خبر

 • تک بورد - اپل حکم حماسی را یک

  اپل حکم حماسی را یک "پیروزی بزرگ" خواند اما به هر حال آن را جذاب می کند
  11 روز و 3 ساعت قبل

  اپل می خواهد نظم خود را حفظ کند و باید به برنامه های iOS اجازه دهد به سایر گزینه های پرداخت پیوند داشته باشند.
  اپل از حکم دادگاه تجدید نظر خواهی می کند که می گوید به توسعه دهندگان برنامه iOS اجازه می دهد مشتریان را به گزینه های پرداخت غیر از سیستم خرید درون برنامه ای اپل هدایت کند. اگرچه اپل قبلاً این حکم را "پیروزی چشمگیر" می خواند ، زیرا مدل تجاری App Store آن به طور کلی مورد تایید قرار گرف

  در 10 سپتامبر ، قاضی ایوان گونزالس راجرز از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی کالیفرنیا به نفع ادعای Epic Games مبنی بر نقض قانون رقابت ناعادلانه کالیفرنیا رای داد. قاضی دستور دائمی صادر کرد که می گوید اپل باید "ممنوعیت توسعه دهندگان از جمله (در برنامه های خود و دکمه های فراداده آنها ، پیوندهای خارجی یا سایر فراخوان ها برای اقدام که مشتریان را به خرید مکانیسم ها سوق می دهد ، علاوه بر خرید درون برنامه ای و ... (II) برقراری ارتباط با مشتریان از طریق نقاط تماس که به طور داوطلبانه از مشتریان از طریق ثبت نام حساب در برنامه به دست آمده است. "

  اگر اپل در مسدود کردن این دستور ، موفق نباشد ، سازنده iPhone باید در ابتدا از آن پیروی کند در 9 دسامبر ، این امر باعث می شود که توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث بتوانند بدون اعطای کارمزد تا 30 درصد به اپل ، درآمد خود را جمع آوری کنند. تسویه حساب به آنها اجازه می دهد تا مشتریان را از سایر گزینه های پرداخت با استفاده از آدرس ایمیل و شماره تلفن های به دست آمده در برنامه های خود مطلع کنند و به برنامه های موسیقی ، ویدئو و کتاب اجازه دهند تا از اوایل سال 2022 به سایر گزینه های خرید پیوند دهند. . اما اپل نمی خواهد اجازه دهد بازی ها و سایر برنامه های iOS به گزینه های مختلف پرداخت پیوند داشته باشند.

  اپل ادعا می کند که خطرات امنیتی

  روز جمعه ، اپل به دادگاه منطقه گفت که به دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای نهم اعتراض خواهد کرد و از دادگاه ناحیه تقاضای توقف حکم در انتظار تجدیدنظر را درخواست کرد.

  اپل ادعا کرد که "اجرای فوری" الزامات دستور به اجازه توسعه دهندگان برای استقرار -app "دکمه ها ، پیوندهای خارجی ، یا سایر فراخوان ها برای اقدام" "تعادل دقیق بین توسعه دهندگان و مشتریان ارائه شده توسط App Store را بر هم می زند و به اپل و مصرف کنندگان آسیب جبران ناپذیری می رساند. ماندن درخواست شده به اپل اجازه می دهد تا از مصرف کنندگان محافظت کند و از پلت فرم خود محافظت کند در حالی که این شرکت در حال حل مسائل پیچیده و در حال پیشرفت قانونی ، تکنولوژیکی و اقتصادی است که هرگونه تجدید نظر در این دستورالعمل می تواند در آن دخیل باشد. "

  اپل استدلال کرد که این دستورات خطرات امنیتی را برای کاربران ایجاد می کند:

  پیوندها و دکمه های مکانیسم های پرداخت جایگزین مملو از خطر است. کاربرانی که روی پیوند پرداخت جاسازی شده در یک برنامه کلیک می کنند - به ویژه پیوندی که از طریق App Store تحت نظارت توزیع می شود - انتظار می رود به صفحه ای هدایت شوند که در آن می توانند اطلاعات پرداخت ، آدرس ایمیل یا سایر اطلاعات شخصی خود را به طور ایمن ارائه دهند. بنابراین توسعه دهنده ممکن است سعی کند از اعتماد کاربران استفاده کند ، که توسط پلتفرم امن و مطمئن اپل به دقت پرورش داده شده است و کاربران را فریب می دهد اطلاعات پرداخت آنها به یک پلت فرم مخرب. و در حالی که توسعه دهندگان موظفند نحوه استفاده از اطلاعات خصوصی کاربران در برنامه را افشا کنند ، هیچ راهی برای تایید اپل وجود ندارد صفحه پرداخت توسعه دهندگان به این نمایندگی ها پایبند است.

