رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ امروز از توئیتر ، فیس بوک ، یوتیوب زیرمجموعه گ">

خبر

 • تک بورد - ترامپ از توئیتر ، فیس بوک و یوتیوب شکایت کرده و خواستار

  ترامپ از توئیتر ، فیس بوک و یوتیوب شکایت کرده و خواستار "احمقانه" برای بازگرداندن مجدد کار خود شده است
  28 روز و 12 ساعت قبل

  پرونده "بیان آزاد" ترامپ احتمالاً با اصلاحیه اول و بند 230 محکوم شده است.
  رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ امروز از توئیتر ، فیس بوک ، یوتیوب زیرمجموعه گوگل و مدیران عامل آنها شکایت کرد و ادعا کرد که هر سه شرکت "سانسور غیر مجاز" را نقض می کنند "اولین اصلاحیه حق آزادی بیان".

  دعاوی حقوقی ترامپ تقریباً محکوم به فنا است زیرا اولین اصلاحیه شرکت های خصوصی را مجبور به میزبانی سخنرانی نمی کند - اصلاحیه قانون اساسی فقط محدودیت هایی را در چگونگی محدود کردن دولت برای سخنرانی ایجاد می کند. علاوه بر اصلاحیه اول ، قانون ایالات متحده به سیستم عامل های آنلاین مصونیت از دادخواست در مورد نحوه تعدیل محتوای ارائه شده توسط کاربر از طریق بخش 230 قانون عادت ارتباطات سال 1996 دارد.

  با وجود این دو مانع بزرگ قانونی ، دعاوی ترامپ به دنبال بازگرداندن حساب های خود در شبکه های اجتماعی همراه با خسارات مالی شرکت ها و مدیران ارشد آنها ، یعنی جک دورسی مدیر عامل توییتر ، مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک و سوند پیچای مدیر عامل گوگل باشید. دادخواست های ترامپ به دنبال وضعیت طبقاتی با وی به عنوان شاکی اصلی است و ادعا می کند که مدیران عامل در قبال خسارت مسئول هستند زیرا آنها "شخصاً مسئول" "سانسور ضد قانون اساسی" شرکت های خود بر ترامپ و سایر کاربران هستند.

  ترامپ پرونده های قضایی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه جنوبی فلوریدا تشکیل شد. در اینجا پیوندهایی به شکایات علیه توئیتر ، فیس بوک و یوتیوب وجود دارد.

  "اندرو جی شوارتزمن ، ارشد ،" همه چیز در این شکایات غیرمتعارف است ، که با توجه به میل ترامپ برای طرح پرونده های حقوقی غیرمنتظره ، تعجب آور نیست. " مشاور انستیتوی پهنای باند و جامعه بنتون ، امروز در بیانیه ای به خبرنگاران گفت.

  ترامپ از دادگاه خواست که بخش 230 را باطل کند

  در یک کنفرانس مطبوعاتی ، ترامپ به طرز غیرقابل تصوری ادعا کرد که این دادخواست ها می تواند "تریلیون" دلار خسارت. این رقم در متن شکایات موجود نیست. ترامپ گفت: "ما از [قاضی] می خواهیم كه دستور توقف فوری سانسور غیرقانونی و شرم آور شركت های رسانه های اجتماعی بر مردم آمریكا را صادر كند." / ترامپ

  دادخواست های ترامپ بحثی گسترده در مورد توئیتر ، فیس بوك ، و یوتیوب هرکدام از آنها وضعیتی دارند که "فراتر از وضعیت یک شرکت خصوصی به یک بازیگر ایالتی افزایش می یابد" زیرا آنها "به طور فزاینده ای درگیر سانسور غیر مجاز ناشی از اقدامات تهدیدآمیز قانونگذاری هستند" و با کمال میل "در فعالیت مشترک با بازیگران فدرال" شرکت کردند. وی خواستار صدور دستوراتی شد مبنی بر اینکه شرکتها از ممنوعیت استفاده از ترامپ و سایر کاربران "مانع قبلی در مورد اولین اصلاحیه حق آزادی بیان هستند".

  شوارتزمن گفت این استدلال که شبکه های اجتماعی "بازیگران دولت" هستند باید شکست در دادگاه "این واقعیت که سکوها با دولت صحبت می کنند و حتی در زمینه پایین آوردن سخنرانانی که قانون را نقض می کنند یا امنیت ملی را تهدید می کنند ، همکاری می کند ، آنها را ابزار دولت نمی کند. به دور از قرار گرفتن در جیب دولت ، وزارت دادگستری و FTC وی گفت که از فیس بوک و گوگل شکایت کرده اند. تفاوت در این است که این پرونده ها شایسته است. "

  دادخواست های ترامپ همچنین از دادگاه خواست" اعلام کند که بند 230 در چهره آن تفویض اختیار غیر قانونی است. " این همچنین یک گزارش طولانی است زیرا بخش 230 بارها توسط دادگاهها مورد اعتراض و تأیید قرار گرفته است.

  در حالی که بعید است در دادگاه پیروز شود ، ترامپ و رئیس جمهوری خواه از دادخواستها در دور جدید ایمیل های جمع آوری کمک مالی و متن ها.

  تبلیغات

  ترامپ به دلیل تحریک ممنوع شد

  ترامپ در شبکه های اجتماعی به دلیل تحریک که منجر به حمله هوادارانش به کپیتول ایالات متحده در 6 ژانویه شد در تلاش برای لغو شکست در انتخابات ترامپ ممنوع شد به رئیس جمهور بایدن. در پرونده های قضایی ترامپ ادعا شده است که وی "به دلیل استفاده از حق قانونی بیان آزاد" ممنوع شده است.

  در دادخواست های ترامپ از دادگاه خواسته شده تا حساب های توئیتر ، فیس بوک و یوتیوب وی را بازگرداند و "منع متهمان از اعمال سانسور ، کنترل تحریریه یا مهار قبلی به اشکال مختلف بر پست های رئیس جمهور ترامپ و اعضای کلاس قلمداد. " در این پرونده های قضایی چندین نفر از اعضای کلاس دیگر نامگذاری شده اند و می گویند این کلاس شامل کاربران مستقر در ایالات متحده است که از ژوئن 2018 توسط سه سیستم عامل "سانسور" شده اند.

  شبکه های اجتماعی حق دارند محتوای متوسطی را کنترل کنند

  ترامپ فقط پرونده های قضایی را تنظیم کرد یک هفته پس از آنکه قاضی آمریکایی در ناحیه شمالی فلوریدا از اجرای قانون ایالت فلوریدا جلوگیری کرد که حتی در صورت نقض استانداردهای سیستم عامل ، شرکت های رسانه های اجتماعی را مجبور به میزبانی سخنرانی سیاستمداران می کند. این قانون که اکنون مسدود شده همچنین محدودیت هایی را برای توانایی شرکت ها در ارسال ضمیمه به محتوای گمراه کننده ایجاد می کند.

  قاضی منطقه ایالات متحده رابرت هینکل دریافت که قانون ایالتی حقوق متمم اول شرکت های فناوری را نقض می کند که کاربر را معتدل می کنند مطالب موجود در سیستم عامل های آنلاین آنها. هینکل نوشت که اگر این قانون اجرا شود ، شرکت های فناوری "بعضی اوقات مجبور به صحبت می شوند و بعضی اوقات از صحبت منع می شوند ، این همه نقض قضاوت سرمقاله و اصلاحیه اول است."

  رایانه و ارتباطات انجمن صنعت (CCIA) ، كه درخواست موفقیت آمیز دستور موقت جلوگیری از قانون فلوریدا را ارائه كرد ، دعاوی ترامپ را "ناعادلانه" خواند.

  "سرویس های دیجیتال حق اجرای شرایط خدمات خود را دارند. دادخواستهای حقوقی این واقعیت را تغییر نخواهد داد که کاربران - حتی روسای جمهور ایالات متحده - باید از قوانینی که با آن توافق کرده اند پیروی کنند ، "، مت رئیس شركت CCIA امروز گفت. CCIA که اعضای آن شامل فیس بوک ، توییتر و گوگل است ، گفت که "از آزادی بیان آنلاین پشتیبانی می کند ، که شامل این حق برای مشاغل خصوصی است که می توانند انتظارات کاربران خود را در مورد مناسب بودن نوع مطالب برای جامعه آنها برآورده کنند." تبلیغات

