خبر

 • تک بورد - تبلیغ کنندگان فیس بوک پس از اینکه iOS داده های ردیابی کلید را قطع کرد ، وحشت می کنند

  تبلیغ کنندگان فیس بوک پس از اینکه iOS داده های ردیابی کلید را قطع کرد ، وحشت می کنند
  8 روز قبل

  تبلیغ کنندگان می گویند بعد از تغییر در حریم خصوصی iOS ، تبلیغات فیس بوک آنقدرها مثر نیست.
  به گفته برخی از تبلیغ کنندگان ، توانایی فیس بوک در ردیابی کاربران و نشان دادن برخی از تبلیغات به لطف ویژگی "درخواست نکنید برای ردیابی" اپل ، در حال از بین رفتن است.

  اواخر آوریل با iOS 14.5 دستورالعمل حفظ حریم خصوصی را ارائه داد. طبق اعلام Statcounter ، از آن زمان به بعد ، تقریباً نیمی از دستگاه های iOS حداقل نسخه 14.5 را در سراسر جهان نصب کرده اند و اکثریت قریب به اتفاق کاربران این دستگاه ها ، توانایی ردیابی فیس بوک و سایر برنامه ها را انتخاب کرده اند. طبق گفته شرکت تحلیلی Flurry ، تقریباً سه ماه پس از راه اندازی این ویژگی ، فقط 17 درصد از کاربران در سراسر جهان این کار را انجام داده اند.

  بیشتر بخوانید تنظیمات حریم خصوصی iOS 14 تجارت هدف قرار دادن آگهی را خنثی می کند ، هشدارهای فیس بوک هشدار می دهد این تغییرات می تواند تأثیر قابل توجهی در خط فیس بوک دارند. Eric Seufert ، تحلیلی که Mobile Dev Memo را می نویسد ، پیش بینی می کند که اگر فقط 20 درصد کاربران به ردیابی رضایت دهند ، درآمد فیس بوک می تواند در سه ماهه کامل فعال بودن درخواست انتخاب (7 ماهه سوم) 7 درصد کاهش یابد. این شرکت در ماه فوریه هشدار داده بود که تغییرات iOS توانایی ردیابی کاربران در اینترنت را کاهش می دهد.

  "سوفرت به بلومبرگ گفت:" برای اکثر تبلیغ کنندگان بسیار ویرانگر بوده است. "س bigال اصلی این است: آیا فقط نوسانات کوتاه مدت را می بینیم که بتوان انتظار بازگشت به حد متوسط ​​را داشت ، یا این یک امر عادی جدید است؟"

  منوی تنظیمات برای مدیریت ردیابی در بر اساس برنامه در iOS. Enlarge / منوی تنظیمات برای مدیریت ردیابی بر اساس برنامه در iOS. ساموئل آکسون

  ممکن است مدتی طول بکشد که تبلیغ دهندگان به این س answerال پاسخ دهند. در ابتدا به نظر می رسید که فیس بوک نرخ پایین انتخاب را جدی گرفته و خریداران رسانه ای متوجه تغییرات چشمگیری نمی شوند. اما ظاهراً این امر در هفته های اخیر تغییر کرده است ، به طوری که برخی از خریداران گزارش دادند که اثر تبلیغات در این ماه کاهش یافته است.

  تبلیغات

  به نظر می رسد برخی از تبلیغ کنندگان مانند سایت های تجارت الکترونیکی به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند. بسیاری از خرده فروشان نرم افزاری مانند Shopify را اجرا می کنند که داده های مشتری ، از جمله جزئیات خریدهای مشتریان در سایت را با فیس بوک به اشتراک می گذارد. این به فیس بوک اجازه می دهد تا مخاطبان "زیبا" خود را که تبلیغ کنندگان به آنها دسترسی می یابند ، اصلاح کند ، بنابراین آنها می توانند افراد دیگری را که ممکن است علاقه مند به خرید همان چیز باشند ، هدف قرار دهند.

  ReadingApple iOS 14.5 را منتشر می کند ، بزرگترین بروزرسانی از زمان راه اندازی iOS 14 قبل از اینکه ویژگی جدید iOS راه اندازی شود ، خریداران رسانه ای گزارش دادند که فیس بوک می تواند 95 درصد از فروشهای انجام شده در سایتهای مشتریان خود را به دست آورد. اکنون ، بسیاری از خریداران رسانه ها گزارش می دهند که فیس بوک تنها 50 درصد از فروش را به خود اختصاص داده است. یک خریدار گزارش می دهد که با داشتن یک مشتری ، فقط 3 درصد از فروش در مدیر تبلیغات فیس بوک نشان داده می شود.

  افراد دیگر بدون خرید چیزی از سایت های تجارت الکترونیکی بازدید می کنند و برای بستن معامله ، خرده فروشان این کاربران را "هدف مجدد" قرار می دهند و به آنها تبلیغات در Facebook را برای موردی که مشاهده کرده اند اما خریداری نکرده اند نشان می دهند. سخنگوی فیس بوک گفت: "این تبلیغات در صورت فعال بودن" درخواست برای ردیابی "امکان پذیر نیست.

  " ما معتقدیم که تبلیغات شخصی و حریم خصوصی کاربر می توانند بدون آسیب های جانبی ناشی از شفافیت ردیابی برنامه ، همزیستی داشته باشند. " ارس "ما همچنین در حال کار بر روی راه حل های خود برای کمک به مشاغل و سرمایه گذاری در فناوری های افزایش حریم خصوصی هستیم که برای به حداقل رساندن داده های پردازش شده طراحی شده اند ، در حالی که هنوز به ما امکان نمایش تبلیغات مربوطه و اندازه گیری اثربخشی تبلیغات را می دهد."

  As کاربران از فیس بوک خواسته اند که آنها را ردیابی نکند ، حلقه بازخورد شرکت برای بخشی از مخاطبانش شکسته است و منبع اصلی داده برای آن هزینه دارد. اگرچه iOS در اکثر دستگاه های تلفن همراه قابل اجرا نیست ، اما در برخی از بزرگترین بازارهای تبلیغاتی جهان ، از جمله ایالات متحده ، رد پای قابل توجهی دارد. بازار ایالات متحده برای تبلیغ کنندگان آنقدر مهم است که Flurry به طور جداگانه نرخ انتخاب ردیابی در iOS کشور را اعلام می کند. فقط 10 درصد از کاربران آمریکایی ردیابی را انتخاب می کنند ، در حالی که این میزان در سراسر جهان 17 درصد است.

  با انصراف از این نرخ بالا ، کاربران iOS ایالات متحده می توانند تأثیر قابل توجهی بر درآمد فیس بوک داشته باشند. در سال گذشته در ایالات متحده و کانادا ، این شرکت پنج برابر بیشتر از متوسط ​​درآمد جهانی خود از تبلیغات به ازای هر کاربر درآمد کسب کرده است. آنچه در سه ماهه سوم برای این تعداد اتفاق می افتد نشان می دهد که تا چه اندازه پیگیری برای انصراف از درآمد شرکت را تهدید می کند.

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری