خبر

 • تک بورد - اپل از گروه نرم افزارهای جاسوسی اسرائیل NSO شکایت کرد

  اپل از گروه نرم افزارهای جاسوسی اسرائیل NSO شکایت کرد
  14 روز و 20 ساعت قبل

  «تلاش فاحش، عمدی و هماهنگ» برای هدف قرار دادن و حمله به کاربران آیفون.
  اپل از NSO Group Technologies، سازنده نرم‌افزار جاسوسی درجه نظامی اسرائیل که نرم‌افزار نظارتی را برای هدف قرار دادن تلفن‌های همراه روزنامه‌نگاران، مخالفان سیاسی و غیره ایجاد کرده است، شکایت کرده است. فعالان حقوق بشر برای جلوگیری از استفاده از محصولاتش.

  شکایت سازنده آیفون که روز سه‌شنبه در دادگاه فدرال در کالیفرنیا تنظیم شد، ادعا می‌کند که NSO، بزرگترین شرکت جنگ سایبری شناخته شده اسرائیل، از کاربران اپل جاسوسی و هدف قرار داده است. این سازمان به دنبال خسارات و همچنین دستوری است که NSO از استفاده از نرم‌افزار، دستگاه یا خدمات اپل جلوگیری کند.

  NSO نرم‌افزار جاسوسی خود را که به نام Pegasus شناخته می‌شود، توسعه داده و به فروش می‌رساند که از آسیب‌پذیری‌های موجود در آیفون‌ها و تلفن‌های هوشمند اندرویدی سوء استفاده می‌کند و به کسانی که آن را مستقر می کنند اجازه می دهد بدون توجه به دستگاه هدف نفوذ کنند.

  کت و شلوار اپل جزئیات جدیدی در مورد آسیب پذیری اخیراً اصلاح شده با نام مستعار FORCEDENTRY ارائه می دهد که توسط مشتریان NSO برای حدود هشت ماه برای تحویل کد به تعداد نامشخصی استفاده می شد. از اهداف.

  NSO گفت که نرم افزار آن "هزاران زندگی" را نجات داده است. . . در سرتاسر جهان» و اینکه فناوری آن به دولت‌ها کمک می‌کند «پدوفیل‌ها و تروریست‌ها را دستگیر کنند».

  این شرکت هرگز هیچ مدرکی برای حمایت از این ادعاها ارائه نکرده است و به استناد توافق‌های محرمانه با سازمان‌های دولتی که NSO با آن‌ها می‌فروشد تایید مقامات اسرائیل.

  این کشور اخیراً از دولت اسرائیل درخواست کرده است تا به لابی کردن کاخ سفید برای حذف NSO از لیست سیاه وزارت بازرگانی ایالات متحده به دلیل فروش فناوری که منجر به "سرکوب فراملی" شده است، کمک کند. طبق گفته دو نفر آشنا با این درخواست.

  تبلیغات

  مشخص نیست که آیا دولت اسرائیل به این درخواست عمل کرده است یا خیر.

  دولت ایالات متحده در ماه جاری اعلام کرد که گروه NSO را اضافه کرده است. و رقیب کاندیرو مستقر در تل آویو در لیست سیاه تجاری قرار می گیرند که صادرات سخت افزار و نرم افزار ایالات متحده را به شرکت ها محدود می کند، زیرا شکسته می شود. مالک صنعت جهانی هک برای استخدام است.

  شکایت اپل در حالی صورت می گیرد که مودی بدهی NSO را دو پله به هشت سطح پایین تر از درجه سرمایه گذاری کاهش داده است که نشان دهنده خطر بالای نکول در وام های 500 میلیون دلاری است.

  >

  به گفته مودیز، این شرکت به طور کامل یک خط اعتباری بانکی را برداشته بود، و نقدینگی اندک به این معنی بود که NSO می‌تواند عهد و پیمانی را در مورد بدهی‌اش زیر پا بگذارد و منجر به نکول شود.

  Pegasus در ماه ژوئیه مشخص شد که دارایی‌اش است. بر اساس تحقیقات کنسرسیومی از روزنامه‌ها، برای هدف قرار دادن تلفن‌های هوشمند متعلق به ده‌ها روزنامه‌نگار، فعالان حقوق بشر و سیاستمداران استفاده شده است.

  «بازیگران تحت حمایت دولتی مانند گروه NSO میلیون‌ها دلار را صرف نظارت پیچیده می‌کنند. فن آوری های بدون پاسخگویی موثر کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل در بیانیه ای گفت: این باید تغییر کند. «دستگاه‌های اپل ایمن‌ترین سخت‌افزار مصرف‌کننده در بازار هستند، اما شرکت‌های خصوصی که نرم‌افزارهای جاسوسی تحت حمایت دولتی را توسعه می‌دهند حتی خطرناک‌تر شده‌اند.»

  شکایت اپل تنها چند هفته پس از دادگاه استیناف حوزه نهم ایالات متحده مطرح می‌شود. اعلام کرد که NSO و شرکت مادرش Q Cyber ​​نهادهای مستقلی نیستند و بنابراین از شکایت قبلی فیس بوک که NSO را به هدف قرار دادن کاربران سرویس پیام رسان واتس اپ خود متهم کرده بود، محافظت نشده اند.

  در این شکایت، اپل NSO را فراخواند. گروهی از هکرهای "بدنام" و "غیر اخلاقی" که به عنوان "مزدور" عمل می کنند و ماشین های نظارت سایبری را ایجاد می کنند که "سوء استفاده های معمول و آشکار" را برای منافع تجاری دعوت می کند.

  این شرکت آمریکایی NSO را به نقض چندین فدرال متهم کرد. و قوانینی را بیان می‌کند که "برخاسته از تلاش‌های فاحش، عمدی و هماهنگ آنها در سال 2021 برای هدف قرار دادن و حمله به مشتریان اپل."

  اپل یک نرم افزار اضطراری صادر کرد به‌روزرسانی نرم‌افزار در سپتامبر پس از افشای یک آسیب‌پذیری از Pegasus توسط محققان آزمایشگاه شهروند دانشگاه تورنتو.

  © 2021 The Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هیچ‌وجه توزیع، کپی یا اصلاح نشود. .

خبرهای دیگر از سیاست فنی