اپل و گوگل با حذف برنامه رای دهی استراتژیک که توسط فعالان حامی الکسی ناوا">

خبر

 • تک بورد - اپل و گوگل در معرض سانسورهای پوتین هستند ، با شروع انتخابات برنامه ناوالنی را مسدود کنید

  اپل و گوگل در معرض سانسورهای پوتین هستند ، با شروع انتخابات برنامه ناوالنی را مسدود کنید
  5 روز و 1 ساعت قبل

  برنامه ناوالنی برای تقویت نامزدهای مخالف در روسیه "غیرقانونی" طراحی شده است.
  اپل و گوگل با حذف برنامه رای دهی استراتژیک که توسط فعالان حامی الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان حبس توسعه یافته بود ، به حزب حاکم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه تقویت کردند. این برنامه که "ناوالنی" نام دارد ، در آستانه انتخابات پارلمانی این هفته در حالی که اپل و گوگل از فشارهای دولت روسیه جلوگیری کردند ، از فروشگاه های

  "حذف برنامه ناوالنی از فروشگاه ها یک عمل سرافکنده شرم آور است. دولت مستبد و تبلیغات روسیه هیجان زده خواهد شد." ایوان ژدانوف ، مدیر بنیاد ضد فساد تأسیس شده توسط ناوالنی و سیاستمدار در روسیه حزب مخالف آینده ، در توییتر نوشت. در حالی که نامزدهای مرتبط با ناوالنی از حضور در انتخابات منع شده اند ، برنامه Navalny برای کمک به رای دهندگان برای ادغام در اطراف نامزدهای مخالف که در رای گیری حضور دارند ، طراحی شده است. به رأی دهندگانی که نمی خواهند حزب سیاسی حاکم پوتین ، روسیه متحد ، در انتخابات پیروز شود ، به منظور افزایش تعداد سیاستمداران مورد تایید کرملین ، در هر یک از 225 حوزه انتخاباتی حول یک نامزد مخالف سازماندهی کنند. در قدرت." NBC News نوشت: از اواسط ماه اوت ، دولت روسیه "اپل و گوگل را تهدید به جریمه خواهد کرد اگر برنامه رای گیری تاکتیکی ناوالنی را از App Store و Google Play store حذف نکنند." با نزدیک شدن انتخابات ، فشار آن بر شرکت ها کاهش یافت. نیویورک تایمز نوشت: "گوگل صبح روز جمعه پس از آنکه مقامات روسی تهدید به پیگرد کیفری علیه کارکنان شرکت در این کشور کردند و افراد خاصی را نام برد ، بر اساس شخصی که با تصمیم شرکت آشنا است ، این برنامه را حذف کرد." "این اقدام یک روز پس از آن صورت می گیرد که یک قانونگذار روسی احتمال قصاص علیه کارکنان دو شرکت فناوری را مطرح کرد و گفت که آنها مجازات خواهند شد." " واشنگتن پست گزارش داد که ویژگی خصوصی رله در روسیه وجود دارد. "این ویژگی آدرس IP کاربر و داده های مرور را پنهان می کند و در برابر نظارت های آنلاین دولت محافظت می کند."

  برنامه ناوالنی درست با شروع رای گیری در انتخابات سه روزه که از جمعه تا یکشنبه ادامه دارد حذف شد. ظاهراً تیم ناوالنی در حال بررسی اقدامات قانونی علیه اپل و گوگل است. ما امروز درباره حذف برنامه با اپل و گوگل تماس گرفتیم و در صورت دریافت هرگونه پاسخی این مقاله را به روز می کنیم. تبلیغات

  اپل از خواسته های دولت تبعیت می کند

  تسلیم شدن اپل در برابر دولت روسیه احتمالاً مربوط به هرکسی است که با برنامه این شرکت مبنی بر اسکن آیفون ها و سایر دستگاه های اپل عکس های کاربران را از نظر جنسی کودک- مخالف است. سوء استفاده از مواد (CSAM) قبل از بارگذاری در iCloud. اپل ادعا کرد که از درخواست های دولت برای گسترش اسکن عکس فراتر از CSAM خودداری خواهد کرد. اما حذف اپلیکیشن انتخاباتی توسط اپل ، وقتی در کنار امتیازات قبلی این شرکت به روسیه و چین در نظر گرفته شد ، یادآوری این است که اپل باید قوانین کشورهایی را که در آن فعالیت می کند رعایت کند یا دسترسی به آن بازارها را از دست بدهد.

  < p> اپل گفته است در کشورهایی فعالیت می کند که با قوانین مخالف است تا "همچنان درگیر" بماند. در سند "تعهد به حقوق بشر" اپل آمده است: "ما به اهمیت حیاتی یک جامعه باز معتقدیم که اطلاعات در آن آزادانه جریان می یابد ، و ما متقاعد شده ایم که بهترین راهی که می توانیم برای ترویج گشودگی ادامه دهیم این است که همچنان درگیر باشیم ، حتی در صورت امکان اولیویا سولون ، خبرنگار NBC News ، امروز با قوانین کشوری مخالفت کرد. بیش از 90 گروه سیاستی از ایالات متحده و سراسر جهان از اپل خواسته اند که این طرح را کنار بگذارد و پیش بینی کرده است که دولت ها از اپل می خواهند "نه تنها برای CSAM ، بلکه برای سایر تصاویری که دولت معتقد است عکس ها را اسکن می کند. این تصاویر ممکن است مربوط به انسان باشد." نقض حقوق بشر ، اعتراضات سیاسی ، تصاویر شرکت ها با عنوان "تروریستی" یا محتوای افراطی خشونت آمیز برچسب خورده است ، یا حتی تصاویر ناخوشایند از سیاستمداران که شرکت را تحت فشار قرار می دهند تا آنها را اسکن کند. " این گروهها گفتند که پیاده سازی سیستم اسکن عکس "پایه ای برای سانسور ، نظارت و آزار و اذیت به صورت جهانی خواهد بود." در ماه های آینده برای جمع آوری اطلاعات و پیشرفت قبل از انتشار این ویژگی های بسیار مهم ایمنی کودک. "

  رأی دادن به محتوای برنامه" غیرقانونی در روسیه "

  ژدانوف یک تصویر از پیام اپل را در اختیار کاربران قرار داد. توسعه دهندگان برنامه Navalny که برنامه انتخابات حذف شد. اپل گفت که آژانس سانسور دولت روسیه تشخیص داد که این برنامه "شامل محتوایی است که در روسیه غیرقانونی است و مطابق با دستورالعمل های بررسی App Store نیست." در پیام اپل آمده است:

  برنامه ها باید از تمام الزامات قانونی در هر مکانی که آنها را در دسترس قرار می دهید ، پیروی کنند (اگر مطمئن نیستید ، با وکیل مشورت کنید). ما می دانیم که این موارد پیچیده است ، اما این وظیفه شماست که بفهمید و مطمئن شوید برنامه شما با همه قوانین محلی مطابقت دارد ، نه فقط دستورالعمل های زیر. و البته برنامه هایی که از جنایت و یا رفتارهای بی پروا خواسته ، ترویج یا تشویق می کنند ، رد می شوند.

  توجه داریم که دادستانی فدراسیون روسیه و دادستانی شهر مسکو نیز تعیین کرده اند این برنامه با فعال کردن مداخله در انتخابات ، قوانین فدراسیون روسیه را نقض می کند.

  در حالی که برنامه شما از فروشگاه برنامه روسیه حذف شده است ، هنوز در App Store ها برای سایر مناطق انتخاب شده در دسترس است App Store Connect. نسخه TestFlight این برنامه نیز برای آزمایش خارجی و داخلی در روسیه در دسترس نخواهد بود و همه پیوندهای عمومی TestFlight دیگر کاربردی نخواهند بود. > پیام اپل به توسعه دهندگان برنامه شامل درخواست اپل از سازمان دولتی روسیه Roskomnadzor ، سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات ، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی است. Roskomnadzor به اپل گفت که صندوق مبارزه با فساد و "جنبش عمومی" ناوالنی "در داخل کشور به عنوان افراطی شناخته شده است."

  "مطابق با ماده 9 قانون فدرال 25.07.2002 شماره 114 Roskomnadzor به اپل گفت ، "FZ ،" در مقابله با فعالیت های افراطی ، "با تصمیم دادگاه شهر مسکو در تاریخ 09.06.2021 ، این سازمان های غیرانتفاعی منحل و فعالیت های جنبش عمومی ممنوع شد." "در حال حاضر ، برنامه ناوالنی از طریق سرویس App Store در حال توزیع است که برای ترویج فعالیتها و اجرای فعالیتهای سازمانهای افراطی فوق الذکر مورد استفاده قرار می گیرد."

  با وجود ناوالنی در زندان و داشتن مقامات روسی این برنامه برای کمک به رای دهندگان در شناسایی نامزدهای احزاب غیردولتی جلوگیری کرد.

  "ایده ای که آقای ناوالنی رای گیری هوشمند می نامد ، ادغام مخالفان است. نیویورک تایمز در اوایل این هفته نوشت: "رای دهندگان در اطراف یک نامزد خاص که در هر 225 ناحیه انتخاباتی این کشور علیه روسیه متحد رقابت می کنند ، فکر می کردند." "این نامزد می تواند یک لیبرال ، ناسیونالیست یا استالینیست باشد. قبل از اینکه روس ها به پای صندوق های رای بروند ، می توانند آدرس خود را در برنامه تلفن هوشمند" ناوالنی "وارد کنند ، که پس از آن با نام نامزدهایی که باید به آنها رای دهند - یا نه رای دهندگان با نظرات این افراد موافق نیستند. "

  همانطور که امروز بی بی سی اشاره کرد ، انتظار می رود که حزب متحد روسیه پوتین در انتخابات پیروز شود. بی بی سی نوشت: "اگرچه در مجموع 14 حزب در این رای گیری شرکت می کنند ، بسیاری از نامزدهایی که به عنوان مخالف پوتین شناخته می شوند ، از جمله هر کسی که با جنبش مخالف ناوالنی مرتبط باشد ، ممنوع می شوند. برخی از مخالفان برجسته کرملین مجبور به ترک روسیه شده اند."

  "حتی در روسیه ، رای دادن رفتار جنایی نیست"

  مشاور حقوقی فنی ناتالیا کراپیوا از گروه مدافع حقوق دیجیتال Access Now در توییتر نوشت که این برنامه "به روس هایی که با آن مخالف هستند کمک کرد پوتین نامزدهایی را پیدا کرد که به آنها رأی بدهند "و" تعریف فرآیند دموکراتیک "است. ، تهدیدهای قانونی.Google وApple دقیقاً می دانستند چه اتفاقی می افتد. و "تا صبح امروز ، آنها مقاومت کردند ،" Krapiva نوشت.

  بدتر: پس از کشیدن برنامه راهنمای رای گیری واقعی ،Apple او برنامه های جعلی را نگه می دارد. " "روس ها که به پای صندوق های رای رفتند اکنون ناخواسته برنامه هایی را نصب می کنند که ممکن است آنها را در خطر فوری قرار دهد."

  کرپیوا خاطرنشان کرد که مکاتبات اپل با توسعه دهندگان برنامه به آنها هشدار داد که برنامه ها نباید رفتار "جنایتکارانه" را ترویج دهند. کرپیوا نوشت: "Apple ، من نمی توانم باور کنم که لازم است این را بگویم ، اما حتی در روسیه نیز رای دادن یک رفتار مجرمانه نیست." او نوشت: اپل و گوگل "توضیحی به مردم روسیه بدهکارند."

خبرهای دیگر از سیاست فناوری