  ترامپ علیه متخصصان بهداشت و درمان

  ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی خود یکی از سخنرانی های پر سر و صدا خود را ایراد کرد و از مهاجرت ، بسته بندی دادگاه و نحوه برخورد متخصصان پزشکی با ویروس کرونا شکایت کرد - که وی هنوز آن را "ویروس چین" می نامد. " وی همچنین ادعا کرد که دموکرات ها بیگ تک را تحت فشار قرار داده اند تا محافظه کاران را ساکت کند و "آنچه را که چپ به عنوان اطلاعات غلط برچسب می زند" محدود کند. "

  " ما به طور فزاینده ای شاهد هماهنگی بین غول های بیگ تک و سازمان های دولتی مانند مراکز بوده ایم. برای کنترل بیماری "، ترامپ گفت. "سیاست YouTube تناقض با مقامات بهداشتی را منع می کند. شما مقامات بهداشتی را می شناسید - خوشبختانه من مقامات بهداشتی را کاملاً زیر پا می گذارم. اگر این کار را نمی کردم ، به سختی بزرگتر می شدیم."

  ترامپ شکایت کرد استفاده شرکت های فناوری از بخش 230 ، با بیان اینکه ، "ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که محافظت از مسئولیت آنها در بخش 230 حداقل تغییر کرده و حداکثر از آن گرفته شده است."

  ترامپ در مورد بخش 230 گفت: "هیچ شرکت دیگری در کشور ما و حتی در تاریخ کشور ما از چنین محافظتی برخوردار نبوده است." "در واقع این یک یارانه عظیم دولتی است. این شرکت ها توسط بازیگران دولت و دولت همکاری ، اجبار و سلاح شده اند برای تبدیل شدن به مجریان سانسور غیرقانونی و خلاف قانون اساسی. "

  پرونده های قضایی علیه توئیتر ، فیس بوک و گوگل شرکت ها را به" اتکا mis نادرست به بند 230 "متهم می کند.

  " قانون تصویب شد بیست و پنج (25) سال پیش با هدف محافظت از خردسالان در برابر انتقال وسایل نقلیه بود مواد صحنه در اینترنت ، و برای رشد و توسعه شرکت های رسانه های اجتماعی ، متهم توئیتر را قادر ساخته است تا به یک غول تجاری تبدیل شود که اکنون سانسور می کند (پرچم ها ، ممنوعیت های سایه ، و غیره) و در غیر اینصورت آزادی مجازات آزادی بیان مبتنی بر قانون اساسی را محدود می کند از شاکیان و اعضای صنف ادعایی ، "در دادخواست ترامپ علیه توییتر آمده است. بندهای یکسان در پرونده های قضایی وی علیه فیس بوک و یوتیوب وجود دارد.

  "محکوم به شکست"

  همانطور که امروز آسوشیتدپرس نوشت ، "دادخواست های ترامپ احتمالاً محکوم به شکست است" ، اریک گلدمن ، استاد حقوق در دانشگاه سانتا کلارا گفت در کالیفرنیا که بیش از 60 پرونده قضایی مشابه و ناموفق را طی چند دهه گذشته مورد مطالعه قرار داده است که می خواستند شرکتهای اینترنتی را برای خاتمه دادن یا تعلیق حساب کاربران درگیر کنند. "

  داستان AP با تجزیه و تحلیل بیشتر از گلدمن ادامه داد:

  گلدمن گفت: "آنها همه چیز را در زیر آفتاب ، از جمله اصلاحیه اول بحث کرده اند و به جایی نمی رسند." "شاید او ترفندی را در آستین خود داشته باشد که باعث شود ده ها پرونده قضایی پیش از خود پا بگذارد. من در این شک دارم."

  گلدمن گفت احتمالاً ترامپ در عوض برای جلب توجه پرونده ها را دنبال می کند. .. گلدمن گفت: "این همیشه در مورد ارسال پیام به پایگاه آنها بود كه آنها از طرف آنها علیه غولهای شرور فناوری سیلیكون ولی می جنگند."

  به عنوان رئیس جمهور ، ترامپ بدون موفقیت از كنگره خواست كه بخش را لغو كند 230 و یک دستور اجرایی صادر کرد که ، از جمله ، از کمیسیون ارتباطات فدرال خواسته بود تا محافظت قانونی سیستم عامل های فناوری را برای تعدیل محتوا محدود کند. بایدن دستور اجرایی ترامپ را در ماه مه لغو کرد.

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری