خبر

 • تک بورد - الیزابت هلمز در 4 مورد از 11 اتهام مجرم شناخته شد

  الیزابت هلمز در 4 مورد از 11 اتهام مجرم شناخته شد


  7 ماه قبل

  حکم به آخرین فصل حماسه ترانوس پایان می دهد، اما آخرین فصل نیست.
  الیزابت هولمز امروز به دو فقره کلاهبرداری با سیم و یک مورد توطئه جنایی برای ارتکاب کلاهبرداری با سیم محکوم شد. هیئت منصفه پس از شش روز بحث و بررسی رای خود را صادر کرد.

  پیروزی دولت در این پرونده، توبیخ نادری برای استارت‌آپ‌های فناوری است، که اغلب سرمایه‌گذاران را با استفاده از مفروضات بسیار خوش‌بینانه، در مورد مهارت‌های تکنولوژیکی و هوش تجاری خود قرار می‌دهند.

  ترانوس، شاید، نمونه‌ای افراطی بود که این موضوع را مطرح کرد. بیش از 900 میلیون دلار به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه آزمایش‌های اختصاصی آن بهتر، ارزان‌تر و کمتر تهاجمی‌تر از رقبا هستند. هیچ یک از این ادعاها درست نبود و برخلاف بسیاری دیگر از استارت آپ های دره سیلیکون، سلامت و ایمنی بیماران در خطر بود.

  هولمز، موسس شرکت، با حکم مجرمیت، اولین مدیر اجرایی Theranos است که مسئولیت کیفری اعمال خود را بر عهده می گیرد، اگرچه ممکن است آخرین نفر نباشد.

  هولمز. مشارکت بسیار شخصی

  هولمز به دلیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران و بیماران Theranos در محاکمه بود. او این شرکت را پس از انصراف از دانشگاه استنفورد با امید به تغییر روش انجام آزمایشات تشخیصی پزشکی، عمدتاً با کاهش مقدار خون مورد نیاز تا یک نوک انگشت، تأسیس کرد. طی سال‌ها، هولمز بیش از 900 میلیون دلار از طیفی از خانواده‌ها و افراد ثروتمند جمع‌آوری کرد، که اکثر آنها تجربه سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های زیست پزشکی را نداشتند.

  ادامه مطلب

  Theranos دستگاه‌ها «پروتکل تهی» را اجرا کردند تا از نسخه آزمایشی واقعی برای سرمایه‌گذاران صرفنظر کنند، البته Theranos هرگز نمی‌توانست به قول امضای خود مبنی بر انجام بیش از 1000 آزمایش عمل کند. در واقع، می‌توانست 12 کار را انجام دهد. دستگاه‌های اختصاصی این شرکت - ابتدا ادیسون، سپس MiniLab - غیرقابل اعتماد بودند و برای جلوگیری از برافراشتن پرچم‌های قرمز، باید با «پروتکل‌های پوچ» در حین نمایش سرمایه‌گذاران جعل می‌شد. در طول محاکمه، هیئت منصفه شنیدند که چگونه هولمز شخصاً ارائه‌های سرمایه‌گذار از جمله نمایش‌های تقلبی را تأیید می‌کند.

  دادگاه همچنین شنید که چگونه هولمز گزارش‌های تألیف شده توسط Theranos را با آرم‌های شرکت‌های داروسازی مختلف تنظیم کرده است و به نظر می‌رسد که آنها محتوای آن را تأیید کرده‌اند. در واقع، برخی از قراردادهایی که Theranos با آن شرکت ها بسته بود، به صراحت این استارت آپ را از استفاده از لوگوی آنها منع می کرد. با این حال، این مانع هولمز نشد، او گفت که او صرفاً "در تلاش برای انتقال" مشارکت بین دو شرکت است.

  در پیگرد قانونی هولمز، دولت 29 شاهد را فراخواند، از سرمایه گذاران گرفته تا وکلا به پزشکان و بیمارانشان. اگرچه شهادت عمدتاً بر سرمایه‌گذاران متمرکز بود، زیرا آنها بخش عمده‌ای از اتهامات جنایی را تشکیل می‌دادند، هیئت منصفه دو بیمار را که نتایج مشکوکی از Theranos دریافت کرده بودند، شنید. یکی از آنها زنی بود که به او گفته شد که آزمایش اچ‌آی‌وی او مثبت بوده است، در حالی که در واقع این کار را نکرده است. دیگری یک زن باردار بود که در یک سری آزمایشات ترانوس به او گفته شد که سقط جنین دارد. معلوم شد که ترانوس برای یکی از تست های بارداری خود، احتمالاً نقطه اعشار را اشتباه درج کرده است. او یک نوزاد سالم به دنیا آورد.

  دفاع ناموفق

  دفاع هولمز متکی به مقصر دانستن دیگران -که بسیاری از آنها دانشمند بودند- و ادعاهایی بود که او داشت. توسط دوست پسر سابقش رامش "سانی" بالوانی، که در بیشتر مدت وجودش مدیر ارشد اجرایی Theranos بود، مورد آزار و اذیت و کنترل قرار گرفت. هولمز ادعا کرد که بالوانی به او تجاوز کرده است و او به دنبال کنترل تمام جنبه های زندگی او بوده است.

  ادامه مطلب

  الیزابت هلمز دانشمندان را زیر اتوبوس می‌اندازد، اما وکلای دفاع سعی نکردند این شهادت را در متن قرار دهند و به جایگاه Mindy Mechanic دعوت نکردند. یک شاهد متخصص در مورد خشونت شریک جنسی مشخص نیست که آیا دفاعیات احساس می کردند که شهادت مکانیک سودمند نخواهد بود یا اینکه حضور هولمز در جایگاه کافی بود.

  ظاهراً هیئت منصفه نسخه هولمز از داستان Theranos را که تقریباً با همه کسانی که به غرفه دعوت شده بودند متفاوت بود، نپذیرفتند. هلمز در تاریخ دیگری برای صدور حکم به دادگاه بازخواهد گشت. بالوانی در محاکمه ای که قرار است سال آینده آغاز شود با همین اتهامات روبرو است.


  تگ ها:

  الیزابت , هلمز , مورد , اتهام , مجرم , شناخته


  v 37
خبرهای دیگر از سیاست فنی