خبر

 • تک بورد - بایدن در تلاش است تا اعتماد

  بایدن در تلاش است تا اعتماد "ادغام های بد" را جلب کند
  24 روز و 22 ساعت قبل

  دستور گسترده تلاش می کند تا با افزایش ادغام شرکت ها مقابله کند.
  رئیس جمهور جو بایدن امروز دستور اجرایی پیش بینی شده خود را اعلام کرد و این یک سند گسترده است که به دنبال مقابله با افزایش ادغام شرکت ها و تقویت رقابت بیشتر در همه چیز است ، از بازارهای کار گرفته تا ادغام ، بانکداری ، بهداشت و درمان ، تعمیرات دستگاه ، حمل و نقل ، باند پهن و موارد دیگر.

  کاخ سفید در بیانیه ای گفت: "برای دهه ها ، ادغام شرکت ها سرعت گرفته است." وی افزود: "در بیش از 75 درصد صنایع ایالات متحده ، تعداد كمتری از شركت های بزرگ در حال حاضر بیشتر از بیست سال قبل تجارت را تحت كنترل خود درآورده اند. این امر در مورد مراقبت های بهداشتی ، خدمات مالی ، کشاورزی و سایر موارد صادق است. "

  بیشتر بخوانیدلینا خان ، بدگمان Big Tech ، ساعاتی پس از تأیید صندلی FTC را نامگذاری کرد. با این دستور ، به نظر می رسد بایدن در جایگاه خود قرار می گیرد یک ضد انحصارطلب ، تدی روزولت ، مشهور اعتماد اعتماد به نفس را بررسی می کند. تعجب آور نیست - انتصاب وی از لنا خان به عنوان رئیس کمیسیون تجارت فدرال از طریق تلگراف از اینکه او رویکردی تهاجمی به ادغام و اقدامات ضد رقابتی اتخاذ می کند. تعمیرات اساسی بازار کار

  برخی از گسترده ترین و تأثیرات فوری سفارش در بازار کار احساس می شود. بایدن FTC را تشویق می کند تا توافق نامه های غیرقابل رقابت در قراردادهای کارمندان را کاملاً ممنوع یا محدود کند. این رویه زمانی عمدتاً به مدیران ارشد که دستمزد بالایی داشتند و بینش گسترده ای در مورد عملکرد داخلی یک شرکت داشتند محدود می شد ، اما با گذشت سالها ، این روند رو به کاهش گذاشته است تا از کارمندان شاغل در صنایع مختلف برای مشاغل جدید با سایر رقبا ، از جمله ساندویچ فرعی جلوگیری کند. سازندگان ، نگهبانان و مشاوران اردوگاه تابستانی.

  بیشتر خواندن سناتورها پیشنهاد منع توافق نامه های غیررقابتی کارگران را تقریباً کامل می کنند. این روش در صنعت فناوری نیز ظاهر می شود و اگرچه بسیاری از بندهای غیر رقابت در دادگاه قابل اجرا نیستند ، اما حضور آنها می تواند اثرات مهیبی داشته باشد ، بسیاری از جویندگان کار و کارفرمایان بالقوه احتمالی را به سمت احتیاط سوق می دهد. برخی از ایالت ها مانند کالیفرنیا از اجرای بندهای غیرقابل رقابت خودداری می کنند و برخی دیگر مانند ماساچوست اخیراً قانونی وضع کرده اند که این عمل را ممنوع می کند. کنگره تلاش کرده است وارد عمل شود ، سناتورها منع مشابهی را پیشنهاد کردند.

  این دستور همچنین FTC را به استفاده از قوانین و مقررات ضد انحصاری برای جلوگیری از همکاری کارفرمایان برای سرکوب دستمزد یا کاهش مزایا تشویق می کند ، که اغلب با تقسیم اطلاعات مزد و مزایا با یکدیگر انجام می شود. بایدن FTC را تحت فشار قرار می دهد تا "صدور مجوز شغلی غیرضروری" را كه می تواند موانعی برای ورود - گاهی مواقع پرهزینه - برای افرادی كه قصد ورود به یك حوزه جدید را دارند ایجاد كند.

  تبلیغات: بازگشت به سیستم عامل ها

  به دنبال روند رشد ضد انحصاری احساسات ، به ویژه از Big Tech ، دولت بایدن گفت که این ادغام را به دقت بررسی می کند ، "به ویژه توسط سیستم عامل های اینترنت مسلط ، با توجه ویژه به خرید رقبای نوپا ، ادغام های سریالی ، جمع آوری داده ها ، رقابت توسط محصولات" رایگان "، و تأثیر آن بر حریم خصوصی کاربر. " این دستور همچنین FTC را تشویق می کند قوانینی تنظیم کند که جمع آوری و استفاده از اطلاعات شخصی و داده های مربوطه را تنظیم کند.

  بیشتر بخوانید دستور حق تعمیر بایدن می تواند مانع از جلوگیری از تعمیرات DIY توسط شرکت شود کاخ سفید پیش از این سفارش پیش نمایش این هفته را اعلام کرد ، آنها گفتند که آنها در تلاشند تا به مصرف کنندگان در زمینه تعمیر تلفن های همراه و تراکتورها عرض بیشتری دهند و این مراحل در دستورالعمل جدید وجود دارد. اگرچه تراکتور و تلفن های همراه یک زوج عجیب به نظر می رسند ، اما هر دو در قلب جنبش تعمیر درست که در دهه گذشته به وجود آمده است بوده اند. کشاورزان در برابر EULA های تحمیل شده توسط تولیدکنندگان تجهیزات مانند جان دیر که به تعمیرکاران مجاز نیاز دارند ، عقب نشینی می کنند. و علاقه مندان به فن آوری توانایی انجام تعمیرات DIY یا انتخاب تعمیرگاه های مستقل برای تعمیر تلفن های خراب و موارد دیگر را لابی کرده اند. این دستور نوید می دهد حق تعمیر را در دسترس تر و قابل اجرا تر می کند. سایر تغییرات

  بقیه سفارشات کمی چمدان است ، از جمله خدمات بانکی ، هواپیمایی و حمل و نقل ریلی. با توجه به بانک ها ، کاخ سفید وزارت دادگستری و سایر نهادهای نظارتی بانکی را تشویق می کند تا دقیق تر ادغام ها را بررسی کنند ، و از اداره حمایت مالی مصرف کننده می خواهد قوانینی را صادر کند که دسترسی قابل بارگیری به پرونده های مشتریان را تضمین می کند.

  برای خطوط هوایی ، دستور جدید سعی در بازپرداخت هزینه هایی دارد که در دهه گذشته افزایش یافته است و از 1.2 میلیارد دلار در سال 2007 به بیش از 35 میلیارد دلار در سال 2018 افزایش یافته است. شرکت های هواپیمایی باید چمدان ها را به طور واضح فاش کنند ، هزینه های تغییر و لغو ، و در صورت عدم ارائه خدمات - برای مثال اگر چمدان با تاخیر انجام شود یا Wi-Fi در پرواز خراب باشد ، آنها مجبور به بازپرداخت این هزینه ها هستند.

  تبلیغات

  خط سفارش مسافر نیز افزایش می یابد. رئیس جمهور ، ملقب به "Amtrak Joe" ، شورای حمل و نقل سطحی را تحت فشار قرار می دهد تا شرکت های قطار باری و دیگر دارندگان مسیر را مجبور به پیگیری حقوق راهی که قطارهای مسافری دریافت می کنند ، کنند. آمتراک که به طور معمول با شرکت های حمل و نقل اختلافات خود را بی سر و صدا حل و فصل می کرد ، در سالهای اخیر در مورد مشکلاتی که با تاخیرهای ناشی از قطارهای باری داشته است ، به شدت افزایش یافته است. طبق قانون ، قطارهای آمتراک ترجیح داده می شوند ، اما در عمل ، همیشه اینطور نیست. دستور اجرایی بایدن می تواند به آمتراک کمک کند تا قطارهای خود را به موقع برگرداند.

  دستور "تشویق"

  بسیاری از قسمت های دستورالعمل "سازمان های مختلف" را تشویق می کند تا اقدام کنند. یک دلیل برای آن وجود دارد - اگرچه این سند "دستور" نامیده می شود ، رئیس جمهور نمی تواند آژانس های مستقل ، از جمله FTC ، FCC و دیگران را مجبور کند که هر کلمه خود را دنبال کنند. شین گرینشتاین ، استاد دانشکده تجارت هاروارد ، به آرس گفت: "مقامات اجرایی نمی توانند کاری کنند که آژانس کاری انجام دهد ، زیرا ما یک دولت کنترل و کنترل نداریم." "قوه مجریه حتی بودجه هم نمی دهد. این فقط یکی را پیشنهاد می کند ، و کنگره آن را جدا می کند و ساخته می شود. این فقط می تواند افراد بالای یک آژانس را استخدام و اخراج کند - و حتی در آن زمان ، توانایی شلیک آن بسیار محدود است. "

  " بنابراین قوه مجریه چه چیزی دارد؟ جذابیت ها و حسن نیت آن است. دستورات اجرایی آن ، "وی افزود. "از آنجا که هنوز دولت زود است ، بیشتر منصوبان سیاسی می خواهند بازی خوبی داشته باشند. و در هر صورت ، بیشتر آنها تا حد زیادی با جهت کلی موافق هستند ، البته شاید جزئیات و جزئیات آن نباشد. "

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری