خبر

 • تک بورد - بریتانیا تحقیقات امنیت ملی را درباره قرارداد 54 میلیارد دلاری انویدیا اعلام کرد

  بریتانیا تحقیقات امنیت ملی را درباره قرارداد 54 میلیارد دلاری انویدیا اعلام کرد
  21 روز و 12 ساعت قبل

  تحقیقات فاز 2 در مورد معامله ای که به دلایل منافع عمومی سفارش داده شده است.
  دولت بریتانیا تحقیقات عمیقی را در مورد تصاحب شرکت فناوری آرم مستقر در بریتانیا توسط انویدیا به دلایل امنیت ملی آغاز کرده است و مانع دیگری در مسیر 54 میلیارد دلاری ایجاد کرده است. معامله.

  مطالعه بیشتر

  تأیید خرید ARM توسط Nvidia ممکن است به نادین دوریس منشی دیجیتال و فرهنگ ارائه شود، دستور داده است که مرحله 2 تحقیق در مورد معامله به دلایل منافع عمومی انجام شود، به این معنی که اکنون انجام خواهد شد. تحت یک بررسی تمام عیار در مورد مسائل ضد انحصار و امنیتی باشد. ناظر رقابت های بریتانیا در ماه ژوئیه "نگرانی های جدی رقابت" را با این قرارداد کشف کرد.

  در نامه ای به طرفین که روز سه شنبه منتشر شد، دولت گفت: "وزیر امور خارجه معتقد است که فراگیر بودن فناوری Arm باعث می شود دسترسی و قابلیت اطمینان Arm IP برای امنیت ملی ضروری باشد."

  طراحی‌های تراشه‌های Arm تقریباً توسط همه تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود.

  دولت گفت که مرکز امنیت سایبری ملی همچنین "تعدادی از خطرات احتمالی برای امنیت ملی" را در نتیجه این معامله شناسایی کرده است.

  در بیانیه ای، دوریس گفت آرم "جایگاه منحصر به فردی در زنجیره تامین فناوری جهانی دارد و ما باید مطمئن شویم که پیامدهای این معامله به طور کامل در نظر گرفته شده است."

  مطالعه بیشتر

  اتحادیه اروپا در صدد آغاز تحقیقات رسمی در مورد تصاحب 54 میلیارد دلاری آرم انویدیا توسط انویدیا با خرید Arm مستقر در کمبریج - که زمانی یکی از جواهرات اصلی در بخش فناوری بریتانیا بود - از SoftBank ژاپن در سال گذشته در بزرگترین معامله تاریخ در سال گذشته موافقت کرد. صنعت جهانی نیمه هادی ها این مناقصه از آن زمان توسط تحقیقات نظارتی در بریتانیا، بروکسل و چین در تنگنا قرار گرفت و انویدیا را مجبور کرد تا در آگوست اعتراف کند که بعید است بتواند آنطور که انتظار داشت ظرف 18 ماه این معامله را تسویه کند.

  انویدیا روز سه‌شنبه گفت: «ما قصد داریم به دیدگاه‌های اولیه CMA درباره تأثیر تراکنش بر رقابت بپردازیم و به همکاری با دولت بریتانیا برای رفع نگرانی‌های آن ادامه خواهیم داد.» این شرکت گفت که این قرارداد "به تسریع بازو و تقویت رقابت و نوآوری، از جمله در بریتانیا کمک می کند."

  تبلیغات

  طراحی های Arm دستگاه های مورد استفاده از جمله گوشی های هوشمند، تلویزیون های هوشمند و خودروهای خودران هستند و به شدت بر آن تکیه می کنند. توسط رقبای Nvidia - چیزی که قانونگذاران آن را مشکل ساز می دانند. سازمان رقابت و بازار در تابستان با این قرارداد «نگرانی‌های رقابتی جدی» پیدا کرد و ادعا کرد که انویدیا می‌تواند با قطع دسترسی به فناوری Arm یا افزایش قیمت‌ها به رقبا آسیب برساند. انویدیا قول داده است که مدل مجوز باز را حفظ کند و جنسن هوانگ، مدیر اجرایی، گفته است که قصد ندارد عرضه Arm به هیچ مشتری را "خطا کند".

  CMA اکنون 24 هفته فرصت دارد تا تحقیقات خود را قبل از تحویل انجام دهد. گزارش نهایی به دولت ارائه می‌شود و می‌تواند این ضرب‌الاجل را تا هشت هفته دیگر تمدید کند.

  تنظیم‌کننده‌های اتحادیه اروپا همچنین نگران هستند که Nvidia بتواند رقبای خود را تضعیف کند و نوآوری را از طریق خرید Arm خود کاهش دهد. آخرین مهلت برای این تحقیقات 15 مارس 2022 است، اگرچه می‌توان آن را تمدید کرد و جدول زمانی معامله را بیشتر به عقب انداخت.

  مارگرته وستاگر، معاون اجرایی اتحادیه اروپا مسئول رقابت، با راه‌اندازی این تحقیقات در ماه گذشته، این تحقیقات را ماه گذشته آغاز کرد. و سیاست دیجیتال گفت: «تحلیل ما نشان می‌دهد که خرید Arm توسط انویدیا می‌تواند منجر به محدود شدن یا کاهش دسترسی به IP Arm's شود، که در بسیاری از بازارهایی که از نیمه‌رساناها استفاده می‌شود، اثرات مخربی دارد.

  علی‌رغم فشار نظارتی. ماسایوشی سون، مدیر اجرایی SoftBank، مالک ژاپنی Arm، در اوایل این ماه به سرمایه گذاران گفت که انتظار دارد این معامله تسویه شود. او در طی یک تماس با درآمد، گفت: "قانون‌گذاران می‌خواهند با دقت بررسی کنند، و آنها وارد مرحله دوم شده‌اند، اما من همچنان معتقدم که بررسی باید با موفقیت تکمیل شود."

  گزارش‌های اضافی توسط خاویر اسپینوزا در بروکسل

  © 2021 The Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هیچ وجه توزیع، کپی یا اصلاح نشود.

خبرهای دیگر از سیاست فنی