دانشمندی که در شریک Theranos کار می کرد ، گفت که شرکت او "به طور جامع" دستگا">

خبر

 • تک بورد - به گفته دادستان ، الیزابت هولمز به سرمایه گذاران در مورد اعتبار شرکت داروسازی دروغ گفت

  به گفته دادستان ، الیزابت هولمز به سرمایه گذاران در مورد اعتبار شرکت داروسازی دروغ گفت
  8 روز و 6 ساعت قبل

  دانشمند داروسازی به دادگاه گفت دستگاه ترانوس در آزمایش خون "بد" بوده است.
  دانشمندی که در شریک Theranos کار می کرد ، گفت که شرکت او "به طور جامع" دستگاه های اختصاصی استارتاپ تشخیصی را "تایید نکرده است" و این ادعا را که بنیانگذار الیزابت هلمز ادعا می شود ، تضعیف کرد. برای سرمایه گذاران ساخته شده است.

  ویکتوریا سونگ وظیفه داشت دستگاه Edison ترانوس را برای کارفرمای خود ، سلگن ، که قرارداد کوچکی با این استارتاپ داشت ، ارزیابی کند. آنچه مشاهده کرد نشان می داد که این دستگاه برای استفاده در بیماران آماده نیست. و یک شرکت داروسازی دیگر ، GlaxoSmithKlein ، با وعده دستگاه های Theranos شگفت زده شدند. QPS ، استاندارد طلایی آزمایشات تشخیصی ، به 2 میلی لیتر خون نیاز دارد. اما ترانوس قول داد که این کار را با 0.25 میلی لیتر انجام دهد و شرکت ادعا کرد که می تواند نتایج خوبی را با خون کامل به دست آورد ، که سونگ آن را "بسیار خوب" توصیف کرد. مشکل این بود که تنها بیش از 14 درصد نمونه های Theranos در مقایسه با کمتر از 2 درصد برای QPS ، نتایج قابل استفاده ای را ارائه ندادند. دادستان از او پرسید این خوب بود یا بد؟ سونگ پاسخ داد: "بد است."

  این نتایج ، همراه با سایر داده ها ، یک نگاه جامع به دستگاه Theranos نبود. "آیا تا به حال فناوری Theranos را تایید کرده اید؟" رابرت لیچ ، دادستان ایالات متحده از او پرسید. او گفت: "نه." با این حال ، آنچه سونگ دید به او گفت که دستگاه های ترانوس هنوز نیاز به کار دارند.

  سونگ به هولمز و سایر مدیران Theranos ایمیل فرستاد و به آنها گفت که سلژن منتظر نسخه بعدی دستگاه ادیسون است. سانگ در دادگاه گفت: "ما تصمیم گرفته بودیم که ترجیح می دهیم تنوع کمتری در نتایج داشته باشیم." او گفت که این آخرین باری است که با ترانوس کار می کند. بنیانگذار با 10 فقره کلاهبرداری از طریق سیم و دو فقره توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری روبرو است. اولین شاهد دکتر آدام روزندورف بود که در سومین روز شهادت خود در دادگاه ادامه داد.

  در بازجویی متقابل وکیل مدافع لنس وید ، رزندورف تأیید کرد که علیرغم رزروهای گسترده تر ، وی گزارشهای اعتبار سنجی دستگاههای ادیسون را برای هفت آزمایش امضا کرده است. "اگر فکر می کردید دستگاه ادیسون ذاتاً غیرقابل اعتماد است ، شما همچنان به تأیید گزارشهای اعتبارسنجی ادیسون نمی پرداختید؟" وید پرسید. رزندورف گفت: "من نمی خواهم."

  تبلیغات

  خواندن بیشتر

  الیزابت هولمز از کارکنان خواست تجهیزات آزمایشگاهی ترانوس را از بازرسان پنهان کنند. رزندورف همچنین گفت که هولمز و بالوانی ناراحت هستند هنگامی که بازرسی "نقایص جزئی" را در آزمایشگاه Theranos نشان داد. قبل از آن بازرسی ، هولمز به كاركنان دستور داده بود كه مسیری را برای حسابرسان تعیین كنند كه "از مناطقی كه دسترسی به آنها قابل دسترسی نیست" اجتناب كنند. بالوانی به کارکنان خود در آزمایشگاه حاوی دستگاه های ادیسون گفته بود تا زمانی که بازرسان در محل حضور دارند از ورود یا خروج خارج شوند. رزندورف گفت به یاد نمی آورد که برخی ایمیل ها در زنجیره دیده شده باشد و او آزمایشگاه را به طور فعال از بازرسان پنهان نمی کرد. او برای وید تأیید کرد که در یک بازرسی معمولی آزمایشگاه ، کارکنان اطلاعات داوطلبانه را به بازرسان ارائه نمی دهند ، بلکه در عوض منتظر می مانند تا از آنها سالاتی پرسیده شود.

  در انتظار بازرسی دیگر ، یکی از کارکنان Theranos به هلمز گفت که آنها تابلوهای اعلانات "از لابی تا منابع انسانی" را با کاغذ پوشانده اند "بنابراین بازرس نمی تواند هیچ یک از نقاشی ها یا موارد روی تابلوها را مشاهده کند." وید از رزندورف پرسید که آیا این از اسرار تجاری محافظت می کند یا نه ، و رزندورف به نوبه خود از او پرسید که چه کسی اسرار تجاری را به یک تابلوی اعلانات می چسباند. در 11 نوامبر 2013 ، رزندورف مشکلاتی را به بالوانی ایمیل کرد که قبل از راه اندازی مهم والگرینز در آریزونا نیاز به رسیدگی داشت. بلووانی پاسخ داد: "همانطور که می دانیم ، ما این مسائل را جدی می گیریم. چرا وقتی من ماهها هر مشکلی می خواستم اینها را برایم مطرح نکردی؟ " رزندورف در پاسخ نوشت: "من عذرخواهی می کنم برای بازخورد دیرهنگام در مورد آمادگی ما ..."

  شخصیت های فاش شده

  تبادل نظرهای بعدی منجر به مشاجره رزندورف با وید در مورد حقوق شد ، رفت و برگشتی که ظاهراً باعث خنده در اتاق دادگاه شد رزندورف گفت که نگران نتایج آزمایشات کنترل کیفیت است. وید در پاسخ گفت: "به همین دلیل است که شما پول های هنگفت دریافت می کنید." رزندورف ظاهراً سرگرم نشده است: "نه به اندازه پولی که حقوق می گیرید." خندیدن نشان می دهد.

  رزندورف هنگام کار در ترانوس مبلغ 240،000 دلار دریافت کرد و وال استریت ژورنال خاطرنشان کرد که شرکای شرکت حقوقی وید ، Williams & Connolly LLP ، سال گذشته به طور متوسط ​​حدود 1.5 میلیون دلار درآمد داشتند. رزندورف در دادگاه اظهار داشت که حقوق وی ، در حالی که با سایر مدیران آزمایشگاه در منطقه خلیج سانفرانسیسکو قابل مقایسه است ، با توجه به سردردهایی که در محل کار با آن روبرو شده و هزینه های قانونی بعدی ، کافی نیست. وی گفت: "من فکر می کنم باید خیلی بیشتر حقوق می گرفتم." قاضی ادوارد داویلا این اظهار نظر را از پرونده خارج کرد.

  خارج از دادگاه ، CNBC مجموعه ای از یادداشت ها را که هولمز در زمان مدیریت Theranos برای خود نوشته بود بدست آورده است. بسیاری از آنها مربوط به راه اندازی یک استارتاپ هستند و دیگران مطالعه نزدیک او را درباره استیو جابز ، بت خودخوانده خود نشان می دهند. اما یکی به دلیل اشاره آشکار به برنی مادوف ، سرمایه دار که طرح پونزی به او اجازه داده بود میلیاردها دلار از سرمایه گذاران بدزدد ، برجسته است. هولمز نوشت: "واقعاً افراد باهوش انتخاب کردند نه شما."

خبرهای دیگر از سیاست فناوری