الیزابت هولمز بنیانگذار Theranos گزارش های جعلی از شرکت های بزرگ دارویی را به مد">

خبر

 • تک بورد - به گفته دادستان ، هولمز برای قلاب کردن والگرین گزارشات جعلی داروخانه به مدیران داد

  به گفته دادستان ، هولمز برای قلاب کردن والگرین گزارشات جعلی داروخانه به مدیران داد
  7 روز و 16 ساعت قبل

  والگرینز تصور می کرد که "فناوری همانطور که به ما گفته شد" کار می کرد.
  الیزابت هولمز بنیانگذار Theranos گزارش های جعلی از شرکت های بزرگ دارویی را به مدیران والگرینز ارائه کرد تا به دستگاه های تشخیص بد خون شرکت او اعتماد کند.

  این بمب در حین بازجویی دادستان از وید میکلون ، مدیر مالی سابق والگرین ، مورد بازجویی قرار گرفت. هولمز به جرم 10 فقره کلاهبرداری از طریق سیم و دو فقره توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری از طریق سیم محاکمه می شود. تا حدی با توجه به قدرت آن گزارشات ، والگرینز 140 میلیون دلار با استارتاپ هولمز ، 100 میلیون دلار به عنوان "هزینه نوآوری" و 40 میلیون دلار به عنوان اسکناس قابل تبدیل که می تواند به حقوق صاحبان سهام تبدیل شود ، منعقد کرد.

  خواندن بیشتر

  برداشتن آلبالو در ترانوس روال عادی بود ، کارگر سابق آزمایشگاه می گوید: "درک مشترک ما این بود که فناوری همانطور که به ما گفته شد کار می کرد." او گفت که شرکت او همچنین با پزشکان و دیگر متخصصان جانز هاپکینز صحبت کرده است که می گویند فناوری Theranos سالم است و در کلینیک هایی مانند والگرین تصور می شود مفید خواهد بود. با این حال ، مدیران والگرینز نتوانستند دستگاه را از اول تأیید کنند-ترانوس قبل از اینکه فرصتی پیدا کند ، آن را پس گرفت.

  در معاینه متقابل ، میکلون گفت والگرینز آزمایشگاه خارجی را برای بررسی نتایج ترانوس استخدام کرده بود ، اما خود دستگاه را بررسی نکرد. وی گفت: "آنها داده های ارائه شده خود را بر خلاف جدا کردن دستگاه ، در صورت تمایل ، تفسیر می کردند." Safeway در 2010. پیش از این ، هیئت منصفه شهادت مدیرعامل سابق Safeway ، استیون بورد را شنید ، که فکر می کرد فناوری Theranos "مفهوم جذابی است" و هولمز را کاریزماتیک ، هوشمند و تعیین کننده توصیف کرد.

  خواندن بیشتر

  Safeway 367 میلیون دلار برای آماده شدن برای آزمایش های Theranos هزینه کرد که هیچ وقت نیامد. میکلون به طور مشابه در مورد Theranos خوش بین بود. میکلون می گوید: "این یکی از هیجان انگیزترین شرکتهایی بود که ما دیده بودیم ، شاید نه فقط در آزمایشگاه بلکه به طور کلی." در نامه ای در مارس 2010 به گرگ واسون ، که در آن زمان مدیرعامل والگرینز بود ، میکلون نوشت: "ما ممکن است اسب تسبیح را پیدا کرده باشیم" در میان شرکت هایی که آزمایشات تشخیصی را ارائه می دهند که در آن بیماران تحت مراقبت قرار می گیرند.

  هولمز به مدیران والگرینس گفت که سه شرکت داروسازی-از جمله Pfizer و Schering-Plough-در زمینه آزمایش خون شرکت او کوشش لازم را انجام داده اند. او آنها را متقاعد کرد که بررسی این شرکتها و سایر شرکتها و کارشناسان برای پیشرفت در مشارکت کافی است. میکلون گفت که هولمز نام خود را نیز فاش کرد و اشاره کرد که لری الیسون ، بنیانگذار اوراکل ، از فناوری این شرکت حمایت کرده است. گزارش شرکت اخیر حتی حاوی یک اشتباه تایپی بود - "Schering Plough Research Instruction" ، غلط املایی کلمه "institute" - جزئیاتی که میکلون به اعضای هیئت منصفه گفت که از دست داده است. دستگاه های ادیسون می توانند تقریباً تمام آزمایشات آزمایشگاهی معمولی را در عرض 15-20 دقیقه انجام دهند. میکلون در دادگاه گفت: "درک من این است که [خون] بر روی دستگاه ادیسون آزمایش می شود." "درک من این بود که آزمایش سطح پایه قادر خواهد بود 96 درصد آزمایشات انجام شده در آزمایشگاه ها را انجام دهد." دستگاه Theranos "صدای زیادی ایجاد کرد" اما در نسخه ی نمایشی Safeway هیچ کار دیگری نکرد. میکلون گفت که Walgreens در سال 2010 با یک قرارداد موافقت کرد و در صورت عدم تأیید Theranos از طرف در پایان سال حق فسخ را دارد. سازمان غذا و دارو. این استارتاپ تأیید نشد ، اما والگرین به کارها پایان نداد. در عوض ، با "پروژه بتا" در سال 2010 و "پروژه نرماندی" در 2012 پیش رفت ، و در مورد جزئیات کار کرد و سوالات نظارتی را مطرح کرد. به عنوان مثال ، س questionالی وجود داشت که آیا هر آزمایشگاه والگرین نیاز به تنظیم دارد یا آزمایشگاه اصلی ترانوس همه دستگاه ها را پوشش می دهد. میکلون می گوید: "با توجه به ماهیت جدید فناوری در جهان ، درک آن نیاز به کارهایی دارد."

  در آگوست 2013 ، درست قبل از اینکه والگرینز قرار بود آزمایش Theranos را در 40 فروشگاه در آریزونا و کالیفرنیا آغاز کند ، هولمز از شرکت داروخانه ها خواست تا بخش راه اندازی "هزینه نوآوری" توافق شده با 100 میلیون دلار را پیش ببرد.

  در سال بعد ، رابطه والگرینز با ترانوس تیره شد. این استارتاپ آزمایش خون پس از آغاز تحقیقات توسط شرکت های نظارتی ، ده ها هزار نتیجه آزمایش را باطل کرد. در سال 2016 ، والگرینز 140 میلیون دلار از ترانوس شکایت کرد تا سرانجام با 25 میلیون دلار توافق کرد.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری