خبر

 • تک بورد - اپل می گوید به همه عادلانه حقوق می دهد - کارکنان رسید دریافت می کنند

  اپل می گوید به همه عادلانه حقوق می دهد - کارکنان رسید دریافت می کنند
  9 روز و 10 ساعت قبل

  کارگران خواهان شفافیت بیشتر هستند ، بنابراین آنها امور را به دست خود می گیرند.
  کارکنان اپل می خواهند بدانند که آیا حقوق آنها به طور عادلانه پرداخت می شود یا خیر. بنابراین برخی از آنها برای جمع آوری اطلاعات غرامت نظرسنجی هایی را برای همکاران خود ارسال کرده اند. همه نظرسنجی ها شرکت کننده هستند و تاکنون صدها نفر شرکت کرده اند.

  خواندن بیشتر

  Google هزینه های تبعیض جنسیتی و نژادی فدرال را با 3.8 میلیون دلار تصفیه می کند. این نظرسنجی ها تا حدی ناشی از این واقعیت است که در سال 2016 ، تیم کوک به سرمایه گذاران گفت که اپل تا حد زیادی با نابرابری دستمزد مقابله کرده است در شرکت زنان اپل به ازای هر دلاری که مردان تولید می کنند 99.6 سنت و اقلیت های کم نماینده 99.7 سنت به ازای هر دلار کارگران سفیدپوست می پردازند. این احتمالاً خیلی خوب به نظر می رسید که برای برخی افراد صادق باشد و پرسش نامه ها در ماه های اخیر شروع به چاپ کردند.

  The Verge گزارش داد که حداقل دو نظرسنجی توسط نویسندگان آنها انجام شد ، زیرا "تیم مردم" اپل - که برخی از شرکت ها منابع انسانی می نامند - نقض های مختلفی را مطرح کردند. Apple HR گفت که س surveyالات اولین نظرسنجی در مورد نژاد ، جنسیت ، قومیت و ناتوانی اطلاعات شناسایی شخصی است. آنها دومی را حذف کردند زیرا در حساب Box Box شرکت میزبانی شده بود. هنگامی که برای اظهار نظر به دست می آید ، سخنگوی اپل دلیل متوقف شدن دو نظرسنجی اولیه را تأیید نمی کند.

  در حال حاضر ، کارکنان با استفاده از حساب TypeForm خود ، یک نظرسنجی جدید را میزبانی می کنند و به نظر می رسد این نظر نعمت ضمنی اپل را به دست آورده است. به حداقل به نظر می رسد که از هیچ گونه مقررات پرسنلی تخطی نکرده باشد.

  آخرین نسخه توسط مهندس اپل ، چر اسکارلت ، شروع شد. اسکارلت در این باره می گوید: "من به سطوح. fyi (وب سایتی که به مردم اجازه می دهد داده های حقوق و دستمزد را در شرکت ها با هم مقایسه کنند) نگاه کردم و متوجه چند حقوق بسیار کم در یک منطقه جغرافیایی خاص شدم که 10 تا 15 درصد کمتر از سایر اعضای تیم بود." آستانه "هربار که به جنسیت نگاه می کردم ، آنها زن بودند. من نمی خواهم بگویم که این یک مسئله قطعی است ، اما این می تواند برای هر کسی بپرسد که آیا این یک مشکل گسترده است؟ ما باید بتوانیم به راحتی دریابیم که آیا چنین چیزی وجود دارد یا خیر ، بنابراین می توانیم بفهمیم که آیا مردم واقعاً حقوق عادلانه ای دریافت می کنند یا خیر. " اخراج دو کارمند که برای اقلیم و اقدامات کارگری فشار آوردند. نظرسنجی های داوطلبانه مانند کاری که کارکنان اپل ارسال کرده اند ممکن است به عنوان نوعی سازماندهی اتحادیه محافظت شود ، زیرا دقیقاً شامل سوالات مربوط به نژاد ، جنسیت ، قومیت و ناتوانی است. وینسنت پی وایت ، وکیل کار با شرکت های White، Hilferty، and Albanese ، به The Verge می گوید: "اپل نمی تواند کارکنان خود را از بحث حقوق و دستمزد منع کند زیرا مربوط به طبقات محافظت شده است."

  هنگام درخواست نظر ، سخنگوی اپل به سیاست رفتار تجاری این شرکت اشاره کرد که از حق کارکنان برای بحث در مورد حقوق و سایر مسائل مربوط به کار حمایت می کند. در آن آمده است: "[هیچ] در این سیاست نباید به عنوان محدود کننده حق شما برای آزادانه صحبت کردن در مورد دستمزد ، ساعت یا شرایط کاری شما تفسیر شود." سخنگو همچنین به صفحه گنجاندن و تنوع در وب سایت خود اشاره کرد ، که می گوید: "اپل تعهد محکم و دیرینه ای برای پرداخت حقوق صاحبان سهام دارد. در سطح جهانی ، کارکنان همه جنسیتها هنگام انجام کار مشابه با تجربه و عملکرد مشابه ، درآمد یکسانی دریافت می کنند. در ایالات متحده ، همین امر در مورد کارکنان از هر نژاد و قومیت صادق است. " مشخص نیست که آیا اپل اطلاعات اضافی را در مورد حقوق و دستمزد با کارکنان به اشتراک می گذارد یا خیر.

  اپل حفظ حریم خصوصی را به یکی از ویژگی های بارز شرکت تبدیل کرده است و بعید است که نظرسنجی های داخلی که توسط خود کارکنان انجام می شود ، مسائل مربوط به حریم خصوصی را ایجاد کند. در حالی که این نظرسنجی ها ممکن است شامل س questionsالاتی در مورد اطلاعات شناسایی شخصی باشد ، آنها کاملاً داوطلبانه هستند و به کارکنان امکان دسترسی به همان اطلاعات - هرچند ناشناس - را می دهند که کارفرمایان آنها قبلاً در پرونده داشته اند.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری