دکتر آدام رزندورف ، مدیر آزمایشگاه سابق Theranos ، روز جمعه به اعضای هی">

خبر

 • تک بورد - ایمیل ها نشان می دهد که الیزابت هولمز به آزمایش های شکست خورده Theranos پاسخ می دهد

  ایمیل ها نشان می دهد که الیزابت هولمز به آزمایش های شکست خورده Theranos پاسخ می دهد
  10 روز و 11 ساعت قبل

  مدیر آزمایشگاه "تحت فشار قرار گرفت تا از نتایج شرکت در برابر پزشکان دفاع کند."
  دکتر آدام رزندورف ، مدیر آزمایشگاه سابق Theranos ، روز جمعه به اعضای هیئت منصفه گفت که وی از شرکت خارج شد زیرا "تحت فشار قرار گرفت تا آزمایشاتی را که من نداشتم تضمین کند." اعتماد به. "

  به گفته وی ، مدیران شرکت حاضر نیستند آزمایش مهارت هایی را که طبق قوانین فدرال لازم است انجام دهند ، تا آزمایشگاه های بالینی بتوانند روی نمونه های بیمار آزمایش انجام دهند. این موضوع و یک سری مسائل دیگر باعث شد اعتماد او به شرکت از بین برود. رزندورف گفت: "من به این باور رسیدم که شرکت بیشتر به دنبال روابط عمومی و جمع آوری کمک های مالی است تا مراقبت از بیماران."

  رزندورف همیشه چنین دید تیره ای نسبت به ترانوس نداشت. هنگامی که او در آوریل 2013 به این شرکت پیوست ، مشتاق بود تا به بنیانگذار الیزابت هلمز کمک کند تا بینش خود را در مورد جایگزینی خون وریدی با چوب انگشت درک کند.

  "من فکر می کردم Theranos دارای فناوری پیشرفته ای است که به آنها این امکان را می دهد." "من فکر می کردم که اپل بعدی خواهد بود." با وجود این ، در عرض چند ماه ، او شک کرد که ترانوس می تواند آنچه را که امیدوار بود ارائه دهد ، و در تابستان همان سال به دنبال کار جدیدی بود.

  خواندن بیشتر

  الیزابت هلمز "مسئول" در ترانوس بود ، ماتیس به دادگاه می گوید ترانوس قرار بود در 9 سپتامبر 2013 شروع به ارائه آزمایش های تشخیصی برای بیماران کند و با نزدیک شدن به آن تاریخ ، رزندورف گفت که "هشدار می دهد" زنگها. " تا 31 آگوست ، فقط چند هفته قبل از راه اندازی ، هیچ یک از آزمایشات شرکت مطابق قانون تایید نشده بود و ایمیل ها نشان می دهند که هولمز از این مشکل آگاه است. رزندورف از هولمز و رامش "سانی" بالوانی ، رئیس شرکت و COO ، برای لغو راه اندازی عمومی لابی کرد تا بتواند مسائل مربوط به آزمایش و آموزش کارکنان را حل کند. او درخواست کرد "چند هفته دیگر برای حل این مسائل پزشکی و لجستیکی".

  رزندورف گفت که احساس نمی کند بالوانی ، سرپرست او ، او را جدی می گیرد ، بنابراین مستقیماً با هولمز ملاقات کرد تا برای تأخیر فشار بیاورد. او در مورد این دیدار گفت: "او بسیار عصبی بود." "او خودسازی معمول او نبود. او کمی می لرزید. »

  تبلیغات

  علیرغم تلاش های او ، ترانوس طبق برنامه پیش رفت ، هر چند دستگاه های شخص ثالث آزمایشات را انجام دادند.

  "این مورد قبلاً حل شده است"

  در مقطعی ، Theranos از دستگاه Edison خود برای آزمایش نمونه های بیمار استفاده کرد و نتایج اغلب ناسازگار یا نگران کننده بود. در اوایل هفته گذشته ، هیئت منصفه شهادت یک پرستار را شنید که یکی از بیماران خود را در اکتبر 2014 برای آزمایش هورمون اصلی بارداری ، hCG به ترانوس فرستاده بود.

  اولین نتیجه 12،558 بود ، که بسیار بیشتر از حد انتظار با توجه به مرحله بارداری زن بود. نتیجه دوم 125.58 بود ، آنقدر پایین که پرستار می ترسید که زن سقط جنین داشته باشد. در پایان ، ترانوس برای آزمایش دوم تصحیح کرد و گفت که آنها یک نقطه اعشار را اشتباه گذاشته اند. نتیجه باید 12،558 بود - دقیقاً همان عددی که برای اولین آزمایش گزارش کرده بود. در نهایت ، زن به زایمان ادامه می دهد.

  در زمان آزمایش بارداری زن ، هلمز از مشکلات مربوط به تشخیص آگاه بود. در ژوئن 2014 ، برادر هولمز ، کریستین ، که به عنوان رابط بین پزشکان و مدیر آزمایشگاه فعالیت می کرد ، به او و بالوانی ایمیلی ارسال کرد و گفت: "همین حالا fyi-hCG باعث مشکلات جدی و شکایات بیماران می شود."

  هولمز پاسخ داد و گفت که پیگیری می کند و به بالوانی می گوید: "این کار قبلاً انجام شده است." رزندورف ، که به طور رسمی مسئول آزمایشگاه بود ، در هیچ یک از این ایمیل ها کپی نشد. در واقع ، او در دادگاه گفت که این اولین بار است که آنها را می بیند.

  سایر آزمایشات مشکوک

  دستگاه های Theranos همچنین نتایج مشکوک کلسترول HDL و سدیم ، پتاسیم را نشان می دادند. ، و کلرید آنها گاهی اوقات بسیار کمتر از محدوده مورد قبول بودند که رزندورف خود مشکوک به مشکل در آزمایشات بود. در فوریه 2014 ، وی پیشنهاد داد که آزمایشات بیمار را به دستگاه های شخص ثالث تغییر دهید. او گفت که هولمز ، بالوانی و مدیر اجرایی دیگر نمی خواهند این تغییر را ایجاد کنند. "من فشار زیادی دریافت کردم."

  تبلیغات

  به جای اینکه به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بگویند که در آزمایشات مشکل دارند ، ترانوس نتایجی را که بالاتر یا پایین تر از مقادیر پذیرفته شده بود ، ابطال می کند. برای برخی از بیماران ، این تمرین مشکل ساز بود. در یک نمونه ، پزشک آزمایش برای بیمار با سدیم کم دستور داده بود ، و نتایج آزمایش به اندازه ای پایین آمد که تمرین ترانوس این بود که آنها را بیرون بیندازد. نماینده خدمات مشتری که به پرونده تعیین شده بود مطمئن نبود که چگونه باید اقدام کند و به رزندورف ایمیل داد: "آیا ممکن است که این مقدار باشد؟ اگر او دوباره وارد شود ، و ارزش هنوز هم بسیار کم است ، آیا دوباره باطل می شود؟ "

  اگر پزشک مشکوک باشد که بیمار سدیم کمی دارد ، برای تأیید آن به آزمایشات آزمایشگاهی مراجعه می کنند. می تواند بر این اساس رفتار کند اما ترانوس نتایج آزمایش را که بسیار پایین آمده بود ، ابطال می کرد - حتی اگر این نتایج دقیق باشد. عمل باطل کردن نتایج خارج از محدوده خاص این س raال را ایجاد می کند که در صورت وجود هر کدام ، می توان به آنها اعتماد کرد. زن باردار سقط جنین "من از ارزش بالینی یک سدیم سدیم مطمئن نیستم که در آن تنها زمانی که می توانیم آن را گزارش کنیم زمانی است که بحرانی نیست و شرایطی که نیاز به اندازه گیری دقیق و گزارش نتایج غیر طبیعی سدیم دارد منتفی است ،" ”رزندورف به بالوانی و هولمز نامه نوشت و ایمیل نماینده خدمات مشتری را ارسال کرد.

  از شهادت رزندورف و از طریق ایمیل هایی که توسط دادستان معرفی شده است ، مشخص است که هولمز نه تنها از بسیاری از مشکلات آزمایش ترانوس آگاه بود ، بلکه او نیز پاسخ را هدایت می کرد.

  همچنان که مشکلات ترانوس همچنان ادامه داشت و همانطور که رزندورف "تحت فشار قرار گرفت تا از نتایج شرکت به پزشکان دفاع کند" ، او شروع به ارسال ایمیل به حساب شخصی Gmail خود کرد. او به دادگاه گفت: "می خواستم از خودم محافظت کنم.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری