هفته گذشته ، دولت السالوادور قانونی را تصویب کرد که بیت کوین را به عنوان پول قانونی در">

خبر

 • تک بورد - بانک جهانی با انتقاد از بیت کوین ، از کمک به طرح ارز رمزنگاری شده السالوادور خودداری می کند

  بانک جهانی با انتقاد از بیت کوین ، از کمک به طرح ارز رمزنگاری شده السالوادور خودداری می کند
  11 روز و 13 ساعت قبل

  بانک "کمبودهای زیست محیطی و شفافیت" بیت کوین را خطا می کند

  هفته گذشته ، دولت السالوادور قانونی را تصویب کرد که بیت کوین را به عنوان پول قانونی در کنار دلار آمریکا بپذیرد. این کشور سالانه 6 میلیارد دلار حواله دریافت می کند - تقریباً یک چهارم تولید ناخالص داخلی آن - و امید این است که هزینه های پایین تر معامله بیت کوین بتواند این مقدار را چند درصد افزایش دهد.

  بیشتر بخوانید بیت کوین اکنون در السالوادور ، اولین کشوری است که ارز رمزنگاری شده را جریمه قانونی می کند. این اقدام ابتدا توسط رئیس جمهور این کشور ، نایب بوکله ، پیشنهاد شد ، وی اظهار داشت که امیدوار است علاوه بر تسهیل هزینه های کمتر برای حواله ، طرح بیت کوین نیز انجام شود جذب سرمایه گذاری و فراهم کردن راهی برای پس انداز برای ساکنین ، که حدود 70 درصد آنها بدون بانک هستند. (آنچه بوکلل نگفت ، اما آنچه بلومبرگ گزارش کرده است این است که وی و اعضای حزب سیاسی وی سالهاست که بیت کوین دارند.)

  افزودن ارز رمزنگاری شده به لیست ساده کار ساده ای نیست ، و قانون جدید تنها سه ماه به کشور فرصت می دهد تا این طرح را در سراسر کشور اجرا کند. هیچ کشوری تاکنون از بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده دیگری به عنوان پول قانونی استفاده نکرده و چالش های فراوان وجود دارد. برای رفع این نگرانی ها ، السالوادور برای کمک به بانک جهانی و صندوق بین المللی پول مراجعه کرد. صندوق بین المللی پول در حال بررسی یک درخواست 1.3 میلیارد دلاری از کشور است.

  صندوق بین المللی پول یک ارزیابی محافظت شده از حرکت بیت کوین السالوادور را ارائه داد ، سخنگوی گری رایس در جلسه مطبوعاتی گفت: تعدادی از مسائل اقتصاد کلان ، مالی و حقوقی را مطرح می کند که نیاز به تجزیه و تحلیل بسیار دقیق دارد. "

  بانک جهانی سخاوت کمتری داشت. سخنگوی بانک جهانی به رویترز گفت: "ما متعهد هستیم که از طرق مختلف به السالوادور کمک کنیم ، از جمله برای شفافیت ارز و فرآیندهای نظارتی." "در حالی که دولت برای کمک به بیت کوین به ما مراجعه کرده است ، اما این چیزی نیست که بانک جهانی با توجه به کمبودهای زیست محیطی و شفافیت بتواند از آن پشتیبانی کند."

  تبلیغات

  به عبارت دیگر ، تقاضای انرژی بیت کوین و سهولت استفاده از آن در پولشویی ، فرار مالیاتی و سایر طرح های غیرقانونی ارز رمزنگاری شده را از نظر بانک جهانی ممنوع می داند.

  چالش های فنی

  ادامه مطلب دلایل دیگری وجود دارد که ممکن است بانک جهانی و صندوق بین المللی پول نسبت به پیشنهاد السالوادور برای استفاده از بیت کوین بدبین باشند. چالش های فنی کم نیستند. برای اولین بار ، قیمت بیت کوین نسبت به دلار بسیار بی ثبات بوده است. اگر قیمت بیت کوین در عرض چند ساعت 10 درصد تغییر کند ، چگونه می توان ده تخم مرغ را در بیت کوین قیمت گذاری کرد؟ شاید جواب این باشد که شما این کار را نمی کنید. در "ساحل بیت کوین" ال الونته ، السالوادور ، جایی که استفاده از بیت کوین نسبتاً گسترده است ، بازرگانان هنوز کالاهای خود را به دلار قیمت گذاری می کنند و نرخ ارز هنگام خرید تعیین می شود. به نظر می رسد این رویکرد همان کاری است که دولت السالوادور در پیش گرفته است ، اما بیشتر با بیت کوین به عنوان یک رمز ارز رفتار می کند تا یک ارز واقعی.

  دوم ، معاملات بیت کوین می توانند بسیار کند باشند. هر یک باید توسط ماینرها تأیید شود ، و ماینرها فقط بلوک معاملات را پردازش می کنند ، نه معاملات منفرد. بنابراین برای تایید خرید در بیت کوین ، هر دو طرف باید منتظر بمانند تا بلوک کامل شود. در حال حاضر ، اضافه شدن یک بلوک 10 دقیقه به زنجیره بلوک طول می کشد ، اگرچه در ال زونته ، یک تاجر گفت معاملات در برنامه محلی خود در حدود دو دقیقه تأیید می شود. پروژه های مختلفی برای بهبود سرعت تراکنش کار می کنند ، اما هنوز بخشی از بیت کوین مناسب نیستند.

  سرانجام ، اگرچه معاملات بیت کوین ممکن است ارزان یا حتی رایگان باشد ، اما آنها تمایل به پرداخت هزینه ای دارند. . هزینه لازم نیست ، اما آنها ماینرها را برای تأیید یک معامله فریب می دهند. به علاوه ، اگر سالوادورایی ها بخواهند بیت کوین خود را با دلار مبادله کنند ، اتهاماتی نیز در رابطه با آن وجود دارد. بنابراین اگرچه این انتقال می تواند در هزینه های حواله ، که حدود 3 درصد اجرا می شود ، صرفه جویی کند ، اما سیستم بی هزینه نخواهد بود.

  ال سالوادور هنوز هم می تواند بدون کمک بانک جهانی یا صندوق بین المللی پول ، این اقدام را انجام دهد چالش برانگیزتر خواهد بود و ساعت در حال تیک زدن است. تا زمانی که تجارت به فناوری مورد نیاز دسترسی نداشته باشد ، آنها باید بیت کوین را تا 7 سپتامبر 2021 قبول کنند.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری