خبر

 • تک بورد - به گفته فدرال داروساز ، داروساز به دلیل فروش آنلاین کارت های واکسن COVID با هرکدام 10 دلار بازداشت شد

  به گفته فدرال داروساز ، داروساز به دلیل فروش آنلاین کارت های واکسن COVID با هرکدام 10 دلار بازداشت شد
  7 روز و 6 ساعت قبل

  کیفرخواست: داروساز 125 کارت واکسن معتبر را به 11 خریدار فروخت و 1277 دلار درآمد داشت.
  وزارت دادگستری اعلام کرد که یک داروساز شیکاگو دیروز به اتهام فروش 125 کارت واکسیناسیون معتبر CDC به 11 خریدار به قیمت 10 دلار در هر کارت ، دستگیر شد.

  "فروش آگاهانه کارت های واکسیناسیون COVID به افراد واکسینه نشده میلیون ها آمریکایی را در معرض آسیب جدی یا مرگ قرار می دهد." "قرار دادن چنین قیمت ناچیزی برای امنیت ملت ما نه تنها توهین به کسانی است که سهم خود را در مبارزه برای جلوگیری از COVID-19 انجام می دهند ، بلکه یک جنایت فدرال با عواقب جدی است."

  داروساز مجاز ، تانگ تانگ ژائو ، 34 ساله ، در ماه جولای متهم شد. ژائو در داروخانه ای کار می کرد که وزارت بهداشت نام آن را فاش نکرد و "واکسن COVID-19 را در مکانهای فیزیکی خود در سراسر کشور توزیع و اداره می کرد." طبق گفته CDC ، شرکت "کارت ثبت واکسیناسیون CDC را به هر گیرنده واکسن ارائه کرد" و "ژائو کارتهای واکسیناسیون CDC معتبر را برای فروش آنلاین ارائه کرد."

  ژائو متهم است با 12 مورد سرقت اموال دولتی و در صورت اثبات محکومیت حداکثر 10 سال زندان در هر مورد. در کیفرخواست 12 مورد فروش بین 8 تا 17 کارت واکسن از 25 مارس تا 11 آوریل 2021 ذکر شده است. مبلغ فروش ذکر شده در مجموع 1،277،43 دلار است. تبلیغات

  هزاران کارت واکسن تقلبی توقیف شد

  علاوه بر سوء استفاده از کارت های واکسن معتبر ، ایالات متحده با تقلبی نیز برخورد می کند. بازداشت به دلیل فروش کارتهای واکسن واقعی کووید به افراد واکسینه نشده چهار روز پس از آن صورت گرفت که گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) گفت افسران آن در بندر ممفیس هر شب صدها کارت واکسیناسیون جعلی کووید را رهگیری کرده اند.

  < در بیانیه مطبوعاتی CBP آمده است: "دریافت کنندگان این قاچاق در همه جا متاسفانه در سراسر ایالات متحده هستند." "در این سال مالی تا به امروز ، ممفیس 121 مورد تشنج در مجموع 3017 مورد از این کارت های واکسیناسیون ایجاد کرده است." به یکی از این محموله ها به نیواورلئان هدایت شد و حاوی "51 کارت واکسیناسیون کووید -19 با کیفیت پایین و تقلبی" بود. یک گواهی دیجیتال اما ظاهراً کارت های جعلی که از شنزن چین به نیواورلئان ارسال شده است فریب بسیاری از افرادی را که از نزدیک به آنها نگاه کرده اند ، نخواهد داد. CBP گفت: "برای نام گیرنده و تاریخ تولد ، واکسن ساز ، شماره لات و تاریخ و محل تزریق ، و همچنین لوگوی مرکز کنترل بیماری (CDC) در گوشه سمت راست بالا" وجود داشت. "با این حال ، غلط املایی ، کلمات ناتمام وجود داشت و برخی از کلمات اسپانیایی در پشت آن غلط املایی داشت." اطلاعیه گفت CBP می گوید: "گاهی اوقات محموله ها محموله ها را به عنوان" کارت پستال کاغذی/ استفاده از کارت تبریک "توصیف می کنند ، گاهی اوقات آنها" PAPER PAPER CARD "هستند ، اما همیشه از چین هستند. "اگرچه ممکن است در بسته های 20 ، 51 ، 100 تایی وجود داشته باشد ، اما هیچ تلاشی برای پنهان کردن آنها در هیچ چیزی انجام نمی شود. آنها نه در کتاب ها پنهان شده اند و نه در پشت نقاشی های قاب شده قرار گرفته اند."

  < p> خرید ، فروش یا استفاده از کارت واکسن تقلبی COVID "می تواند به عنوان استفاده غیرمجاز از مهر رسمی سازمان دولتی (مانند HHS یا CDC) طبقه بندی شود و ممکن است مجازات شود ... [با] جریمه و حداکثر تا پنج سالها زندان "، CBP با استناد به توصیه FBI اشاره کرد. مایکل نیپرت ، مدیر CBP بندر منطقه ممفیس که هفت بندر ورودی در تنسی و آرکانزاس را پوشش می دهد ، می گوید: "این واکسیناسیون ها رایگان و در همه جا در دسترس هستند." "اگر مایل به دریافت واکسن نیستید ، این تصمیم شما است. اما تقلبی سفارش ندهید ، وقت افسران من را هدر دهید ، قانون را زیر پا بگذارید و خود را به اشتباه معرفی کنید."

خبرهای دیگر از سیاست فناوری