خبر

 • تک بورد - بیت کوین در چین ممنوع اعلام شد زیرا این کشور تمام معاملات ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع می کند

  بیت کوین در چین ممنوع اعلام شد زیرا این کشور تمام معاملات ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع می کند
  27 روز و 15 ساعت قبل

  این حرکت در حالی صورت می گیرد که دولت به دنبال محدود کردن عواقب ناشی از فروپاشی املاک و مستغلات است.
  سرکوب چین در مورد ارزهای رمزنگاری شده امروز شدت گرفت و بانک مرکزی این کشور اعلام کرد که تمام معاملات مربوط به رمزنگاری غیرقانونی است.

  بانک مردم چین در بیانیه ای که به طور مشترک با 9 نهاد دولتی دیگر صادر کرد ، گفت: "خطرات قانونی برای افراد و سازمان های شرکت کننده در فعالیت های تجاری و تجاری ارزهای مجازی وجود دارد." طبق گزارش فایننشال تایمز ، حتی شهروندان چینی که در خارج از کشور کار می کنند نیز معاف نبودند ، زیرا دولت می گوید که آنها نیز "طبق قانون مورد تحقیق قرار خواهند گرفت."

  < h3> خواندن بیشتر چین به احتمال زیاد همه استخراج بیت کوین را به زودی ممنوع می کند در حال حاضر ، بیت کوین در زمان انتشار 4.5 درصد و اتریوم 7.5 درصد کاهش داشت.

  این اقدام در پی پیام های قبلی حزب کمونیست چین انجام می شود که استخراج ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع کرده و به موسسات مالی هشدار داده است که در چنین معاملاتی شرکت نکنند. سرکوب ارزهای دیجیتال در حالی صورت می گیرد که توسعه دهندگان املاک و مستغلات چین با مشکل نقدینگی روبرو هستند که می تواند بقیه اقتصاد را آلوده کند. ، و توسعه دهندگان برای سوار شدن بر موج وام زیادی گرفته اند. اما در سال های اخیر ، حزب کمونیست چین پس از آنکه شی جین پینگ ، رئیس جمهور در سال 2017 گفت که "خانه ها برای زندگی در خانه هستند و نه برای حدس و گمان" ، این بخش را فعال کرده است. - از آنجا که مهاجرت به شهرها کند شده و نرخ زاد و ولد کاهش یافته است ، کشور مملو از مسکن ناتمام یا غیر مسکونی شده است. گروه رودیوم تخمین می زند که مازاد بازار می تواند تا 90 میلیون نفر را در خود جای دهد.

  دولت های محلی فروش زمین را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند ، 90 درصد نسبت به سال گذشته. از آنجا که آنها برای فروش یک سوم درآمد خود به فروش زمین متکی هستند ، این ضرر می تواند تأثیر دومینو داشته باشد و توانایی دولتهای محلی را در بازپرداخت 8.4 تریلیون دلار بدهی آنها کاهش دهد.

  تبلیغات

  در آگوست ، پکن تلاش کرد تا بخش دیگر را مهار کند و از توسعه دهندگان خواست نسبت بدهی خود را به دارایی های خود کاهش دهند. شرکت های املاک و مستغلات اغلب از نفوذ بالایی برخوردارند و بدهی خود را برای ساخت و توسعه بازار می فروشند و برای بازپرداخت این بدهی به فروش متکی هستند. دومین توسعه دهنده بزرگ این کشور ، اورگراند ، با خواسته های جدید حزب کمونیست پای ثابت مانده است. قبل از این فرمان ، در حال حاضر در مشکل بود. با کاهش فروش املاک ، اورگراند نتوانسته پول نقد مورد نیاز برای اتمام پروژه ها را تولید کند. و بدون اتمام آن پروژه ها ، پول نقد برای پرداخت سود و اصل بدهی های معوقه خود ایجاد نمی کرد. دولت اورگراند را از انتشار اوراق قرضه جدید برای بازپرداخت بدهی های کوتاه مدت خود منع کرده است و این شرکت در حال حاضر با ریسک بسیار ناکامی مواجه است.

  برخی از ناظران در حال مقایسه بحران اورگراند با Lehman Brothers ، آمریکایی هستند. شرکت کارگزاری که در سال 2008 در آغاز بحران وام مسکن غیرعادی رشد کرد. دیگران فکر نمی کنند که حزب انجمن به یک پیش فرض Evergrande اجازه دهد تا همان اثر موج دار را ایجاد کند ، اما سرمایه گذاران با این وجود ترسیده اند. اگر ناراحتی های اورگراند موج تکان دهنده ای را در سراسر اقتصاد چین ایجاد کند ، سرمایه گذاران ممکن است تلاش کنند پول خود را به جاهای دیگر منتقل کنند.

  خروج سرمایه

  خواندن بیشتر < /h3> چین به احتمال زیاد همه استخراج بیت کوین را به زودی ممنوع می کند همه اینها ما را به جایی می رساند که ادامه سرکوب ارزهای رمزنگاری شده ادامه می یابد. دولت چین مدت هاست که جریان سرمایه خارج از کشور را محدود کرده و ترجیح می دهد سرمایه گذاران آن را در اقتصاد کشور گردش دهند. اما کنترل ارزهای رمزنگاری شده با توجه به ماهیت ناشناس آنها و سهولت نسبی قابل تبدیل آنها به ارزهای دیگر کشورها ، چالش برانگیزتر است.

  سرکوب ارزهای دیجیتال در چین تنها به این دلیل نیست که استخراج بیت کوین بیش از حد توان خود را جذب کرده بود ، یا این که معمولاً در معاملات غیرقانونی مورد استفاده قرار می گرفت. این به این دلیل است که دولت چین احتمالاً خطرات ناشی از یک بخش املاک و مستغلات با اهرم بالا را به رسمیت می شناسد ، و در تلاش است تا هنگام اصلاح اصلاحات ، عواقب آن را محدود کند. ارزهای رمزنگاری شده به سادگی در تیراندازی متقابل قرار می گیرند.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری