کارمند سابق فرانسیس هاگن ، کارمند سابق ادعا کرد که فیس بوک سرمایه گذارا">

خبر

 • تک بورد - به گفته کارمند سابق ، فیس بوک سرمایه گذاران را در مورد کاهش تعداد کاربران گمراه کرده است

  به گفته کارمند سابق ، فیس بوک سرمایه گذاران را در مورد کاهش تعداد کاربران گمراه کرده است
  13 روز و 7 ساعت قبل

  شکایت به SEC: رفتار نادرست فیس بوک با حساب های تکراری "کلاهبرداری گسترده" بود.
  کارمند سابق فرانسیس هاگن ، کارمند سابق ادعا کرد که فیس بوک سرمایه گذاران را در مورد "کوچک شدن" پایگاه های کاربری نوجوانان و جوانان و بزرگسالان و در مورد تعداد واقعی کاربران فریب داده است. شکایت فاش کننده به کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده. در این شکایت آمده است: "سالهاست که فیس بوک سرمایه گذاران و تبلیغ کن

  با توجه به اینکه "ارزش گذاری سهام فیس بوک تقریباً بر اساس پیش بینی درآمد آگهی در آینده استوار است" ، این شکایت به "شواهدی" اشاره می کند که نشان می دهد فیس بوک در سالهای گذشته و در حال حاضر با ارائه سوءرفتارهای مکرر و کوتاهی در اظهارات ، قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را نقض کرده است. سرمایه گذاران و سرمایه گذاران احتمالی ، از جمله ... از طریق تشکیل پرونده در SEC ، شهادت در کنگره ، بیانیه های آنلاین و داستانهای رسانه ای. "

  " فیس بوک معیارهای اصلی را از جمله میزان تولید محتوا برای سرمایه گذاران و تبلیغ کنندگان اشتباه ارائه کرده است. در سیستم عامل های خود و رشد در کاربران جداگانه (به ویژه در جمعیت شناسی با ارزش بالا) ، "در شکایت آمده است. الگوریتم های تبلیغاتی فیس بوک به درستی مواردی را که شکایت از آن با عنوان «کاربران مجرد با حساب های متعدد» (SUMA) یاد می کند ، در نظر نگرفته است و بنابراین این شرکت با ارائه نادرست تعداد کاربران ، به طور سیستماتیک از تبلیغ کنندگان بیش از حد استفاده می کند.

  "سوء استفاده فیس بوک از حساب های تکراری به عنوان کلاهبرداری گسترده علیه تبلیغ کنندگان آن و ارائه گزارش نادرست به سرمایه گذاران است."

  در حالی که فیس بوک میزان رشد کاربران را به سرمایه گذاران گزارش کرده است ، این شرکت "اطلاعات داخلی را نشان نمی دهد که نشان دهنده انقباض است." در پایگاه اطلاعاتی مردم شناسی مهم ، از جمله نوجوانان و جوانان آمریکایی. این شرکت همچنین میزان تولید محتوا برای هر کاربر را در دراز مدت کاهش داده است. " تبلیغات

  شکایات بر اساس اسناد داخلی فیس بوک

  هاوگن با کمک گروه غیرانتفاعی Whistleblower Aid هشت شکایت از افشاگران ثبت کرد که همه آنها روز گذشته در مقاله ای از CBS News منتشر شد. CBS نوشت: "براساس دهها هزار سند داخلی فیس بوک که توسط هاوگن قبل از خروج از شرکت رسانه های اجتماعی در ماه مه کپی شده است." مانند یکی در مورد برنامه XCheck که به 5.8 میلیون VIP از جمله افراد مشهور ، سیاستمداران و ورزشکاران اجازه می دهد از قوانین ارسال برای اکثر کاربران فرار کنند.

  سایر شکایات هاوگن ادعا می کند که فیس بوک سرمایه گذاران و مردم را در مورد موارد مختلف گمراه کرده است. مشکلاتی از جمله نقش فیس بوک در قیام 6 ژانویه ، عدم حذف اکثر سخنان نفرت انگیز از سوی فیس بوک ، آسیب فیس بوک به سلامت روحی و جسمی نوجوانان ، فعال سازی فیس بوک در قاچاق انسان ، تبلیغ فیس بوک در زمینه اطلاعات غلط و سخنان نفرت انگیز و نحوه فیس بوک " تفرقه جهانی و خشونت قومی را ترویج می کند. " هاوگن در ابتدا شکایات خود را به صورت ناشناس انجام داد اما در مصاحبه 60 دقیقه ای صحبت کرد و در جلسه امروز کمیته تجارت سنا در مورد حفاظت از کودکان به صورت آنلاین شهادت داد.

  ما امروز در مورد شکایت افشاگران با فیس بوک تماس گرفتیم و در صورت دریافت این مقاله ، آن را به روز خواهیم کرد. یک جواب. در تازه ترین گزارش درآمد سه ماهه خود ، فیس بوک اعلام کرد که در ماه ژوئن 1.91 میلیارد کاربر فعال روزانه و 2.9 میلیارد کاربر فعال ماهانه داشته است که هر دو رقم نسبت به سال قبل 7 درصد افزایش یافته است.

  بزرگسالان جوان FB را به عنوان " منفی ، جعلی و خسته کننده ”

  این شکایت به گزارش داخلی فیس بوک اشاره کرد که می گوید:" DAU نوجوانان و جوانان فیس بوک [کاربران روزانه فعال] از سال 2012/2013 رو به افول بوده است. یافته های علم داده نشان می دهد که فقط کاربران 25 سال به بالا استفاده خود از فیس بوک را افزایش می دهند. DAU نوجوان به کار خود ادامه داده است و DAU بزرگسالان (18 تا 24) همچنان رو به زوال است. "

  یک سابقه داخلی دیگر می گوید که جوانان" خواستار نشاط و محتوای انگیزشی ، اما محتوای FB را منفی ، جعلی و خسته کننده ببینید. " اسناد داخلی همچنین می گوید که کاربران فعال روزانه نوجوانان 13 درصد از سال 2019 تا 2021 کاهش یافته اند و در طول همه گیری ، "استفاده از هر گروهی از فیس بوک افزایش یافته است ، به استثنای 23 و کمتر ، که همچنان رو به کاهش است."

  در یک سند داخلی آمده است که بیش از 15 درصد از حساب های نوجوان جدید کاربران فعلی بودند که یک حساب دوم ایجاد می کردند ، درصد بالاتری نسبت به کاربران. فیسبوک در ژانویه 2021 در SEC با مشکل حساب تکراری خود اذعان کرد و گفت که "حسابهای تکراری ممکن است تقریباً 11 درصد از MAU های جهانی ما (کاربران فعال ماهانه) را نمایندگی کرده باشند." اما مارک زاکربرگ ، مدیرعامل فیس بوک ، در تماس با درآمد سال 2018 ادعا کرد که تعداد MAU های شرکت "بیشتر به افراد اختصاصی اشاره دارد تا به حساب های فعال ، بنابراین مواردی را که افراد دارای چندین حساب فعال در یک برنامه واحد هستند ، حذف نمی کند."

  مدیر مالی فیس بوک دیوید ونر در همان تماس با زاکربرگ مخالفت کرد و اذعان داشت که "شماره MAU فیس بوک در صورت وجود چنین حساب هایی چندین حساب را برای یک کاربر واحد محاسبه می کند و ما تخمین می زنیم که آنها تقریباً 10 درصد از MAU های فیس بوک ما را مانند قبل نشان می دهند. در بخش محدودیت های معیارهای کلیدی در پرونده های SEC ما افشا شده است. " شکایت هاوگن همچنین به مقاله ای در سپتامبر 2017 در AdWeek اشاره داشت که می گفت فیس بوک ادعا می کند به تعداد بیشتری از افراد در گروه های سنی مختلف دسترسی دارد و همچنین مقاله ای در ماه نوامبر 2019 در مورد "مشکل شماره های جعلی فیس بوک". تبلیغات

  "فیس بوک بیش از حد از تبلیغ کنندگان در مقیاس وسیع استفاده کرد"

  در بخشی که ادعا می شود "رفتار نادرست فیس بوک با حساب های تکراری به عنوان کلاهبرداری گسترده علیه تبلیغ کنندگان آن و ارائه اشتباه به سرمایه گذاران" ، شکایت است توجه دارد که فیس بوک ابزارهای "دسترسی و فراوانی" را ارائه می دهد که به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تعداد کاربرانی که تبلیغات به آنها نشان داده می شود و تعداد دفعاتی که هر فرد تبلیغ را مشاهده می کند ، کنترل کنند.

  "با ارائه تبلیغات زیاد به کاربران که آگهی دهندگان نمی خواستند هزینه ای بپردازند ، فیسبوک در مقیاس وسیع از تبلیغ کنندگان هزینه دریافت کرد. وقتی به تنهایی و 63 درصد در ترکیب با مدل سازی سن گنجانده شود. "

  " پس از درج حسابداری SUMA در اندازه مخاطب متوجه می شویم طبق تخمین ، 82 درصد از درآمد فعلی تحقیق و توسعه کمتر از 10 درصد (در حالی که) 95 درصد [درآمد فعلی R&F] کمتر از 16 درصد کاهش می یابد.

  شکایت افشاگران با درخواست از SEC برای انجام اقدامات خاتمه یافت:

  SEC متعهد به اجرای قوانینی است که از سرمایه گذاران در شرکت های عمومی مانند فیس بوک محافظت می کند. سرمایه گذاران فیس بوک به دو دلیل به این نادرستی و حذف موارد مربوط به حساب های تکراری و تعداد کاربران مربوطه توجه دارند. اول ، اگر تبلیغ کنندگان از تفاوت ها آگاه بودند ، هزینه کمتری برای تبلیغات صرف می کردند که منجر به درآمد کمتر تبلیغاتی و سود کمتر می شد. ثانیاً ، برخی از سرمایه گذاران به سادگی نمی خواهند در شرکتی سرمایه گذاری کنند که رشد نداشته باشد (به عنوان مثال ، کاربران فعال روزانه و ماهانه) که نمایندگی شده است و سپس در این مورد دچار تحریف و حذف می شود.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری