خبر

 • تک بورد - ایالات متحده 33 سایت رسانه ای دولتی ایران را که متهم به عدم اطلاع رسانی در انتخابات بودند ، تصرف کرد

  ایالات متحده 33 سایت رسانه ای دولتی ایران را که متهم به عدم اطلاع رسانی در انتخابات بودند ، تصرف کرد
  9 روز و 19 ساعت قبل

  به گفته آمریكا ، گروه اخبار ایران برای گمراه كردن رای دهندگان آمریكایی ، برنامه های اطلاعات غلطی را راه اندازی كرد.
  روز سه شنبه ، دولت آمریكا گفت كه 33 وب سایت را كه توسط شعبه ای از دولت ایران اداره می شد ، ضبط كرد و اطلاعات غیرقانونی را در ایالات متحده قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 منتشر می كرد. ایالات متحده همچنین سه وب سایت را که به گفته آنها توسط یک سازمان تروریستی عراقی اداره می

  وزارت دادگستری دیروز اعلام کرد که 33 سایت ایرانی توسط اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی ایران (IRTVU) که ​​تحت مالکیت یا کنترل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC-QF) است ، استفاده شده است. وزارت دادگستری گفت که IRTVU "ایالات متحده را با کارزارهای ضد اطلاعات و عملیات نفوذ بدخواه هدف قرار داده است."

  "بازدید کنندگان از سایت های رسانه ای برجسته ایرانی مانند Press TV و العالم ، اصلی ترین زبان انگلیسی و عربی زبان این کشور. پخش کنندگان ، و همچنین کانال تلویزیونی المسیره از حوثیان یمن ، با بیانیه های تک صفحه ای روبرو شدند و اعلام کردند وب سایت "توسط دولت ایالات متحده ضبط شده است" همراه با مهر و موم دفتر تحقیقات فدرال و وزارت بازرگانی ایالات متحده ، "خبرگزاری فرانسه نوشت. واشنگتن پست گزارش داد که ایالات متحده "نام دامنه وب سایت خبری فلسطین امروز را که بازتاب دهنده دیدگاه های گروه های مبارز اسلامی حماس و جهاد اسلامی مستقر در غزه است ، تصاحب کرد." / واشنگتن پست گزارش داد.

  ایالات متحده حکم توقیف را بدست آورد و به دلیل اینکه دامنه ها توسط یک شرکت آمریکایی تهیه شده بود ، توانست سایت ها را خاموش کند.

  "تلاش های گستاخانه برای ایجاد اختلاف" در بین رای دهندگان

  IRTVU ، IRGC-QF و سه نهاد ایرانی دیگر "به دلیل تلاش برای تأثیرگذاری بر انتخابات در ایالات متحده". در این اطلاعیه تحریم ، IRTVU به عنوان "بازوی تبلیغاتی IRGC-QF" توصیف شده است. آنلاین و اجرای عملیات نفوذ بدخیم با هدف گمراه کردن رای دهندگان آمریکایی ، "در اطلاعیه اکتبر 2020 آمده است. "مonلفه های دولت ایران ، مبدل به سازمان های خبری یا رسانه ها ، ایالات متحده را هدف قرار داده اند تا فرایندهای دموکراتیک ایالات متحده را برانداز کنند."

  کمپین های ضد اطلاعات ایرانی "مخاطبان جهانی را از طریق انواع مختلف هدف قرار داده است. وزارت خزانه داری گفت: "سازمان های مخفی رسانه ای" و "تمرکز بر کاشتن اختلاف بین خوانندگان از طریق سیستم عامل های رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان ، و غالباً شامل اطلاعات ناصحیح هستند."

  مقالات تبلیغاتی تحقیرآمیز و سایر مطالب با محوریت ایالات متحده را با هدف ایجاد اختلاف در بین مخاطبان ایالات متحده ارسال کرد "، همچنین در اعلامیه تحریم گفته شده است.

  لیگ ضد افترا در سال 2015 گفت که" پرس تی وی دولت ایران است ابزار تبلیغاتی انگلیسی زبان اصلی ، ترویج طیف وسیعی از تئوری های توطئه ضد یهود مخرب به عنوان "اخبار" برای مخاطبان در سراسر جهان. با استفاده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (IRIB) ، مطبوعات تلویزیون به عنوان سخنگوی ضد یهودیان آمریکایی ، نظریه پردازان توطئه و منکر هولوکاست است ، که به تقویت پیام های نفرت انگیز رژیم ایران کمک می کند. " جروزالم پست در مارس 2020 نوشت: "سو mis رفتار رژیم آخوندی در مورد شیوع همه گیر" ، به عنوان مثال با ادعا اینکه "عناصر صهیونیستی یک نوع کشنده ویروس کرونا علیه ایران ایجاد کردند".

  تحریم های ماه اکتبر IRTVU را به عنوان ملی خاص (SDN) طبقه بندی کرد ، بدین معنی که دیروز وزارت دادگستری دادگستری گفت: "دریافت خدمات ، از جمله خدمات وب سایت و دامنه ، در ایالات متحده بدون مجوز OFAC ممنوع است".

  "33 دامنه [توقیف شده] متعلق به یک شرکت ایالات متحده است. قبل از استفاده از نام دامنه ها ، IRTVU از OFAC مجوز دریافت نکرده است. "وزارت دفاع شرکت آمریکایی را شناسایی نکرد.

  تبلیغات

  به دلیل تحریم ها ، تمام دارایی های تعیین شده" و منافع "متعلق به صلاحیت ایالات متحده مسدود شده است ، و افراد آمریکایی به طور کلی از انجام معاملات با آنها منع شده اند" ، وزارت خزانه داری در ماه اکتبر گفت.

  سه وب سایت دیگر که دیروز تصرف شدند توسط Kata'ib Hizballah (KH) ، که به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی توسط دولت ایالات متحده تعیین شده است. مانند IRTVU ، دامنه های KH "متعلق به یک شرکت ایالات متحده بود" و "KH قبل از استفاده از نام دامنه ها ، "DOJ گفت.

  KH ، که توسط ایران پشتیبانی می شود ، از سال 2007 تا 2011 حملاتی را علیه نیروهای ایالات متحده و ائتلاف در عراق آغاز کرد." KH تمرکز خود را به مخالفت با حضور آمریکا در عراق "در اواخر سال 2018 هنگامی که" ادعا می شود حمله موشکی انجام داده است که در نزدیکی کنسولگری ایالات متحده در بصره انجام شد ، که تخلیه و به طور نامحدود بسته شد "، طبق مرکز امنیت و همکاری بین المللی دانشگاه استنفورد. پس از آن حمله و حمله موشکی دیگر به سفارت آمریكا در بغداد كه توسط یك گروه مرتبط انجام شد ، ایالات متحده "بیانیه ای صادر كرد كه حملات انجام شده توسط شبه نظامیان مورد حمایت ایران را به عنوان حملاتی كه توسط ایران انجام می شود در نظر خواهد گرفت." ایران توقیف وب سایت ها را محکوم می کند

  به گزارش خبرگزاری فرانسه ، رئیس دولت ایران توقیف وب سایت ها را محکوم کرد و رئیس دفتر رئیس جمهور حسن روحانی گفت که "در هنگام انجام مذاکرات برای توافق در مورد مسئله هسته ای ، اقدام ایالات متحده سازنده نیست". خبرگزاری فرانسه نوشت "خبرگزاری صدا و سیما" ایالات متحده را به سرکوب آزادی بیان و پیوستن نیروهای خود با اسرائیل و عربستان سعودی متهم کرد "تا از رسانه های طرفدار مقاومت در برابر افشای جنایات متحدان ایالات متحده در منطقه جلوگیری کند." تشنج حضور سازمانهای ایرانی را در اینترنت پاک نکرد. خبرگزاری فرانسه نوشت: "ایستگاه های تلویزیونی مانند پرس تی وی و العالم به دامنه های .ir تغییر یافتند و وب سایت های آنها همچنان در دسترس بود. آنها همچنان در شبکه های اجتماعی ، به طور عمده توییتر حضور دارند و پخش آنها بدون وقفه ادامه دارد." علاوه بر این ، "المسیره به سرعت وب سایت جدیدی ایجاد کرد ، با استفاده از نام آن ، اما دامنه .net را برای .com تغییر داد."

خبرهای دیگر از خط مشی فناوری