خبر

 • تک بورد - بوئینگ و ایرباس وارد درگیری 5G می شوند، از مدیر بایدن بخواهید عرضه را به تعویق بیندازد

  بوئینگ و ایرباس وارد درگیری 5G می شوند، از مدیر بایدن بخواهید عرضه را به تعویق بیندازد


  1 ماه قبل

  سازندگان هواپیما ادعا می کنند سیگنال های رادیویی 5G با ارتفاع سنج ها تداخل خواهند داشت.
  بوئینگ و ایرباس از وزیر حمل و نقل ایالات متحده، پیت بوتیگیگ، درخواست کرده اند تا استقرار طیف باند C را برای سرویس بی سیم 5G به تاخیر بیندازد. این شرکت ها ادعا می کنند که این عرضه با ابزارهای کلیدی هواپیما تداخل خواهد داشت.

  در نامه‌ای که رویترز به دست آورده است، آمده است: «تداخل 5G می‌تواند بر توانایی هواپیما برای عملکرد ایمن تأثیر منفی بگذارد». دیوید کالهون، مدیرعامل بوئینگ و جفری کنیتل، مدیرعامل ایرباس آمریکا، ادعا می‌کنند که عرضه، که در حال حاضر برای 5 ژانویه برنامه‌ریزی شده است، می‌تواند "تأثیر منفی عظیمی بر صنعت هوانوردی" داشته باشد.

  ادامه مطلب.

  تاخیر اجباری FAA در عرضه 5G علیرغم اینکه هیچ مدرکی دال بر آسیب رساندن به هوانوردی وجود ندارد، هم سازندگان و هم تنظیم‌کننده‌های هوانوردی نگرانی‌های خود را در مورد تداخل سیگنال‌های باند C 5G با ارتفاع سنج‌های رادیویی در هواپیماهای تجاری ابراز کرده‌اند. این ابزارها با ارسال سیگنال های رادیویی در باند 4.2-4.4 گیگاهرتز به سمت زمین و گوش دادن به پاسخ کار می کنند. با اندازه گیری زمان بازگشت سیگنال به سنسور، هواپیما می تواند ارتفاع خود را از سطح زمین محاسبه کند. ارتفاع سنج های رادیویی به خلبان ها خواندن دقیق تری نسبت به ارتفاع سنج های بارومتریک که بر فشار هوا متکی هستند، می دهد.

  صنعت هوانوردی نگران احتمال تداخل سیگنال‌های 5G سرکش با آن محاسبات است. اگر FCC اجازه استفاده از باند C را توسط شرکت‌های مخابراتی سیار بدهد، صنعت هوانوردی ادعا می‌کند که ده‌ها یا صدها هزار پرواز ممکن است با تاخیر، تغییر مسیر یا لغو مواجه شوند.

  نبرد مداوم

  عرضه باند C 5G موضوع یک اختلاف طولانی بین اداره هوانوردی فدرال و کمیسیون ارتباطات فدرال بوده است. FCC اولین بار در فوریه 2020 پس از بررسی ادعاهای مربوط به تداخل ابزار هواپیما، طیف باند C را به حامل های تلفن همراه فروخت.

  اگرچه FCC هیچ مدرک معتبری مبنی بر تداخل پیدا نکرد، 220 مگاهرتز را کنار گذاشت. باند محافظ، اپراتورهای تلفن همراه را به 3.7-3.98 گیگاهرتز محدود می کند. FCC گفت: "این دو برابر حداقل نیاز باند محافظ است که در نظرات اولیه بوئینگ و ASRC [منابع طیف هوانوردی] مورد بحث قرار گرفت."

  ماه گذشته، CTIA، گروه تجاری صنعت بی‌سیم، به استفاده مداوم اشاره کرد. باند C 5G در نزدیک به 40 کشور "در فرکانس‌های مشابه و سطوح توان مشابه" به عنوان شواهدی بر ایمنی آن.

  به نظر می‌رسد که علت اصلی نگرانی‌های FAA ارتفاع‌سنج‌هایی است که "بر اساس مشخصات چندین دهه ساخته شده‌اند. یک تحلیلگر فناوری بی سیم اشاره کرد و افزود که «تجهیزات خوب طراحی شده با فیلتر معقول نباید تحت تأثیر سایر تجهیزاتی که در باندهای مجاور کار می کنند - یا صدها مگاهرتز دورتر باشند.»

  h3>ادامه مطلبآجیت پی و تام ویلر موافقند: FAA در نبرد علیه FCCFAA بد رفتار می‌کند، استیو دیکسون، مدیر FCCFAA، گفت که آژانس به‌دنبال به‌روزرسانی استانداردهای خود برای ارتفاع‌سنج‌های رادیویی است، اما گفت که «از نظر ظاهری چگونه است. اصلاحات باید دیده شود." دیکسون در نامه ای به اداره ملی مخابرات و اطلاعات گفت که انتظار دارد "هزینه تعویض یا بهسازی ارتفاع سنج های راداری بسیار زیاد باشد."

  هفته گذشته، شش رئیس سابق FCC - جمهوری‌خواهان آجیت پی و مایکل پاول و دموکرات‌ها تام ویلر، میگنون کلیبرن، جولیوس گناچوفسکی، و مایکل کپس - همگی نامه‌ای به جسیکا روزن‌وورسل، رئیس FCC و مدیر موقت NTIA نوشتند که در آن از ایولین ریمالی انتقاد کردند. تاکتیک های FAA در به چالش کشیدن تاییدیه و حراج باند C FCC. روسای سابق نوشتند: "موضع FAA، نتیجه گیری های مستدل FCC را پس از سال ها تحلیل و مطالعه فنی تهدید می کند."


  تگ ها:

  بوئینگ , ایرباس , وارد , درگیری , شوند , مدیر , بایدن , بخواهید , عرضه , تعویق , بیندازد


  v 9
خبرهای دیگر از سیاست فنی