خبر

 • تک بورد - اپل سرانجام به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا گزینه های خرید غیر از App Store را به کاربران اطلاع دهند

  اپل سرانجام به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا گزینه های خرید غیر از App Store را به کاربران اطلاع دهند
  29 روز و 17 ساعت قبل

  تسویه حساب پیشنهادی به توسعه دهندگان کمک می کند تا از خرید App Store اپل اجتناب کنند. سازنده آیفون با این امتیاز و سایر امتیازات-از جمله 100 میلیون دلار پرداخت به توسعه دهندگان-در حل و فصل دعوی شکایت گروهی که توسط دو توسعه دهنده برنامه در سال 2019 تشکیل شده است ، موافقت کرد.

  اپل و شاکیان توسعه دهنده ای که از این شرکت شکایت کردند ، امروز با طرح شکایتی از قاضی فدرال خواستند تا توافقنامه را تأیید کند. این پرونده در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی کالیفرنیا است.

  "اپل موافقت کرده است که دستورالعمل های فروشگاه App خود را تجدید نظر کند تا توسعه دهندگان همه رده های برنامه بتوانند با مشتریان رضایت بخش خارج از برنامه خود ، از جمله از طریق ایمیل ، ارتباط برقرار کنند. و سایر خدمات ارتباطی ، در مورد روشهای خرید به غیر از خرید درون برنامه ای ... این تسکین فوری بسیار ارزشمند است. با اطلاع رسانی به مشتریان از گزینه های پرداخت جایگزین ، توسعه دهندگان می توانند از پرداخت کمیسیون های اپل اجتناب کنند و علاوه بر این ، فشارهای رقابتی را بر Apple اعمال کنند قیمت ، "مختصر شاکیان گفت.

  شرایط تسویه حساب به توسعه دهندگان اجازه نمی دهد در مورد گزینه های خرید غیر از فروشگاه App در خود برنامه ها به کاربران اطلاع دهند ، بنابراین لازم است چنین ارتباطی خارج از برنامه ها انجام شود. برنامه سازان می توانند با استفاده از آدرس های ایمیل و شماره تلفن های موجود در برنامه های خود با مشتریان تماس بگیرند و نحوه خرید اشتراک و خدمات را از وب سایت توسعه دهندگان یا جاهای دیگر به آنها بگویند.

  مشخص نیست که آیا اپل تغییر را بلافاصله ایجاد می کند یا منتظر می ماند تا تسویه حساب تصویب و اجرا شود. در حرکات تسویه حساب هیچ اشاره ای به Mac App Store نشده است.

  اپل این معامله را "برد-برد" می نامد

  اپل در بیانیه مطبوعاتی این توافق را توضیح داد و گفت اجازه می دهد توسعه دهندگان "برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد روش های پرداخت خارج از برنامه iOS خود از ارتباطات ، مانند ایمیل استفاده می کنند. مانند همیشه ، توسعه دهندگان در صورت خرید خارج از برنامه یا فروشگاه App خود به اپیس کمیسیون نمی دهند. کاربران باید رضایت خود را از ارتباط داشته باشید و حق انصراف داشته باشید. "

  درخواست تصویب اپل این توافق را" یک موقعیت برد-برد "نامید که به نفع توسعه دهندگان و اپل است. مزایای اپل این است که "اعضای کلاس صراحتاً با مناسب بودن ساختار کمیسیون اپل موافق هستند" و "ادعاهای خود علیه اپل ، از جمله" هرگونه ادعا ، اعتراض ، استدلال یا نظریه ای مبنی بر "شارژ بیش از حد" در طول دوره کلاس بر اساس کمیسیون هایی که اپل در بارگیری های پرداختی یا خریدهای درون برنامه ای محتوای دیجیتالی (از جمله اشتراک ها) از طریق App Store دریافت می کند. "" اپل گفت که این امتیازات توسط توسعه دهندگان "به رسمیت شناخته شده است."

  اپل اعلام کرد که موافقت کرده است "تعداد امتیازات در دسترس توسعه دهندگان برای اشتراک ، خریدهای درون برنامه ای و برنامه های پولی از کمتر از 100 به بیش از 500 را افزایش دهد."

  اپل گفت "مطمئن است "که در دادگاه پیروز می شود و شواهد" ثابت می کند که شیوه های مورد اعتراض در این مورد و موارد دیگر هم قانونی است و هم به دلایل ضروری تجاری-از جمله حفاظت از مالکیت معنوی اپل و حفاظت از امنیت و حریم خصوصی Appl مشتریان e. " با این حال ، اپل گفت "ترجیح می دهد با توسعه دهندگان همکاری کند تا علیه آنها دعوا کند" و این توافق "از هزینه و حواس پرتی پرونده های دیگر جلوگیری می کند." می تواند تغییرات بزرگتری را ایجاد کند

  این امتیاز زمانی اتفاق می افتد که اپل با فشار ضد تراست روبرو است ، از جمله قوانینی که می تواند اپل را مجبور به بارگذاری جانبی برنامه ها در iOS و فروشگاه های برنامه شخص ثالث کند. آن لایحه ، قانون برنامه های باز برنامه ، توسط سناتورهای آمریکایی ریچارد بلومنتال (D-Conn.) ، مارشا بلکبرن (R-Tenn.) و امی کلوبوچار (D-Minn.) پیشنهاد شد.

  Blumenthal بیانیه ای صادر کرد که تسویه حساب امروز را "نشانه قدرتمندی است که نشان می دهد اختناق اپل و گوگل در بازارهای برنامه های کاربردی کاملاً خودخواهانه است." سوءاستفاده های بازار و شیوه هایی که هنوز در بازارهای اپلیکیشن رایج است [که] قانون برنامه های باز برنامه ها به آن می پردازد. " "حرکت امروز فقط بر شتاب می افزاید و بیشتر سوء استفاده های ضد رقابتی در بازارهای برنامه را آشکار می کند. وضعیت موجود روباه-نگهبان مرغ تا زمانی که قوانین واضح و قابل اجرا برای بازی اپل و گوگل وجود نداشته باشد ، باقی خواهد ماند."

  گروهی که شامل Epic Games می شود ، آن را "حل و فصل جعلی" می نامد. گروه حمایتی ائتلاف برای انصاف برنامه ها که توسط Epic و شرکت های دیگر مانند Spotify و Match Group راه اندازی شد ، حل و فصل اپل را "جعلی" نامید. در بیانیه این گروه آمده است:

  پیشنهاد تسویه حساب جعلی اپل چیزی بیشتر از تلاش مأیوس کننده برای اجتناب از قضاوت دادگاه ها ، تنظیم کننده ها و قانون گذاران در سراسر جهان نیست. این پیشنهاد هیچ مشکلی برای حل مشکلات ساختاری و اساسی همه توسعه دهندگان ، کوچک و بزرگ ، که نوآوری و رقابت در اکوسیستم برنامه را تضعیف می کند ، انجام نمی دهد. اجازه توسعه دهندگان برای برقراری ارتباط با مشتریان در مورد قیمت های کمتر در خارج از برنامه های خود ، امتیاز نیست و کنترل کامل اپل بر بازار برنامه ها را بیشتر نشان می دهد. در صورت تأیید این توافق نامه ، سازندگان برنامه همچنان از برقراری ارتباط در مورد قیمت های پایین تر یا ارائه گزینه های پرداخت رقابتی در برنامه های خود محروم خواهند بود. ما با حرکات پوچ مماشات نخواهیم شد و مبارزه خود را برای پلتفرم های دیجیتالی عادلانه و باز ادامه می دهیم.

  تبلیغات 67000 توسعه دهنده واجد شرایط پرداخت

  اپل با پرداخت 100 میلیون دلار به یک توسعه دهنده کوچک موافقت کرد. صندوق کمک برای کلاس تسویه حساب متشکل از حدود 67،000 توسعه دهنده که "درآمد خود را در App Store بیش از 1،000،000 دلار در سال های تقویم 2015 تا 2021 کسب نکرده اند." توسعه دهندگان بر اساس "درآمد تاریخی" خود از فروش برنامه ها در فروشگاه App Apple ، ظاهراً کل فروش آنها از سال 2015 را دریافت می کنند.

  کوچکترین حداقل پرداخت 250 دلار هر کدام به توسعه دهندگانی تعلق می گیرد که 100 دلار یا کمتر درآمد داشته اند. در فروشگاه ، که شامل 51 درصد از 67000 نفر کلاس است. حداقل پرداخت ها برای توسعه دهندگانی که بیش از 1 میلیون دلار در طول دوره کلاس کسب کرده اند تا 30،000 دلار افزایش می یابد ، اما حدود 95 درصد از کلاس حداقل پرداختی بین 250 تا 2000 دلار دریافت می کنند.

  اینها در واقع "حداقل پرداخت ها ، "مختصر توسعه دهندگان گفت. در این گزارش آمده است: "آنها فقط در صورت درخواست هر یک از اعضای کلاس حل و فصل ادعای تأیید شده را اعمال می کنند." معامله پیشنهادی از مدیر حل و فصل می خواهد که اعلان ها را از طریق ایمیل و پست برای 67000 نفر از اعضای کلاس ارسال کند. با این حال ، مدیر پیشنهادی تسویه حساب "میزان مطالبات را در این مورد 35 درصد برآورد می کند" و "حداقل مبلغ پرداخت به طور نسبی در هر ردیف افزایش می یابد" برای توزیع پول به توسعه دهندگانی که واجد شرایط هستند اما ادعا نمی کنند.

  اپل همچنین موافقت کرد که برخی از سیاست های فعلی خود را برای حداقل سه سال پس از توافق حفظ کند. این شامل قیمت کمیسیون مشاغل کوچک می شود که به مشاغل با درآمد زیر 1 میلیون دلار سالانه اجازه می دهد 15 درصد از درآمد App Store را به جای 30 درصد به اپل پرداخت کنند. اپل همچنین اعلام کرد که "موافقت می کند که نتایج جستجو همچنان بر اساس ویژگی های عینی مانند بارگیری ها ، رتبه بندی ستاره ها ، ارتباط متن و سیگنال های رفتار کاربران باشد" و "این گزینه را برای توسعه دهندگان برای درخواست تجدیدنظر در رد درخواست بر اساس رفتار ناعادلانه درک شده است. "

خبرهای دیگر از سیاست فناوری