خبر

 • تک بورد - ترانوس با وجود پیش بینی داخلی 100 میلیون دلاری به سرمایه گذاران وعده درآمد یک میلیارد دلاری داد

  ترانوس با وجود پیش بینی داخلی 100 میلیون دلاری به سرمایه گذاران وعده درآمد یک میلیارد دلاری داد
  10 روز و 5 ساعت قبل

  هیئت منصفه در مورد افزایش تلفات ، اطلاعات جعلی را از شاهدان اول شنیدند.
  در حدود زمانی که Theranos نزدیک به 2 میلیون دلار در روز از دست می داد ، به سرمایه گذاران در استارتاپ آزمایش خون گفته شد که این شرکت به زودی نزدیک به 1 میلیارد دلار در ازای هر سال

  از دست دادن پول در استارتاپ ها در سال های اولیه امری غیر معمول نیست ، و این غیر عادی نیست که سریع ترین نرخ سوختگی درست قبل از این که شرایط تغییر کند رخ دهد. در عوض ، Theranos به تولید زیان های فزاینده ادامه داد. اما طبق اسناد جدیدی که در جریان محاکمه توسط هیئت منصفه و بنیانگذار Theranos ، الیزابت هولمز ، توسط هیئت منصفه به اشتراک گذاشته شد ، این چیزی نیست که شرکت به سرمایه گذاران می گوید.

  خواندن بیشتر

  بنیانگذار Theranos ، الیزابت هولمز در حال محاکمه به عنوان انتخاب هیئت منصفه یام گفت که ترانوس 16.2 میلیون دلار در سال 2010 ، 27.2 میلیون دلار در سال 2011 ، 57 میلیون دلار در 2012 و 92 میلیون دلار در سال 2013 از دست داده است. هفته هایی بود که شرکت حدود 2 میلیون دلار در هفته می سوخت و هیچ درآمدی برای کاهش ضررها وجود نداشت. در سال 2012 و 2013 ، یام حتی زحمت اضافه کردن یک خط برای درآمد را نداشت - هیچ خطی وجود نداشت.

  پس از شنیدن ضرر و زیان مداوم ترانوس ، دادستان سندی را به یام نشان داد که گفته شد با سرمایه گذاران به اشتراک گذاشته شده است که 140 میلیون دلار درآمد در سال 2014 و 990 میلیون دلار در سال 2015 پیش بینی شده است. یام گفت که قبلاً آن را ندیده بود ، او می داند که این اعداد از کجا آمده است.

  "آیا تا به حال پیش بینی مالی برای سرمایه گذاران کرده اید؟" رابرت لیچ ، دستیار وکیل ایالات متحده ، از یام پرسید.

  او گفت: "نه." هنگامی که یام با یک شرکت تجزیه و تحلیل برای قیمت گذاری گزینه های سهام کار می کرد ، از هلمز چند پیش بینی مالی کلیدی ، از جمله درآمد پیش بینی شده را درخواست کرد ، زیرا مدیرعامل "بهترین اطلاعات" را داشت. در طی آن روند ، یام به هولمز ایمیل زده بود و از او پرسیده بود که چقدر درآمد پیش بینی می کند. هولمز در پاسخ گفت 100 میلیون دلار برای سال 2015 پیش بینی کرده است ، تقریباً ده برابر کمتر از آنچه در یک زمان به سرمایه گذاران گفته بود. .

  مشکلات کیفی

  شاهد بعدی اریکا چونگ بود که توسط ترانوس در خارج از مقطع کارشناسی به عنوان همکار آزمایشگاه استخدام شد. چونگ گفت که تا حد زیادی به قدرت ستاره مدیرعامل آن پیوست. "او برای او کاریزما داشت. چونگ بسیار هولمز گفت. "او نسبت به مأموریت خود احساس اعتقاد قوی داشت."

  چونگ پس از هفت ماه کار کار را ترک کرد و شکایتی از افشاکنندگان را به مراکز خدمات درمانی و درمانی ارائه کرد و مدعی شد که این شرکت از لوازم آزمایشگاهی تاریخ مصرف گذشته استفاده کرده است. برای آزمایشهایی که بر روی دستگاههای آزمایشی اختصاصی "ادیسون" اجرا می شود ، که خود دارای "مشکلات ثبات ، دقت و صحت عمده" بودند. برای توسعه توطئه 4 میلیون دلاری ، سرمایه گذار می گوید: او ابتدا نگران ماشین های اختصاصی Theranos بود که از آنها برای آزمایش خون خود استفاده کرد. چونگ گفت: "کارکنان اساساً خون خود را به ترانوس به صورت نقدی اهدا می کنند." وی افزود: هنگام بررسی عملکرد ادیسون در آزمایش ویتامین D ، "همیشه معلوم می شد که من کمبود دارم". با این حال ، هنگامی که او آنها را بر روی دستگاه شرکت دیگری اجرا کرد ، که ترانوس در صورت عدم انجام وظیفه دستگاه خود آن را نگه داشت ، سطح ویتامین D او طبیعی به نظر می رسید.

  "من از پردازش نمونه های بیمار ناراحت بودم." "من فکر نمی کردم فناوری مورد استفاده ما به اندازه کافی برای درگیر شدن در آن رفتار کافی باشد."

  هنگامی که در Theranos کار می کرد ، چونگ به دیگران در شرکت ایمیلی ارسال کرد و نگرانی های خود را در مورد ماشین های ادیسون به اشتراک گذاشت. این ایمیل ها سرانجام به هولمز راه یافت ، که از او پرسید: "چقدر سریع می توانیم این مسئله را حل کنیم؟" یکی دیگر از کارکنان پاسخ داد که پس از حذف برخی از داده ها ، مشکل به نظر می رسد.

  چونگ اظهار داشت که اکثر آزمایشاتی که ترانوس برای مشتریان انجام می داد بر روی دستگاه های دیگر شرکت ها انجام شده بود. او گفت که فقط 12 آزمایش روی دستگاه های ادیسون انجام شد و "تجزیه و تحلیل ادیسون فقط می تواند یک نوع آزمایش را برای یک بیمار در یک زمان معین انجام دهد." نامه شرایطی مشابه شرایط موجود در شکایت پیدا کرد. آنها پیشنهاد لغو مجوز شرکت برای آزمایش نمونه های انسانی را مطرح کردند. ترانوس سرانجام این مسئله را با دولت حل کرد و داوطلبانه تمام آزمایشگاه های آن را بست.

  پس از رفتن چونگ به دولت فدرال ، طبق اسناد دادگاه که هفته گذشته منتشر شد ، ترانوس یک کارآگاه خصوصی استخدام کرد تا از وی جاسوسی کند. این شرکت بیش از 150،000 دلار برای نظارت بر وی و یک افشاگر دیگر هزینه کرد. شهادت چونگ امروز ادامه دارد.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری