خبر

 • تک بورد - بدون جرقه، بدون شغل: گوگل کارمندان واکسینه نشده را اخراج خواهد کرد

  بدون جرقه، بدون شغل: گوگل کارمندان واکسینه نشده را اخراج خواهد کرد


  1 ماه قبل

  کمتر از ۱ درصد از کارمندان نسبت به واکسیناسیون محفوظ هستند.
  بر اساس گزارش CNBC، Google تا ۱۸ ژانویه به کارمندان فرصت می‌دهد تا ثابت کنند که علیه کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند یا برای معافیت درخواست کنند.

  اخبار این الزام اواخر روز سه‌شنبه منتشر شد، اما کارمندان Google از 3 دسامبر، زمانی که یک یادداشت داخلی به آنها مهلت را هشدار داد، از این سیاست آگاه بودند. اگر کارمندان تا آن زمان مدرکی مبنی بر واکسیناسیون بارگذاری نکنند، به مدت 30 روز در مرخصی اداری با حقوق و شش ماه پس از آن به مرخصی شخصی بدون حقوق قرار خواهند گرفت. اگر بعد از هفت ماه هنوز مدرکی مبنی بر واکسیناسیون نشان نداده باشند، اخراج خواهند شد.

  "ما انتظار داریم که تقریباً همه نقش‌ها در Google در ایالات متحده در محدوده فرمان اجرایی باشد." یادداشت گفت «هرکسی که وارد ساختمان Google می‌شود باید کاملاً واکسینه شده باشد یا محل اقامت تأیید شده‌ای داشته باشد که به آنها اجازه می‌دهد کار کنند یا در محل حاضر شوند.»

  "تست مکرر جایگزین معتبری برای واکسیناسیون نیست." 40% قطره های واکسینه نشده یادداشت گوگل سه هفته پس از آن منتشر شد که دادگاه فدرال از لغو حکم اجرایی رئیس جمهور جو بایدن که شرکت های بزرگ را موظف به واکسیناسیون برای کارمندان خود می کرد، خودداری کرد. انتظار می رود دادگاه عالی این موضوع را بررسی کند، اما یادداشت اخیر گوگل نشان می دهد که این شرکت بدون توجه به نتیجه هر گونه حکم آینده، به الزامات خود ادامه خواهد داد.

  سخنگوی Google به Ars گفت: «همانطور که قبلاً بیان کردیم، الزامات واکسیناسیون ما یکی از مهم‌ترین راه‌هایی است که می‌توانیم نیروی کار خود را ایمن نگه داریم و خدمات خود را در حال اجرا نگه داریم. "ما متعهد هستیم که هر کاری که ممکن است انجام دهیم تا به کارمندان خود که می توانند واکسینه شوند کمک کنیم و محکم پشت سیاست واکسیناسیون خود ایستاده ایم." به عنوان OSHA، که در سال 1970، زمانی که رئیس جمهور ریچارد نیکسون قانون ایمنی و بهداشت شغلی را امضا کرد، توسط کنگره صلاحیت اجرای استانداردهای ایمنی در محل کار را دریافت کرد.

  شرکت جستجو واضح است که واکسن ها بخشی از یک طرح هستند. برای بازگشایی دفاتر و همچنین محدود کردن تأثیر کووید در جوامعی که کارمندان Google در آن کار و زندگی می کنند. کریس راکو، معاون امنیتی گوگل، در ایمیلی که در ماه اکتبر به دست CNBC رسیده است، نوشت: «واکسن‌ها کلید توانایی ما برای ایجاد بازگشت ایمن به دفتر کار برای همه و به حداقل رساندن شیوع کووید-19 در جوامع ما هستند. >

  مطالعه بیشتر

  IBM و خطوط هوایی از دستورات فرماندار تگزاس در مورد ممنوعیت واکسن تبعیت نمی کنند. طبق ایمیل Rackow، قراردادهای دولتی تقریباً هر بخش شرکت را به طور مستقیم یا غیرمستقیم دربرمی‌گیرد، «محصولات و خدماتی را که شامل تبلیغات، نقشه‌های ابری، فضای کاری و موارد دیگر می‌شود، در بر می‌گیرد».

  کارمندانی که واکسینه نمی‌شوند می‌توانند برای معافیت‌های اعتقادات مذهبی یا شرایط پزشکی درخواست دهند، که Google گفته است به صورت موردی اعطا می‌کند. کارمندانی که واکسینه نشده اند و معافیت دریافت نمی کنند تا 92 روز مزایای خود را حفظ می کنند. این شرکت گفت که کارگران می توانند به دنبال نقش های دیگری در شرکت بگردند که تحت فرمان اجرایی قرار نگیرند و واجد شرایط کار از راه دور باشند.

  مشخص نیست که چه تعداد از موقعیت ها این معیارها را برآورده می کنند، اما بر اساس یادداشت، احتمالا تعداد زیادی وجود ندارد.

  از سوی دیگر، به نظر می‌رسد تعداد زیادی از کارمندان Google با این الزام مخالف هستند. ماه گذشته، حدود 600 کارگر با امضای "مانیفست" از شرکت خواستند که این الزام را لغو کند. این فقط 0.4٪ از 150000 کارمند Google است.


  تگ ها:

  بدون , جرقه، , شغل: , گوگل , کارمندان , واکسینه , نشده , اخراج , خواهد


خبرهای دیگر از سیاست فنی