خبر

 • تک بورد - به گفته FTC ، فیس بوک مسابقه

  به گفته FTC ، فیس بوک مسابقه "غیرقانونی خریداری یا دفن" کرده است
  3 روز و 20 ساعت قبل

  رئیس FTC ، لینا خان ، رای تصمیم گیری در مورد تصفیه را صادر کرد.
  کمیسیون تجارت فدرال دادخواست خود علیه فیس بوک را رد کرده و داده های دیگری را نیز وارد کرده است که امیدوار است پرونده آن را تقویت کند.

  اصلاح مجدد پاسخی است به پرونده اولیه FTC ، که در ماه ژوئن توسط قاضی منطقه ای آمریکا ، جیمز بواسبرگ ، حذف شد ، وی فکر نمی کرد که آژانس در اولین پرونده خود ، اطلاعات کافی یا تعریف کافی از بازار فیس بوک ارائه کرده است. قاضی بواسبرگ همچنین شکایت مشابهی را علیه فیس بوک که توسط 40 ایالت به دلایل مشابه مطرح شده بود رد کرد. p>

  پرونده جدید تلاشی برای اصلاح استدلال قبلی FTC است ، این است که فیس بوک رقابت را از طریق شیوه های تجاری ناعادلانه کنار گذاشته است.

  "فیس بوک فاقد مهارت تجاری و استعداد فنی برای زنده ماندن انتقال به تلفن همراه ، "هالی ودووا ، سرپرست دفتر رقابت FTC ، در بیانیه ای گفت. "پس از شکست در رقابت با مبتکران جدید ، فیس بوک به طور غیرقانونی آنها را خریداری یا دفن کرد وقتی که محبوبیت آنها به یک تهدید وجودی تبدیل شد." با عقب راندن رئیس لینا خان از پرونده ، FTC شکایت اصلی را در ماه دسامبر زیر نظر جوزف سیمونز ، که توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ منصوب شده بود ، تنظیم کرد. سیمونز در رای گیری اولیه رای قطعی را صادر کرد و دو کمیسیونر جمهوری خواه مخالف آن بودند.

  در پرونده جدید ، لینا خان ، رئیس جدید FTC ، رای تعیین کننده را صادر کرد. فیس بوک از خان خواسته بود که خود را از این پرونده کنار بگذارد زیرا در گذشته نسبت به شرکت انتقاد کرده بود ، اما مشاور عمومی آژانس گفت که مشارکت وی مشکلی ایجاد نمی کند. آژانس در بیانیه ای اعلام کرد: "از آنجا که پرونده در برابر یک قاضی فدرال تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد ، حمایت قانونی مناسب از قانون اساسی در اختیار شرکت قرار می گیرد.

  تبلیغات

  " سلاح ضد رقابت "

  < این پرونده بر تملک فیس بوک از اینستاگرام و واتس اپ تمرکز دارد ، علاوه بر تلاش هایی که شرکت برای جلوگیری از دسترسی رقبا به API های خود انجام داد. FTC می گوید پس از دعوت توسعه دهندگان به این پلتفرم ، فیس بوک بعداً "سیاست های API خود را به یک سلاح ضد رقابتی تبدیل کرد." توسعه دهندگان تنها در صورتی می توانند به پلت فرم فیس بوک و پایگاه کاربران آن دسترسی داشته باشند که موافقت کنند که با این شرکت رقابت نکنند یا به رشد رقیبان کمک نکنند. این پرونده می گوید رفتارهای ضد رقابتی شرکت فیس بوک نیز رد شده است. در این شکایت آمده است: "فیس بوک تشخیص داد که انتقال به موبایل یک چالش وجودی است - و فیس بوک فرصت کوتاهی برای مهار تهدیدهای موبایلی داشت." فیس بوک با شکست در رقابت با استعدادهای تجاری ، طرحی را برای حفظ موقعیت غالب خود با به دست آوردن شرکت هایی که می توانند به عنوان تهدیدهای رقابتی ظاهر شوند یا به آنها کمک کند ، توسعه داد. فیس بوک با خرید این شرکت ها این احتمال را از دست داد که رقبا می توانند از قدرت اینترنت تلفن همراه برای به چالش کشیدن سلطه فیس بوک استفاده کنند. "

  این شکایت می گوید که فیس بوک از طریق خرید Onavo ، یک سرویس VPN که فعالیتهای کاربران را ردیابی می کرد ، اهداف خرید را در سال 2013 مشخص کرد. مدیران فیسبوک Onavo را "برای شناسایی اهداف خرید بسیار جالب" می نامند.

  "با خرید Onavo ، ما اکنون بین محبوب ترین برنامه ها بینشی داریم. ما باید از آن برای کمک به ما در دستیابی به استراتژی استفاده کنیم. " یکی از این خریدها شامل WhatsApp بود ، FTC در دعوی گفت.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری