داده باشد و گروسمن فرض کرده است که استارت‌آپ در آن زمان پیشرفت کرده است. گروسمن همچنین ممکن است نتیجه گیری بلو کراس را در کنار اطلاعاتی از چانینگ رابرتسون، عضو هیئت مدیره ترانوس و استاد مهندسی شیمی در استنفورد در نظر گرفته باشد. او در ایمیلی که به دادگاه نشان داد، گفت که یک تماس خاص با رابرتسون «ذهن‌انگیز» بود و به او اعتماد به سرمایه‌گذاری داد.

  در مجموع، گروسمن حدود هشت ساعت در جایگاه بود که بیش از شش نفر از آنها توسط وکلای مدافع هولمز مورد بازجویی قرار گرفتند. قاضی ادوارد داویلا، که به رفتار آرام خود معروف است، دیروز از اینکه چقدر طول کشیده است بازجویی متقابل دفاع، کمی عصبانی شد. داویلا گفت: "این می تواند برنامه آزمایشی ما را خراب کند." محاکمه هولمز تقریباً سه ماه پیش آغاز شد و بیش از 30 روز است که در جریان بوده است. دادستانی هنوز به پایان نرسیده است، اما آنها گفتند که امیدوارند این هفته - با فرض اینکه وکلای هولمز در بازجویی‌های متقابل ماراتن بیشتری شرکت نکنند. پس از پایان دادن به تغییر مسیر کوتاه توسط دادستان، گروسمن از سمت خود کناره گیری کرد و ارین تامپکینز، بیمار ترانوس، در جایگاه ایستاد. تامپکینز از خدمات آزمایش خون Theranos در سال 2015 در Walgreens در آریزونا استفاده کرد. در آن زمان، او بیمه درمانی نداشت و جذب هزینه پایین ترانوس شد. پزشک او آزمایش اچ‌آی‌وی را سفارش داده بود.

  ادامه مطلب

  آزمایش‌های Theranos نشانگر سرطان پروستات را در زنان بدون پروستات شناسایی کردند وقتی نتایج برگشت، تامپکینز در شوک بود. این آزمایش وجود یک آنتی بادی مرتبط با عفونت HIV را تشخیص داده بود (سه نشانگر دیگر HIV منفی بودند). او به دادگاه گفت که هرگز هیچ علامتی نداشته و در گذشته به HIV مبتلا نشده است.

  تامپکینز گفت که در همان روز یا روز بعد با Theranos تماس گرفت تا ببیند آیا کسی می تواند نتایج را برای او توضیح دهد. نماینده مرکز تماس که پاسخ داد مفید نبود. تامپکینز به یاد می آورد: «او گفت که نماینده خدمات مشتری است و نمی تواند من را منتقل کند. «این در مورد آن بود. من در آن زمان بسیار احساساتی بودم.»

  تامپکینز به هیئت منصفه گفت که او بعداً آزمایش دیگری برای اچ‌آی‌وی در جای دیگری انجام داد و این نتایج منفی بود. او گفت که دو سال پس از آزمایش Theranos، استارتاپ یک چک بازپرداخت برای او فرستاد.

خبرهای دیگر از سیاست فنی