دولت آمریکا با افشاگر ریک برایت ، مقام سابق بهداشت و درمان">

خبر

 • تک بورد - ایالات متحده با افشا کننده سرپرست ترامپ که واکنش ناسازگار به کووید را نشان داد ، توافق می کند

  ایالات متحده با افشا کننده سرپرست ترامپ که واکنش ناسازگار به کووید را نشان داد ، توافق می کند
  9 روز و 2 ساعت قبل

  ریک برایت تلاش کرد واکنش ایالات متحده به COVID را بهبود بخشد. ترامپ او را یک "خزنده" خواند.
  دولت آمریکا با افشاگر ریک برایت ، مقام سابق بهداشت و درمان که در مورد واکنش بد دولت ترامپ به همه گیری COVID-19 توضیح داد ، به توافق مالی رسیده است.

  برایت یک متخصص ایمونولوژی است که اداره تحقیقات و توسعه پیشرفته پزشکی (BARDA) را رهبری می کند تا زمانی که می گوید در آوریل 2020 از مقام خود مجبور به ترک شد. ما خلاصه ای دقیق از شکایت افشاگران را که کمی بعد ثبت کرد نوشتیم.

  وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (HHS) امروز توافق خود را با برایت اعلام کرد. در بیانیه HHS آمده است: "آژانس می خواهد از دکتر برایت برای خدمات عمومی اختصاص داده شده و برای مشارکت هایی که در مقابله با بیماری همه گیر COVID-19 در دوران مدیریت BARDA داشته است تشکر کند. ما برای وی در تلاش های جدید آرزوی موفقیت می کنیم."

  جزئیات این توافقنامه به طور رسمی منتشر نشد. نیویورک تایمز می نویسد: "اما وکیل دکتر برایت ، دبرا اس. کاتز ، گفت که موکل وی تا حد مجاز توسط قانون جبران شده است." خانم کاتز گفت: "او گفت که او حقوق عقب افتاده و همچنین خسارت برای تأمین هزینه های امنیت خصوصی و مسکن موقت را که پس از تهدید دریافت کرده است دریافت می کند. وی همچنین به دلیل ناراحتی ناشی از اظهارات تحقیرآمیز و غرامت دریافت می کند. تهدیدهایی که از سوی مقامات دولت از جمله [رئیس جمهور] ترامپ ، که دکتر برایت را در توییتر به عنوان یک "خزنده" و "کارمند ناراضی" مطرح کرده بود ، انجام شده است. "

  جهت اولویت بندی علم

  در شکایت سال گذشته برایت گفته شد که واکنش دولت ترامپ به کووید -19 با بدخواهی و نفی شدت ویروس خدشه دار شد. برایت گفت که وی پس از هشدار در مورد شدت بیماری همه گیر و کمبود تجهیزات پزشکی به "تنزل انتقام جویانه" به موسسه ملی بهداشت (NIH) منتقل شد. برایت همچنین با فشار دولت برای خرید هیدروکسی کلروکین ، داروی مالاریا که ترامپ مکرراً آن را علیرغم فقدان شواهدی مبنی بر م itثر بودن آن ، به عنوان درمان کروناویروس معرفی کرد ، مبارزه کرد.

  در شکایت افشاگران آمده است: دکتر. برایت به عنوان مدیر BARDA و معاون دستیار آمادگی و واکنش در بحبوحه همه گیری مرگبار COVID-19 برکنار شد زیرا تلاش های وی برای اولویت بخشیدن به علم و ایمنی بر مصلحت سیاسی و افشای شیوه هایی که خطرات قابل توجهی برای سلامت و ایمنی عمومی ایجاد می کند ، برکنار شد. به ویژه در مورد کلروکین و هیدروکسی کلروکین ، افرادی را که در دولت مایل به ادامه این روایت نادرست بودند رتبه بندی کرد. به همین ترتیب ، دکتر برایت هنگامی که ارتباطات خود با اعضای کنگره ، برخی از مقامات کاخ سفید و مطبوعات - که همه مانند وی قصد شناسایی اقدامات مشخص برای مبارزه با این ویروس مرگبار را داشتند - به وضوح دشمنی رهبری HHS را به دست آورد. رهبری HHS در مواجهه با تهدید مهلکی که کشور ما را تهدید می کند ، نشان داد.

  تبلیغات

  کمی قبل از برکناری ، برایت به این نتیجه رسید که "او تمام راه ها را برای هشدار به مقامات دولتی به پایان رسانده است. ، که از گوش دادن یا انجام اقدامات مناسب برای اطلاع دقیق مردم "در مورد خطرات کلروکین و هیدروکسی کلروکین خودداری کرد و بنابراین جزئیات از جمله ایمیل های داخلی را به یک خبرنگار رویترز افشا کرد. وی چند روز پس از انتشار مقاله از سمت خود کنار گذاشته شد. در شکایت برایت آمده است که هیدروکسی کلروکین و کلروکین برای درمان یا پیشگیری از COVID-19 بی خطر و م effectiveثر نیستند.

  سازمان بهداشت جهانی می گوید هیدروکسی کلروکین را برای پیشگیری یا درمان COVID-19 توصیه نمی کند. به دلیل آزمایشات نشان داده شده است که این دارو در برابر بیماری م effectiveثر نیست و دارای عوارض جانبی از جمله اسهال ، تهوع ، درد شکم ، خواب آلودگی ، سردرد ، مشکلات ریتم قلب ، اختلالات خونی و لنفاوی ، آسیب کلیه و مشکلات کبدی از جمله نارسایی کبدی است.

  حتی در سالهای قبل از همه گیری ، بر اساس شکایت برایت ، رهبری HHS دولت ترامپ "دکتر برایت و باردا را تحت فشار قرار داد تا توصیه های متخصصان را نادیده بگیرند و در عوض قراردادهای پردرآمد بر اساس ارتباط سیاسی منعقد کنند. جنایات و بدخواهی. "

  برایت این هفته به تایمز گفت که" با حمله ای که من از دولت گذشته تجربه کردم ، انتقادات عمومی از سوی کاخ سفید و رهبری HHS زمانی که من فقط سعی می کردم کار خود را انجام دهم ، استرس زیادی به من وارد کند. آنها در تلاش بودند تا هر چیزی که می توانستند برای تحقیر و بی اعتبار کردن من بیابند. "

  ادعاهایی که برایت علیه دولت ترامپ مطرح کرد هنوز توسط دفتر مشاوران ویژه در حال بررسی است.

  در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای همه گیری های آینده

  Bright از آن پس توسط بنیاد راکفلر به عنوان معاون ارشد پیشگیری و واکنش همه گیر استخدام شده است. او "کار گروه" را برای همکاری با پیشگامان بهداشت عمومی جهانی هدایت می کند. بنیادها در اعلامیه استخدام خود در مارس 2021 گفتند که سازمان ها و نهادهای اضطراری یک موسسه پیشگیری از همه گیری ایجاد می کنند که هدف آن جلوگیری از همه گیری های آینده با شناسایی و پاسخ به اولین هشدارهای شیوع بیماری و توقف آن در 100 روز اول است.

  برایت پس از ثبت شکایت افشاگر در یک جلسه کنگره شهادت داد. در جلسه رسیدگی ، نماینده آمریکایی آنا اشو (کالیفرنیا) گفت که "دکتر برایت یکی از خاص ترین و نگران کننده ترین شکایات افشاگر را که تا به حال دیده ام ثبت کرده است "و" به دلیل حق با وی اخراج شد. "

خبرهای دیگر از سیاست فناوری