بیش از 100،000 نفر چشم خود را در ازای یک ارز رمزنگاری شده ب">

خبر

 • تک بورد - بیش از 100000 نفر چشم خود را برای ارزهای رمزنگاری شده رایگان اسکن کرده اند

  بیش از 100000 نفر چشم خود را برای ارزهای رمزنگاری شده رایگان اسکن کرده اند
  17 روز و 20 ساعت قبل

  Worldcoin اسکنر "orb" را نشان می دهد ، هدف آن توزیع ارز رمزنگاری شده به 1 میلیارد نفر است.
  بیش از 100،000 نفر چشم خود را در ازای یک ارز رمزنگاری شده به نام Worldcoin اسکن کرده اند ، زیرا پروژه توزیع گسترده پول دیجیتال در سراسر جهان سرعت می گیرد.

  Worldcoin حدود 30 دستگاه سخت افزاری اسکن عنبیه را که به آنها "orbs" می گویند ، به کاربران اولیه در چهار قاره توزیع کرده است که برای ثبت نام افراد بیشتر پاداش دریافت می کنند. Orbs از کره چشم کاربر عکس می گیرد و یک کد منحصر به فرد ایجاد می کند که می تواند برای ادعای توکن های دیجیتالی رایگان مورد استفاده قرار گیرد.

  توسعه دهندگان پروژه روز پنجشنبه گفتند قصد دارند صدها حلقه را در ماه های آینده منتشر کنند و در نهایت 4000 توزیع کنند. دستگاه در ماه این تیم قصد دارد در اوایل سال آینده از شبکه ارزهای رمزنگاری شده استفاده کند و توکن ها را در آن زمان آغاز کند. آنها اظهار نکرده اند که کاربران ارزهای دیجیتال چقدر می توانند دریافت کنند.

  Worldcoin یکی از بلندپروازانه ترین و پیچیده ترین تلاش ها برای ارائه ارز رمزنگاری شده به مردم جهان است ، شبیه به مفهوم اقتصادی درآمد عمومی عمومی. این پروژه قبلاً با انتقادات شدیدی روبرو شده است و توسعه دهندگان آن اعتراف می کنند که "نتیجه نامشخص است." قبل از حذف دائمی تصاویر ، رشته های منحصر به فرد حروف و اعداد را اسکن می کند.

  کد حاصله به سادگی برای بررسی اینکه آیا کاربر قبلاً سهمی از نشانه های Worldcoin را ادعا کرده است مورد استفاده قرار می گیرد.

  بلانیا با اشاره به دفتر کل دیجیتالی که پشتوانه ارزهای رمزنگاری شده است ، گفت: "حتی اگر من کد عنبیه شما را به این شکل داشته باشم ، هیچ شانسی ندارم که بفهمم شما واقعاً در بلاک چین کی هستید." Worldcoin براساس بلاک چین اتریوم ساخته شده است. p>

  تیم پشتیبان Worldcoin 25 میلیون دلار سرمایه گذاری خطرپذیر جمع آوری کرده است ، از جمله دور مالی که توسط Andreessen Horowitz هدایت شده است و شرکت "Tools for Humanity" را 1 میلیارد دلار ارزش گذاری کرده است.

  سام آلتمن ، یک رئیس سابق شتاب دهنده راه اندازی Y Combinator ، همچنین سرمایه گذار و بنیانگذار پروژه است. آلتمن از طرفداران اصلی درآمد عمومی جهانی ، مفهوم ارائه پول رایگان به طور منظم برای مردم بوده است.

  Worldcoin قصد دارد در کل 10 میلیارد توکن را منتشر کند که 80 درصد آن به کاربران ، 10 درصد تعلق می گیرد. به سرمایه گذاران شرکت و 10 درصد دیگر به بنیادی برای تولید گوی ها و توسعه شبکه. یک سخنگوی ورلدکوین گفت که این شرکت قصد دارد این بنیاد را قبل از شروع شبکه راه اندازی کند.

  مانند بسیاری از پروژه های ارزهای رمزنگاری شده ، توکن های Worldcoin توسط هیچ دارایی سختی پشتیبانی نمی شوند و می توانند بر اساس محبوبیت آنها در ارزش نوسان داشته باشند.

  Worldcoin تخمین زده است که در دو سال اول فعالیت شبکه می تواند به بیش از 1 میلیارد نفر برسد ، با این فرض که افراد همچنان با نرخ فعلی ثبت نام کنند و تیم به اهداف توزیع گوی خود برسد.

  افراد کسانی که برای Worldcoin ثبت نام می کنند ، در طول زمان از طریق برنامه زمان بندی از پیش تعیین شده ، که به گفته بلانیا هنوز در حال توسعه است ، تخصیص کامل توکن ها را دریافت می کنند.

  بلانیا گفت که میزان توزیع Worldcoin در نهایت بستگی به طراحی برنامه اعطای حق امتیاز و سرعت ثبت نام کاربران.

  Worldcoin تا کنون orbs را به 12 کشور آفریقا ، آمریکای جنوبی ، اروپا و آسیا توزیع کرده است. شرکت سازنده گوی با استخدام 20 نفر که در شیفت کار می کنند بیش از 10 هزار نفر را در شیلی ثبت نام کرده است.

  © 2021 The Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است توزیع مجدد ، کپی ، یا به هر طریقی اصلاح شده است.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری