خبر

 • تک بورد - اینتل سقوط کرد - و آینده آن اکنون به ساخت تراشه های دیگران بستگی دارد

  اینتل سقوط کرد - و آینده آن اکنون به ساخت تراشه های دیگران بستگی دارد
  6 روز و 16 ساعت قبل

  اینتل می خواهد دوباره یک کارخانه ریخته گری شود. آیا این زمان متفاوت خواهد بود؟
  ماه گذشته ، مدیر عامل اینتل ، پت گلسینگر ، در یک روز مه آلود و بادگیر در خارج از فینیکس به روی تریبون رفت. "آیا این عالی نیست!" ژلسینگر فریاد زد و روی شانه اش اشاره کرد. پشت سر او ، دو قطعه بزرگ از تجهیزات ساختمانی به صورت تئاتری در بالای خاک آریزونای آکروزا قرار گرفتند و مجموعه ای از لوله ها ، فولادها و حصارها را

  با وجود گرد و غبار گرد و غبار ، به نظر می رسید که ژلسینگر واقعاً از خود لذت می برد. او در آریزونا بود تا اعلام کند نه یک ، بلکه دو فابریک جدید که پس از اتمام ، 20 میلیارد دلار شرط می بندد که اینتل می تواند به پیشرو در تولید نیمه هادی ها ، یکی از پردرآمدترین ، چالش برانگیزترین و مشاغل سخت جهان بازگردد.

  "این روزها بحث نیمه هادی ها موضوع مهمی است." "کدام جنبه از زندگی شما به طور فزاینده ای تحت تأثیر تحول دیجیتالی قرار نمی گیرد؟ اگر س questionالی در این باره وجود داشت ، COVID آن را حذف کرد. "

   پت جلسینگر ، مدیر عامل اینتل ، قبل از مراسم افتتاحیه این شرکت در پردیس Ocotillo صحبت کرد ، جایی که دو کارخانه جدید با قیمت 20 میلیارد دلار در حال ساخت است. بزرگنمایی/مدیرعامل اینتل پت جلسینگر قبل از مراسم افتتاحیه شرکت صحبت کرد در پردیس Ocotillo خود ، جایی که در حال ساخت دو کارخانه جدید با قیمت 20 میلیارد دلار است. Intel

  طی یک سال و نیم گذشته ، از آنجا که همه مردم به صفحه نمایش خود مراجعه کرده اند ، تقاضا برای دستگاه ها (تلفن و لپ تاپ) و خدمات ابری افزایش یافته است. (Netflix و Zoom) ، همه از طیف وسیعی از نیمه رساناهای پیشرفته استفاده می کنند. تولیدکنندگان برای بیرون آوردن چیپس بیشتر از پارچه های خود مسابقه داده اند ، اما بسیاری از آنها قبل از همه گیری نزدیک به محدودیت خود کار می کردند. با این وجود ، اینتل و رقبای آن برای ساختن فابریک های جدید عجله ای نداشتند - تولیدات بسیار گران قیمت هستند و بدون تقاضای مستمر ، شرکت های نیمه هادی از ساختن بیشتر بیزارند.

  تبلیغات

  خواندن بیشتر

  TSMC هزینه 50 to را برای رفع تقاضا افزایش می دهد اما در حال حاضر ، با شیوع همه گیر جهانی در زنجیره های عرضه ، تراشه سازان تصمیم گرفته اند که افزایش فعلی تقاضا از بین نرود. سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری اینتل تنها یک نمونه است. سامسونگ در ماه مه اعلام کرد که 151 میلیارد دلار در دهه آینده برای افزایش ظرفیت نیمه هادی خود هزینه خواهد کرد. TSMC در آوریل مشابهی اعلام کرد و متعهد شد که تنها در سه سال آینده 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

  سرمایه گذاری های مورد نیاز برای ماندن در بالاترین سطح - جایی که پیشرفته ترین تراشه ها ساخته می شوند - تعداد رقبای نیمه رسانا را از بیش از 20 در سال 2001 به دو نفر کنونی کاهش داده است. ویل هانت ، تحلیلگر تحقیقی در مرکز امنیت و فناوری نوظهور دانشگاه جورج تاون ، می گوید: "فقط به دلیل هزینه های هنگفت سرمایه بسیار زیاد است." با توجه به تجهیزات مورد نیاز برای حک کردن ویژگی های کوچک تر بر روی تراشه ها. چند سال پیش ، صنعت برای کوچک کردن اندازه ترانزیستورها از لیتوگرافی ماوراء بنفش شدید (EUV) استفاده کرد. ماشین های EUV شگفتی های فیزیک و مهندسی هستند و هزینه یک ابزار بیش از 120 میلیون دلار است. برای حفظ ارتباط ، شرکت ها باید چندین سال یا بیشتر برای سالهای آینده خرید کنند.

  مهندسان مونتاژ نهایی را روی دستگاه لیتوگرافی ماوراء بنفش شدید در یک اتاق تمیز در دفتر ASML در ولدهوون ، هلند انجام می دهند. . بزرگنمایی/مهندسان آخرین مونتاژ را در یک فرابنفش شدید انجام می دهند دستگاه لیتوگرافی در یک اتاق تمیز در دفتر مرکزی ASML در ولدهوون ، هلند.

  برای این نوع سرمایه گذاری ها منطقی است ، تولید کنندگان نیمه هادی باید حجم عظیمی از تراشه ها را تولید و به فروش برسانند. ویلی شی ، پروفسور مدیریت در دانشکده بازرگانی هاروارد ، می گوید: "هنگامی که سفارشات حجمی دارید ، می توانید آزمایش های بازدهی را انجام دهید ، می توانید عملکرد خود را بهبود بخشید و عملکرد همه چیز است زیرا هزینه های خود را به این شکل تامین می کنید."

  تبلیغات

  به همین دلیل است که اینتل در زمان Gelsinger ، در حال حاضر کاری را انجام می دهد که از نظر تاریخی خودداری کرده است. جلسینگر در ابتکار آریزونا گفت: "ما اکنون یک کارخانه ریخته گری هستیم." به گفته وی ، اینتل در سالهای آینده "درهای کارخانه ما را برای عموم مردم به منظور پاسخگویی به نیازهای ریخته گری مشتریان ما باز می کند - بسیاری از آنها شرکت های آمریکایی هستند که امروزه تنها به منابع تأمین خارجی وابسته هستند."

  اما تبدیل شدن به یک ریخته گری پیشرو تنها در ساختن فابریک و گفتن به مشتریان نیست که برای تهیه چیپس خود فضا دارید. گلسینگر باید فرهنگ اینتل و تا حدودی فناوری آن را تغییر دهد ، که هر دو عمیق هستند. روبرت مایر ، رئیس مشاوران نیمه هادی ، می گوید: "او باید یک کشتی بزرگ را بچرخاند." همانطور که شرکت مدل تجاری جدیدی را ارائه می دهد ، باید در تلاش برای تحقیق و توسعه خود را مضاعف کند در حالی که هنوز مراقب جریان نقدینگی است. (اینتل آنقدر عقب افتاده است که اکنون قصد دارد تولید پیشرفته ترین تراشه های خود را - و بخشی از سودهای همراه آنها - را به TSMC برون سپاری کند.) این انتقال تمرکز زیادی را طلب می کند. شی گفت: "تجارت ریخته گری می تواند حواس شما را پرت کند." اگر اینتل با گذشت زمان تغییر نکند ، ممکن است رها شود. شيح گفت: "چالش هاي زيادي وجود خواهد داشت و آزمايش هايي وجود خواهد داشت که با آنها روبرو خواهد شد." "سخت خواهد بود."

خبرهای دیگر از سیاست فناوری