  علاوه بر این ، به دلیل اینکه پیوندهای خارجی خارج از iOS کار می کنند - و خارج از موتور تجاری اپل - اپل هیچ گونه دیدی نسبت به عملکردهای تکنولوژیکی و مالی خود ندارد و توانایی محدودی نیز دارد. با شناسایی و حذف بازیگران بد از App Store تقلب را جبران کنید.

  اپل ادعا کرد که "اجرای حکم مستلزم تغییرات فنی و مهندسی اساسی است" ، از جمله "راه حل های فنی برای رفع آسیب پذیری های امنیتی و حریم خصوصی" و فرآیندها و دستورالعمل های جدید بررسی برنامه. اپل همچنین استدلال می کند که "این دستور گسترده است زیرا فراتر از Epic است و بر همه توسعه دهندگان ایالات متحده تأثیر می گذارد." تبلیغات

  پیروزی ناقص اپل

  ماه گذشته ، اپل این حکم را "یک پیروزی چشمگیر" توصیف کرد و گفت: "مدل کسب و کار اپ استور اپل" به دلیل اعتبار دادگاه "تایید شده است این چارچوب قانونی است و اپل در پایان دادن به وضعیت Epic به عنوان توسعه دهنده در App Store موجه بود. " علیرغم صدور حکم دائمی علیه اپل ، قاضی همچنین به نفع ادعای متقابل اپل برای نقض قرارداد رای داد و Epic را به پرداخت خسارت اپل "معادل 30 درصد از درآمد 12،167،719 دلار Epic Games که از کاربران در برنامه Fortnite در iOS از طریق iOS جمع آوری شده است ، پرداخت. پرداخت مستقیم حماسی بین آگوست و اکتبر 2020 "و 30 درصد درآمد پس از 1 نوامبر 2020. Epic در تاریخ 12 سپتامبر به دادگاه اطلاع داد که برای حلقه نهم به دادگاه تجدید نظر ایالات متحده تجدیدنظر خواهد کرد.

  اپل گفت که همچنین به دنبال توقف حکم دادگاه تجدیدنظر فدرال نهم است. در این طرح آمده است: "اگر دادگاه [ناحیه] تشخیص دهد که تعلیق در انتظار تجدید نظر خواهی نامناسب است ، اپل از دادگاه می خواهد تا زمانی که اپل خواستار توقف فرمان نهم است ، اجرای حکم را موقتاً متوقف کند."

  قاضی گونزالس راجرز دریافت که اپل "یک انحصارطلبی در بازارهای فرعی برای معاملات بازی های تلفن همراه نیست" ، اما معتقد است که "رفتار اپل در اعمال محدودیت های ضد فرمان ضد رقابت است." او دستور دائمی را "درمان سنجیده [که] رقابت را افزایش می دهد ، شفافیت را افزایش می دهد [و] با حفظ اکوسیستم iOS اپل ، که دارای توجیهات رقابتی است ، انتخاب و اطلاعات مصرف کنندگان را افزایش می دهد."

  در حالی که قاضی متوجه شد با توجه به اینکه اپل قوانین کالیفرنیا را نقض کرده است ، اپل در اقامت خود به این موضوع اشاره کرد که "Epic نتوانست ثابت کند که اپل هیچ قانون فدرال یا ایالتی ضد انحصار را نقض نکرده است." اپل ادعا کرد که به احتمال زیاد در فرجام خواهی موفق خواهد شد زیرا "نظریه مسئولیت حماسه تحت UCL [قانون رقابت ناعادلانه] را نمی توان با یافته ها و نتیجه گیری هایی که دادگاه در جاهای دیگر انجام داده است ، به ویژه در به رسمیت شناختن توجیهات رقابتی برای IAP اپل ، تطبیق داد. در واقع ، دیوان عالی کشور به ویژه به دلیل اجرای "وعده معامله بدون اصطکاک" ، اثرات رقابتی مقررات ضد فرمان را به رسمیت شناخته است. شواهد بلامنازع در این مورد ثابت کرد که اپراتورهای سیستم عامل های معامله دو طرفه ، مانند App Store ، معمولاً نوعی محدودیت فرمان را برای شرکت کنندگان در پلت فرم اعمال می کنند. "

خبرهای دیگر از سیاست فناوری