خبر

 • تک بورد - با شکایت ۶ زن دیگر از شرکت تحت رهبری ماسک، شکایت های حقوقی آزار جنسی تسلا چند برابر می شود

  با شکایت ۶ زن دیگر از شرکت تحت رهبری ماسک، شکایت های حقوقی آزار جنسی تسلا چند برابر می شود


  1 ماه قبل

  این شکایت‌ها مشابه پرونده‌ای است که ماه گذشته توسط کارمند جسیکا بارازا ارائه شد، که ادعا می‌کرد او و سایر زنان شاغل در کارخانه خودروسازی فرمونت در معرض "شرایط کابوس‌آمیز آزار و اذیت جنسی افراطی" قرار گرفته‌اند، از جمله اظهارنظرهای توهین‌آمیز، پیشنهادات، و "چاپ زدن مکرر در کف کارخانه." بارازا ادعا کرد که مدیران و پرسنل منابع انسانی نتوانستند از او محافظت کنند، حتی با وجود اینکه او بارها شکایت کرده است.

  دعوای حقوقی که دیروز تشکیل شد "جزئیات موارد خاصی از آزار و اذیت که هر زن تجربه کرده است، و عدم اقدام تسلا در هنگام این ادعاها است. طبق بیانیه مطبوعاتی شرکت حقوقی Rudy Exelrod Zieff & Lowe که نماینده بارازا و شش زن دیگر است، گزارش شده است. "آنهایی که شکایت می کردند گاهی تهدید به سکوت می شدند یا با جابجایی های نامطلوب مواجه می شدند. پیام واضح بود، هیچ عواقبی برای سوء استفاده کنندگان وجود نخواهد داشت. شش زن محیطی را توصیف می کنند که در آن برای زنان عادی بود که به آنها زنگ بزنند، چشمک بزنند، به طور نامناسب لمس کنند، و آنها را لمس کنند. پیشنهاد شده است."

  دعوای حقوقی ارائه شده توسط کارگران کارخانه می گوید که "کف کارخانه تسلا بیشتر شبیه یک سایت ساخت و ساز قدیمی یا قدیمی است تا یک شرکت پیشرفته در قلب منطقه مترقی خلیج سانفرانسیسکو. دیوید لو، وکیل دادگستری در بیانیه مطبوعاتی گفت: "

  "رفتار نادرست منعکس کننده نگرش در بالا است"

  این رفتار منعکس کننده نگرش ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا است. "الون ماسک در توییتی که در مورد بدن زنان یا طعنه به کارمندانی که رفتار نادرست خود را گزارش می‌کنند، توئیت می‌کند، نشان‌دهنده نگرشی است که الگوی آزار و اذیت جنسی فراگیر و تلافی را در قلب این موارد فعال می‌کند. تسلا نتوانسته آزار جنسی را جدی بگیرد. لو گفت.

  لو به یکی از توییت‌های ماسک اشاره می‌کرد که در آن پیشنهاد ایجاد دانشگاه جدیدی با نام اختصاری "TITS" و دیگری را پیشنهاد کرد که در آن درباره افشاگران تسلا شوخی می‌کرد. اسپیس ایکس که ماسک بنیانگذار آن است، همچنین با اتهامات آزار جنسی از سوی مهندس سابق ادغام ماموریت اشلی کوساک، که در مقاله ای نوشت که زن ستیزی در اسپیس ایکس "بیداد می کند" و آزاردهنده هایی که او از آنها شکایت کرده است "هنوز مورد بازخواست قرار نگرفته اند." p>

  ما امروز در مورد شش شکایت جدید با تسلا تماس گرفتیم و در صورت دریافت پاسخ، این مقاله را به روز خواهیم کرد.

  دعواهای حقوقی در دادگاه عالی شهرستان آلامدا توسط پنج زن که در تسلا کار می کردند یا کار می کردند، تشکیل شده است. در بیانیه مطبوعاتی این شرکت حقوقی آمده است که فرمونت، کالیفرنیا، کارخانه‌ها و یکی که در تسلا «مراکز خدمات در سراسر کالیفرنیای جنوبی» کار می‌کرد. گفته می‌شود که کارمندان "در معرض آزار و اذیت جنسی مداوم توسط همکاران و سرپرستان خود قرار گرفتند."

  در ماه اکتبر، هیئت منصفه فدرال 137 میلیون دلار به اوون دیاز، یک کارگر سیاه‌پوست که ادعا می‌کرد تسلا نتوانسته است آن را بگیرد، اعطا کرد. اقدامات منطقی برای جلوگیری از سوء استفاده نژادپرستانه در کارخانه فرمونت. آگهی

  "رگبار دائمی نظرات جنسی"

  در زیر نمونه هایی از آزار و اذیت جنسی ادعا شده همانطور که در بیانیه مطبوعاتی توضیح داده شده است، همراه با پیوندهایی به نسخه هایی از شکایت هایی است که لو به Ars ارائه کرده است. :

  Michaela Curran به عنوان اولین شغل خود در دوران دبیرستان در تسلا کار کرد. سرپرست مستقیم او به او گفت که برای او "الاغش را تکان دهد". او گفت که با "باسن بزرگ" خود باید به عنوان یک رقصنده برهنه. یکی از همکارانش از او خواست که در پارکینگ به او «کار دستی» بدهد.

  آلیس براون وقتی ۲۱ ساله بود در شیفت شب در تسلا شروع به کار کرد و یک نوزاد ۳ ماهه داشت. همکارش او را «گاوی» خطاب می‌کند که در حال «شیردوشی» است و پشت او را «واگن» می‌نامد. او از سرپرست خود، که اغلب بدن او را بالا و پایین نگاه می کرد، خواست تا با فرد آزاردهنده صحبت کند، اما سرپرست با آن مانند یک شوخی برخورد کرد.

  جسیکا بروکس از اولین روز آشنایی خود مورد آزار و اذیت قرار گرفت. سرپرست او زیردستان مرد خود را تشویق کرد تا دختر جدید را بررسی کنند. او به قدری تحت محاصره توجه ناخواسته مرد قرار گرفت که جعبه هایی را در اطراف ایستگاه کاری خود چید تا جلوی دید بدنش را بگیرد. هنگامی که او در نهایت به H.R. شکایت کرد، آنها از قبل می دانستند که او جعبه هایی را روی هم می چیند تا از آزار خود محافظت کند، اما کاری انجام نداده است. در نتیجه شکایت، خانم بروکس، نه آزاردهنده او، تحت تأثیر قرار گرفت و مجبور شد نوع جدیدی از کار را بیاموزد.

  سرپرست آلیسا بلیکمن در شروع هر شیفت، دست خود را به کمر او می‌مالید. و یک نظر جنسی را در گوش او زمزمه کرد. هنگامی که او پاسخ منفی داد، او را تهدید کرد که او را منتقل خواهد کرد.

  سمیرا شپرد در معرض انبوهی از نظرات جنسی توسط همکاران مرد قرار گرفت، و یک سرپرست به همکارانش گفت که می تواند نوک سینه های او را از میان پیراهنش ببیند. و آنها را وادار می کند که بارها و بارها با او شوخی کنند که چگونه او باید سرد باشد.

  ادن مدروس تقریباً روزانه با آزار و اذیت تکنسین های مرکز خدمات خود مواجه می شد که با استفاده از کلمات توهین آمیز مانند "الاغ" در مورد باسن او اظهار نظر می کردند. «کیک» یا «کامیون کمپرسی». آنها همچنین اظهارات جنسی جنسی کردند و گفتند: "یک دختر زیبا نباید در مرکز خدمات کار کند." آنها به او گفتند که برای بدست آوردن یک شوهر پولدار باید با مشتریان معاشقه کند. وقتی او رفتار جنسی و آزاردهنده یک مدیر را به HR گزارش داد، مدیر در پیشرفت او در تسلا دخالت کرد و HR هیچ کاری انجام نداد.


  تگ ها:

  شکایت , دیگر , شرکت , رهبری , ماسک , حقوقی , آزار , جنسی , تسلا , برابر


  v 11
خبرهای دیگر از سیاست فنی