خبر

 • تک بورد - بیل گزینه‌ای بدون الگوریتم را در پلتفرم‌های Big Tech پیشنهاد می‌کند که ممکن است گام‌های بزرگ‌تری را به تصویر بکشد

  بیل گزینه‌ای بدون الگوریتم را در پلتفرم‌های Big Tech پیشنهاد می‌کند که ممکن است گام‌های بزرگ‌تری را به تصویر بکشد
  28 روز و 7 ساعت قبل

  کاربران می‌توانند از فیس‌بوک و گوگل بدون الگوریتم‌هایی استفاده کنند که با داده‌های کاربران تغذیه می‌شوند.
  یک گروه دو حزبی از قانون‌گذاران در مجلس لایحه‌ای ارائه کردند که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را مجبور می‌کند تا به مردم اجازه دهند از سایت بدون الگوریتم‌هایی استفاده کنند که محتوایی را فیلتر یا اولویت‌بندی می‌کند. کاربران می بینند. این لایحه به قانون مشابهی می‌پیوندد که در سنا پیشنهاد شده ا

  کن باک (R-Colo.) در بیانیه‌ای به Ars گفت: «مصرف‌کنندگان باید این گزینه را داشته باشند که با پلتفرم‌های اینترنتی بدون دستکاری الگوریتم‌های مخفی که توسط داده‌های خاص کاربر هدایت می‌شوند، درگیر شوند. باک این لایحه را با سه حامی به نام‌های نماینده دیوید سیسیلین (دکتر)، لوری تراهان (دولت ماساچوست)، و برگس اوونز (راستیتوآ) معرفی کرد.

  «فیس‌بوک و دیگر پلتفرم‌های مسلط کاربران خود را از طریق الگوریتم‌های غیر شفافی که رشد و سود را بر هر چیز دیگری اولویت می‌دهند، دستکاری می‌کنند.» نماینده سیسیلین در بیانیه‌ای گفت. "و به دلیل قدرت انحصاری و تسلط این پلتفرم ها، کاربران با جایگزین های کمی برای این مدل کسب و کار استثمارگرانه گیر کرده اند، چه در فید رسانه های اجتماعی آنها، در تبلیغات پولی یا در نتایج جستجوی آنها باشد."

  با افزایش سیل محتوا، شرکت ها به طور فزاینده ای به الگوریتم های رتبه بندی و فیلتر کردن برای مدیریت جریان اعتماد کرده اند تا کاربران هنگام جستجوی عکس های بچه های دوستان خود در جریان بی پایانی از میم ها، سخنان نفرت انگیز و حرف های بیهوده غرق نشوند. به عنوان مثال.

  اما همین الگوریتم‌ها نیز مورد انتقاد قرار گرفته‌اند، زیرا شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی تصمیمات مرتبط با محتوا را اتخاذ می‌کنند که باعث می‌شود کمتر شبیه پلتفرم‌های خنثی و بیشتر شبیه به ناشران شوند.

  انفجاری از گذشته

  در ظاهر، لایحه پیشنهادی جذاب به نظر می رسد و با نوستالژی خاصی برای مدتی ساده تر معامله می شود. چه کسی نمی خواهد قبل از اینکه فیس بوک الگوریتم هایی را بر روی فید خبری خود اعمال کند یا گوگل نتایج جستجو را شخصی سازی کند، اینترنت را تجربه کند؟

  برای گوگل، این نتیجه ممکن است برای کاربران خوشایند باشد و احتمالاً یک بهبود باشد، که باعث شود دور از نتایجی که حباب های فیلتر را تقویت می کند. اما برای شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر، که در آن مردم صدها «دوست» و دنبال‌کننده جمع‌آوری کرده‌اند که به طور جمعی هزاران قطعه محتوا را روزانه ارسال می‌کنند، نتایج این سایت‌ها را تقریباً غیرقابل استفاده می‌کند. شاید این ایده باشد؟

  تبلیغات

  یا شاید این صورتحساب کاربران را مجبور کند که لیست دوستان خود را به گونه ای کوتاه کنند که فقط افرادی را که آنها را مهم تر می دانند درج کنند. این می‌تواند مردم را به عقب‌نشینی نزد دوستان و خانواده سوق دهد، اما همچنین می‌تواند آنها را به سمت سوراخ‌های خرگوشی که قبلاً سر آن‌ها بوده‌اند، بیشتر کند.

  این لایحه از سایت‌های رسانه‌های اجتماعی می‌خواهد که برای اولین بار یک شخص اطلاعیه ارسال کنند. با یک الگوریتم "مادر" تعامل دارد. این اطلاعیه به کاربران این امکان را می دهد که الگوریتم را خاموش کنند. این لایحه یک الگوریتم غیرشفاف را به این صورت تعریف می‌کند که «ترتیب ارائه اطلاعات به کاربر را تعیین می‌کند... بر اساس، به طور کامل یا جزئی، بر اساس داده‌های خاص کاربر که به صراحت توسط کاربر به پلتفرم ارائه نشده است. چنین هدفی.» شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی نیز ملزم به ارائه تنظیماتی هستند تا کاربران بتوانند استفاده از چنین الگوریتم‌هایی را تغییر دهند. شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی بدون شک کلماتی را در اطراف تنظیماتی قرار می‌دهند که افراد را از استفاده از آنها منصرف می‌کند، اما برای کاربران باهوش، این لایحه می‌تواند راه جدیدی را برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی باز کند.

  یک قدم

  < p>به راحتی می توان این لایحه را تلاشی نادرست برای رام کردن Big Tech و الگوریتم های رتبه بندی محتوای آن دانست. اما این نیز هدفی را که گام‌های کوچکی مانند این می‌تواند در فرآیند قانون‌گذاری انجام دهد نادیده می‌گیرد.

  سیسیلین، در بیانیه‌اش، این لایحه را «گامی مهم» خواند. این لایحه مطمئناً باعث خوشحالی برخی از کاربران خواهد شد و در عین حال به ایجاد اعتماد در میان قانونگذاران از احزاب مختلف ادامه خواهد داد. باک و سیسیلین در تابستان امسال به تهیه یک رشته لوایح ضدتراست از کمیته قضایی مجلس نمایندگان کمک کردند. هر صورتحساب به تنهایی تهدید بزرگی برای شرکت‌های فناوری بزرگ نبود، همانطور که بعید است این صورت‌حساب فیس‌بوک را به پایان برساند. با این حال، هر لایحه پی در پی زمینه را برای لایحه بعدی فراهم می کند.

  ممکن است برنامه بزرگی در دست اجرا باشد یا نباشد، اما زمانی که شما در حال زندگی کردن از آن هستید به سختی می توان تاریخ را درک کرد. با هم، این صورتحساب ها ممکن است مقدار زیادی نداشته باشند. اما آنها همچنین می توانند آغاز چیزی باشند که مقررات فنی را برای نسل های آینده اصلاح می کند.

خبرهای دیگر از سیاست فنی