خبر

 • تک بورد - برنامه آمازون برای جلوگیری از شکایت: پرداخت 1000 دلار به مشتریان در صورت آسیب رساندن محصولات به مردم

  برنامه آمازون برای جلوگیری از شکایت: پرداخت 1000 دلار به مشتریان در صورت آسیب رساندن محصولات به مردم
  5 روز و 17 ساعت قبل

  آمازون با ادعای جدید ایالات متحده در مورد فروش شخص ثالث ، روند ادعاهای جدیدی را ایجاد می کند.
  آمازون امروز سیاست جدیدی را اعلام کرد که بر اساس آن هنگامی که یک محصول شخص ثالث باعث آسیب به اموال یا جراحت شخصی شود ، مبلغی تا 1000 دلار به مشتریان پرداخت می کند. پرداخت مبلغی کمتر از 1000 دلار بدون هیچ هزینه ای برای فروشندگانی که دارای بیمه معتبر هستند ، انجام می شود ، اما آمازون اعلام کرده است که

  وقتی "یک محصول معیوب که از طریق Amazon.com فروخته می شود باعث خسارت به اموال یا جراحت شخصی شود ، آمازون به طور مستقیم هزینه مطالبات زیر 1000 دلار - که بیش از 80 درصد موارد را شامل می شود - را بدون هیچ هزینه ای به فروشندگان پرداخت می کند و ممکن است وارد عمل شود. در صورت عدم پاسخگویی فروشنده یا ادعایی که ما معتقدیم معتبر است ، برای پرداخت مبالغ بیشتر پرداخت شود. " شکایت علیه آمازون به دلیل فروش صدها هزار محصول خطرناک ، از جمله آشکارسازهای مونوکسید کربن که در تشخیص مونوکسید کربن موفق نیستند ، سشوار بدون محافظت لازم در برابر شوک و برق گرفتگی ، و لباس خواب قابل اشتعال که مخصوص کودکان است. CPSC از آمازون می خواهد مسئولیت بیشتری در قبال محصولات خطرناک ارائه شده توسط اشخاص ثالث تحت برنامه Fulfiled by Amazon (FBA) داشته باشد ، که در آن آمازون محصولات را در انبارهای خود ذخیره می کند و آنها را برای مشتریان ارسال می کند ، در حالی که درآمد آن کاهش می یابد. همانطور که CPSC خاطرنشان کرد ، افرادی که "محصولات مصرفی FBA را در amazon.com خریداری می کنند ، ممکن است به طور منطقی بر این باور باشند که محصولات را از آمازون خریداری می کنند."

  به نظر می رسد روند ادعاهای به روز شده هم در مورد محصولات FBA و هم در مواردی که توسط فروشندگان شخص ثالث آمازون گفت که ضمانت نامه "صرف نظر از اینکه چه کسی می فروشد" محصولی را که باعث آسیب یا جراحت می شود ، در اختیار دارد. ضمانت نامه "از 1 سپتامبر اعمال می شود. شرایط و ضوابط فرآیند ادعاها ، که امروز به روز شد ، در حال حاضر مبلغ 1000 دلار را ذکر نمی کند ، اما می گوید که جبران خسارت اموال یا جراحت شخصی" محدود به (الف) خرید است قیمت محصول ؛ و (ب) غرامت تا 1 میلیون دلار برای هزینه های پزشکی ، دستمزد از دست رفته و خسارت مالی که تقریباً ناشی از یک محصول معیوب است. "

  بدیهی است که آمازون انتظار پرداخت 1 دلار را ندارد میلیون دلار برای ادعاهای مربوط به محصولات شخص ثالث اغلب. وعده پرداخت مطالبات کوچک بدون هیچ هزینه ای به فروشندگان می تواند اعتراض تجار شخص ثالث را به حداقل برساند در حالی که به مشتریان دلیلی برای اجتناب از رسیدگی داد. اما مشتریان آمازون باید به خاطر داشته باشند که هنوز می توانند از آمازون برای جراحات بدنی یا خسارت مالی شکایت کنند ، به ویژه اگر مبلغ پیشنهادی هزینه های آنها را پوشش ندهد.

  "اگر از طریق A-to- ادعا کنید z روند رسیدگی به دعاوی ، شما موافقت می کنید تا زمانی که فرصتی برای اطلاع از تصمیم در مورد ادعای شما به شما اطلاع ندهیم ، ادعایی در انجمن های دیگر (مانند دادگاه یا داوری) ارائه نمی کنید. " آمازون می گوید "معمولاً" ادعاها را ظرف 90 روز برطرف می کند و مشتریان می توانند "هر زمان که بخواهند ادعایی را که تحت این روند انجام شده است ، پس بگیرند." تبلیغات

  آمازون هر ادعایی را بررسی می کند

  آمازون از فروشندگان می خواهد بیمه بخرند و می گوید "برای ایجاد شتاب دهنده بیمه آمازون با یک کارگزار بیمه همکاری کرده است" ، که به فروشندگان اجازه می دهد بیمه بخرند با نرخ رقابتی از ارائه دهندگان مورد اعتماد ". فروشندگانی که بیمه خریداری می کنند ، چه از طریق آمازون و چه در جاهای دیگر ، مجبور نخواهند بود که مطالبات کوچکی را که به مصرف کنندگان پرداخت می شود به شرکت بازپرداخت کند. در مورد مطالبات زیر 1000 دلار ، "آمازون این هزینه ها را متحمل می شود و از فروشندگانی که به بیمه نامه های ما پایبند هستند و بیمه معتبر دارند ، بازپرداخت نمی کند."

  p>

  از اول سپتامبر ، برای محصولات فروخته شده از طریق Amazon.com ، آمازون حل خسارت های ناشی از اموال و جراحات شخصی بین مشتری ، فروشنده و ارائه دهنده بیمه آنها را تسهیل می کند. مشتریان می توانند با خدمات مشتریان آمازون تماس بگیرند ، و ما به فروشنده اطلاع می دهیم و به او در رسیدگی به ادعا کمک می کنیم. اگر فروشنده ای به ادعایی پاسخ ندهد ، آمازون وارد عمل می شود تا مستقیماً نگرانی فوری مشتری را برطرف کند ، هزینه را خود ما بر عهده بگیریم و فروشنده را جداگانه دنبال کنیم. اگر فروشنده ادعایی را که معتقدیم معتبر است رد کند ، آمازون نیز ممکن است برای رفع نگرانی مشتری وارد عمل شود. در این موارد ، فروشندگان همچنان این فرصت را خواهند داشت تا از محصول خود در برابر ادعا دفاع کنند. برای تجزیه و تحلیل ادعا. ما ادعاهای معتبری را به فروشندگان ارائه می دهیم و ادعاهای بی دلیل ، بی اهمیت یا سوء استفاده را رد می کنیم. با انجام این کار به نمایندگی از فروشندگان ، ما آنها را از بررسی خود این ادعاها نجات می دهیم. "

  < h2> به سختی از آمازون شکایت کنید اما غیرممکن نیست

  مشتریانی که ادعا می کنند در صورت رد این ادعا ، همچنان می توانند از آمازون شکایت کنند. آمازون در شرایط و ضوابطی که امروز به روز شده است می گوید: "اگر ما ادعایی را به هر دلیلی رد کنیم ، نه شما و نه آمازون از هیچگونه حقوق یا دفاعی مربوط به ادعاهایی که ممکن است داشته باشید ، چشم پوشی نمی کنید.

  اما اگر آمازون اقدام کند پیشنهاد می دهید و قبول می کنید ، باید موافقت کنید که از شرکت شکایت نکنید. آمازون می گوید: "شما هیچ تعهدی برای پذیرش پیشنهاد ما برای حل و فصل ادعای خود ندارید ، اما در صورت پذیرفتن آن ، موافقت می کنید که این ادعا حل و فصل شده و سرانجام در مورد آمازون و فروشنده ای که محصول را به شما فروخته است ، حل می شود." "تا آنجا که طبق قانون مجاز است ، شما همچنین می توانید ادعای خود را به ما اختصاص دهید تا بتوانیم به تشخیص خود از منابع دیگر پیگیری کنیم."

  وقتی CPSC ماه گذشته اقدامی انجام داد ، اعلام کرد که شواهد آن شامل "دعاوی مربوط به حوادث یا جراحات مربوط به محصولات مختلف مصرف کننده". آگهی

  شرکت حقوقی McNicholas & McNicholas می گوید ممکن است برای مشتریان سخت باشد که از آمازون به دلیل صدمات ناشی از محصولات شخص ثالث شکایت کنند. برای اقلام شخص ثالثی که توسط آمازون ذخیره ، بسته بندی و ارسال می شود ، "یک پیوند مستقیم تر در جریان تجارت وجود دارد که اقلام را در اختیار مشتریان قرار می دهد." اما شکست دادن آمازون در دادگاه هنوز دشوار است.

  "از آنجا که آمازون برای فروش مجدد تحت برچسب آمازون محصولات را از فروشندگان شخص ثالث نمی خرد ، معاملات شخص ثالث تمایل به تعبیر تعریف" فروشنده "برای اهداف مسئولیت محصول "، این شرکت حقوقی می گوید. "در شرایط بسیار ساده ، آمازون تقریباً به چیزی بیشتر از یک سرویس تحویل در این موارد خلاصه نمی شود ، بنابراین شکایات علیه آنها احتمالاً فقط به مسائل مربوط به زایمان مربوط می شود. این بسیار دور از پذیرفتن سرزنش انفجار قلم مویی است که باعث سوختگی می شود. یا نردبانی معیوب که منجر به مرگ اشتباه می شود. "

  " تا زمانی که این حوزه از قانون تغییر نکند و آمازون را مسئول قرار دادن محصولات معیوب در جریان تجارت اعلام کند ، دعاوی مربوط به مسئولیت محصول را در وضعیت واقعی خود به عنوان خرده فروش برنده می کند. دشوارتر خواهد بود ، اما غیرممکن نیست. "مک نیکلاس و مک نیکلاس نوشتند ، با اشاره به دستور اوت 2020 توسط دادگاه تجدیدنظر ایالت کالیفرنیا. در حکم آمده است که آمازون می تواند مسئول انفجار باتری لپ تاپ باشد که توسط فروشنده شخص ثالث به نام Lenoge ارائه شده اما توسط آمازون ذخیره و ارسال شده است.

  فروشندگان شخص ثالث به سادگی ناپدید می شوند

  در مورد کالیفرنیا و سایر موارد مربوط به فروشندگان شخص ثالث ، آمازون تنها نهادی بود که مشتریان می توانستند با هر گونه موفقیت شکایت کنند.

  "وب سایت آمازون و به ویژه برنامه FBA ، تولیدکنندگان را قادر می سازد ... در چین. شاکیان دیگر نیز با موانع مشابهی روبرو شده اند. " به دلیل خطر آتش سوزی حکم دادگاه می گوید: کنترل گسترده آمازون بر فروش به این معنی است که این شرکت به طور خودکار از مسئولیت محصولات شخص ثالث فرار نمی کند.

  آمازون یک حلقه مستقیم در زنجیره توزیع است و به عنوان یک واسطه قوی بین فروشنده شخص ثالث و مصرف کننده. آمازون تنها عضوی از شرکت است که در برخی موارد به طور منطقی در اختیار مصرف کننده آسیب دیده قرار می گیرد ، و نقش مهمی در اطمینان از ایمن بودن محصولات ذکر شده در وب سایت خود دارد ، می تواند و بر توزیع کنندگان بالادستی (مانند Lenoge) فشار بیاورد و ایمنی را افزایش دهد. ، و این قابلیت را دارد که هزینه بدهی را بین خود و فروشندگان شخص ثالث تعدیل کند. بر اساس اصول ثابت مسئولیت سخت ، اگر محصولی که از طریق وب سایت آن فروخته می شود معیوب باشد ، آمازون باید مسئول باشد.

  مسئولیت می تواند بر اساس ایالت متفاوت باشد. در پرونده ای در تگزاس که در ژوئن 2021 تصمیم گرفت و شامل محصول شخص ثالثی بود که از طریق برنامه Fulfiled by Amazon فروخته می شد ، دادگاه عالی ایالت متوجه شد که آمازون مسئولیتی ندارد زیرا طبق قوانین تگزاس واجد شرایط "فروشنده" نیست. مصرف کننده آسیب دیده هم از آمازون و هم از فروشنده ای که از چین بود شکایت کرد ، اما فروشنده "نه جواب داد و نه ظاهر شد." با وجود این ، "[b] از آنجا که محصول در این مورد در وب سایت آمازون توسط شخص ثالث فروخته شد و آمازون مالکیت آن را لغو نکرد یا واگذار نکرد ، آمازون فروشنده نیست ، هر چند که روند معامله و تحویل آن را کنترل می کرد. محصول ، "در حکم آمده است.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری