خبر

 • تک بورد - اوبر از پیمانکار خواست اجازه نظارت تصویری در خانه های کارکنان ، اتاق خواب ها را بدهد

  اوبر از پیمانکار خواست اجازه نظارت تصویری در خانه های کارکنان ، اتاق خواب ها را بدهد
  17 روز و 9 ساعت قبل

  قرارداد کارکنان به شرکت اجازه می دهد تا دوربین های ویدئویی را در فضاهای شخصی نصب کند. دوربین ها در حال جابجایی وجوه نقد از داخل رجیسترها ، GPS ، حرکات کارکنان در حال رانندگی با خودروهای شرکت و نرم افزار ایمیل کار افراد را زیر نظر گرفته است.

  در حال حاضر ، با انجام کارهای بیشتر از راه دور ، بسیاری از همان ابزارهای نظارتی وارد خانه افراد می شوند. یک شرکت بازاریابی در مینه سوتا کارمندان را مجبور کرد نرم افزاری را نصب کنند که فیلم های صفحه نمایش کارمندان را ضبط کند و حتی در صورت استراحت طولانی مدت حمام ، ساعت کار آنها را نیز کاهش دهد. یک شرکت تجارت الکترونیکی نیویورک به کارکنان خود گفت که باید نرم افزارهای نظارتی را روی رایانه های شخصی خود نصب کنند که کلیدها و حرکت ماوس را ثبت کند-و باید برنامه ای را روی تلفن های خود نصب کنند که حرکات آنها را در طول روز کاری پیگیری کند.

  خواندن بیشتر

  راه اندازی کلمه: نظارت بر ایمیل در آفیس 365 ، Exchange آسان می شود ، وضعیت فقط به ایالات متحده محدود نمی شود. به نظر می رسد یک شرکت چند ملیتی در حال آزمایش مرزهایی است که سطح قابل قبولی از نظارت برای کارگران از راه دور دارد. Teleperformance ، یکی از بزرگترین شرکتهای مرکز تماس در جهان ، برخی از کارکنان را ملزم به رضایت از نظارت ویدئویی در خانه های خود می کند. کارکنان کلمبیا به NBC News گفتند که قرارداد جدید آنها این حق را به این شرکت می دهد که از دوربین های مجهز به هوش مصنوعی برای مشاهده و ضبط فضاهای کاری خود استفاده کند. این قرارداد همچنین مستلزم آن است که داده های بیومتریک مانند اثر انگشت و عکس خود را به اشتراک بگذارند و کارگران باید موافقت کنند که داده ها و تصاویری را که ممکن است شامل کودکان زیر 18 سال باشد ، به اشتراک بگذارند. طیف وسیعی از شرکتها از جمله آمازون ، اپل و اوبر. سخنگوی شرکت به NBC گفت که "دائماً در جستجوی راه هایی برای افزایش تجربه Teleperformance کلمبیا برای کارکنان و مشتریان خود است ، با حفظ حریم خصوصی و احترام به عنوان عوامل اصلی در همه کارهایی که انجام می دهیم."

  آمازون و اپل گفت که آنها از Teleperformance این نظارت اضافی را درخواست نکرده اند ، و سخنگوی اپل گفت که این شرکت مانیتورینگ ویدئویی کارکنان توسط تامین کنندگان را ممنوع کرده است. گزارش شده که ممیزی اخیر اپل Teleperformance را با این الزام مطابقت داده است.

  تبلیغات

  اما ظاهراً Uber توانایی نظارت بر برخی از کارگران را درخواست کرده است. اوبر گفت که کل نیروی کار را تحت نظر نخواهد داشت ، اما این شرکت مشخص نکرد که کدام کارکنان مشمول سیاست های جدید خواهند بود. سخنگوی Uber به NBC News گفت: شرکت اشتراک گذاری سواری درخواست نظارت بر کارکنان راه دور Teleperformance را داشته است زیرا کارکنان مرکز تماس به کارت های اعتباری مشتریان و جزئیات سفر دسترسی دارند.

  مانند بسیاری از کارگران راه دور در ایالات متحده ، کلمبیایی ها مجبور بودند با فضایی که در اختیار آنها قرار گرفته بود بسازند. در بسیاری از موارد ، این بدان معناست که تجهیزات کار خود را در فضاهای خصوصی مانند اتاق خواب خود قرار دهید. یکی از کارگران به NBC می گوید: "این قرارداد امکان نظارت دائمی بر آنچه ما انجام می دهیم ، اما همچنین خانواده ما را فراهم می کند." "من فکر می کنم این واقعا بد است. ما در یک دفتر کار نمی کنیم من در اتاق خوابم کار می کنم. من نمی خواهم در اتاق خوابم دوربین داشته باشم. "

  یکی دیگر از کارگران Teleperformance می گوید تنها اتاقی که به اندازه کافی ساکت است تا بتواند با مشتریان تماس بگیرد اتاق خواب او است و شب ها ، در شیفت های او ، جایی است که او در آنجا قرار دارد. شوهر می خوابد او گفت: "این نقض حقوق خصوصی من و حقوق شوهر و مادرشوهرم است که با من زندگی می کنند." (هرچند نه همه) یک سال و نیم پیش هنگام شروع همه گیری مجبور به اجرای کار از راه دور شدند و از آن زمان علاقه به نرم افزار نظارت بر کارکنان افزایش یافته است. این نگرانی وجود دارد که با پایان همه گیری ، نظارت دیجیتالی کارکنان را به دفتر بازگرداند. ابزارها و سیاست ها از نظر میزان تهاجم متفاوت است. برخی نظارت می کنند که کدام برنامه ها یا وب سایت ها باز و فعال هستند ، در حالی که برخی دیگر با ضربه زدن به کلیدها یا گرفتن اسکرین شات ، به مدیران اجازه می دهند تا از دسکتاپ های کارکنان خود مطلع شوند. برخی فعالیتهای عمومی را پیگیری می کنند و در صورت عدم فعالیت طولانی مدت فرد ، یک پنجره بازشو ارسال می کنند. اگر کاربر آن را به موقع نادیده بگیرد ، ساعت زمان خود را متوقف می کند و در صورت طولانی شدن مدت زمان استراحت حمام ، دستمزد خود را به طور موثر متصل می کند. سایر کارفرمایان به طور کامل از برنامه های تخصصی صرف نظر کرده و از کارکنان خود می خواهند که در تمام طول روز در چت تصویری بمانند.

  کارکنان گزینه های زیادی ندارند. آنها می توانند برای عقب راندن کارفرمایان فریبنده - که به نظر می رسد بسیاری از کارکنان کلمبیایی Teleperformance انجام می دهند - سازماندهی شوند ، اما بسیاری از کشورها ، از جمله ایالات متحده ، قوانینی برای جلوگیری از نظارت شرکت ها بر کارگران خود ندارند. در حالی که متمم چهارم در ایالات متحده ممکن است در برابر جستجو و توقیف غیر منطقی توسط دولت محافظت کند ، در این موارد در مورد شرکت های خصوصی صدق نمی کند.

  پل استفنس ، کارگردان ، "در اینجا مسئله قانون اساسی وجود ندارد." سیاست و حمایت از Privacy Rights Clearinghouse ، سال گذشته به NPR گفت. "حمایت های قانونی زیادی برای کارکنانی که تحت نظارت هستند وجود ندارد."

خبرهای دیگر از سیاست فناوری