افشاگر فیس بوک شب گذشته هویت خود را همراه با برنامه های خود برای اصلاح شرکت رسانه">

خبر

 • تک بورد - افشاگر در مصاحبه ای می گوید

  افشاگر در مصاحبه ای می گوید "فیس بوک جوامع ما را از هم پاشیده است."
  19 ساعت و 28 دقیقه قبل

  "فیس بوک ، بارها و بارها ، بهینه سازی برای منافع خود را انتخاب کرد."
  افشاگر فیس بوک شب گذشته هویت خود را همراه با برنامه های خود برای اصلاح شرکت رسانه ای مجروح از خارج فاش کرد. فرانسیس هاوگن ، دانشمند آموزش داده و از جانبازان گوگل و پینترست ، در سال 2018 در فیس بوک به خدمت گرفته شد تا به پلت فرم برای دخالت در انتخابات کمک کند. هنگامی که او در ماه مه استعفا داد ، دهها هزار سند را با خود برد که

  اما نقطه عطف هاوگن ماه ها زودتر ، در 2 دسامبر 2020 ، کمتر از یک ماه پس از انتخابات ریاست جمهوری ، هنگامی که شرکت تیم صداقت مدنی را که در آن کار می کرد ، منحل کرد.

  < h3> خواندن بیشتر با عرض پوزش مارک زاکربرگ ، فیس بوک یک "نیروی مثبت" نیست "آنها به ما گفتند ،" ما تمامیت مدنی را از بین می بریم. "مانند ، آنها اساساً گفتند ،" خوب ، ما از طریق انتخابات شورش نبود ما می توانیم هم اکنون از شر یکپارچگی مدنی خلاص شویم. ”چند ماه زودتر قیام کردیم.” هاوگن در مصاحبه با 60 دقیقه CBS با اشاره به شورش 6 ژانویه در کنگره آمریکا گفت. "و هنگامی که آنها از شرط مدنی خلاص شدند ، لحظه ای بود که من در آن فکر می کردم ،" من اعتماد ندارم که آنها مایلند در واقع آنچه را که باید سرمایه گذاری شود سرمایه گذاری کنند تا فیس بوک خطرناک نباشد. "

  روز بعد ، او از پیام های رمزگذاری شده برای تماس با خبرنگار وال استریت ژورنال که قبلاً با او تماس گرفته بود ، استفاده کرد. او گفت که بخشی از انگیزه او ترس او از این بود که نسل کشی در میانمار ، جایی که ارتش از فیس بوک برای راه اندازی قتل عام استفاده کرد ، در جاهای دیگر تکرار شود.

  "وقتی در محیط اطلاعاتی زندگی می کنیم که پر است محتوای عصبانی ، نفرت انگیز ، قطبی ، اعتماد شهروندی ما را از بین می برد ، ایمان ما به یکدیگر را از بین می برد ، و توانایی ما را برای مراقبت از یکدیگر از بین می برد. وی به CBS گفت: نسخه فیس بوک که امروزه وجود دارد ، جوامع ما را از هم پاشیده و باعث خشونت قومی در سراسر جهان شده است. او در مصاحبه با 60 دقیقه و مشخصات طولانی در وال استریت ژورنال ناشناس بودن خود را فاش کرد. اسناد فاش شده هاوگن اساس تحقیقات وال استریت ژورنال در مورد بیماری های فیس بوک را تشکیل داد و همچنین تحقیقات کنگره را در جریان گذاشت. وی قرار است روز سه شنبه در مجلس سنای آمریکا شهادت دهد.

  تبلیغات

  تغییر الگوریتم

  هاوگن مشکلات اخیر فیس بوک را با تغییر مهمی که در سال 2018 در الگوریتم News Feed ایجاد کرده است ، اولویت بندی می کند. کدام محتوا را به کاربر نشان دهد. به گفته وی ، این تغییرات ، محتوای تفرقه انگیز را به سمت کاربران سوق داد ، زیرا این باعث تعامل و سود شد. وی به CBS گفت: "فیس بوک متوجه شده است که اگر الگوریتم را برای ایمن تر شدن تغییر دهند ، افراد زمان کمتری را در سایت خواهند گذراند ، روی تبلیغات کمتر کلیک می کنند و درآمد کمتری خواهند داشت.

  این شرکت سیستم های ایمنی جدیدی را برای انتخابات 2020 ارائه کرد ، اما هاوگن گفت که آنها بلافاصله خاموش شدند. او گفت: "به محض پایان انتخابات ، آنها آنها را خاموش کردند یا تنظیمات را به حالت قبل تغییر دادند تا رشد را بر ایمنی اولویت دهند." "و این واقعاً برای من خیانت به دموکراسی به نظر می رسد." سیستم هایی که برای انتخابات ایجاد کرد همچنان فعال هستند.

  نیک کلگ ، معاون سیاست و امور جهانی فیس بوک ، در تلاش برای کنار گذاشتن مصاحبه افشاگر ، پیش از مصاحبه هاوگن ، یادداشتی طولانی را برای کارکنان ارسال کرد و مدعی شد که رسانه های اجتماعی به طور کلی و به طور خاص فیس بوک مسئولیتی ندارند. برای افزایش قطبی شدن سیاسی در ایالات متحده و سایر نقاط. کلگ نوشت: "این ایده که فیس بوک عامل اصلی قطبی شدن است توسط واقعیت ها پشتیبانی نمی شود." نیویورک تایمز یادداشت داخلی را به طور کامل منتشر کرده است.

  از خارج

  حضور در تیم صداقت مدنی به این معنی بود که هاوگن از نزدیک با بسیاری از تحقیقات فیس بوک در زمینه مشکلات مختلف آشنا بود. پلتفرم های آن از اطلاعات غلط گرفته تا تحریکات به خشونت و موارد دیگر روبرو شده است. در حالی که برخی از تحقیقات چند سال پیش برمی گردد ، مطالعات دیگری در سال جاری منتشر شد ، از جمله یکی که می گوید: "ما تخمین می زنیم که ممکن است 3-5 درصد نفرت و حدود 6 دهم 1 درصد V & من [در خشونت و تحریک] در فیس بوک علیرغم اینکه در جهان بهترین آن هستم. او می گوید: "من می دانستم آینده من چگونه خواهد بود اگر همچنان در فیس بوک بمانم ، که شخص به فرد است و شخص دیگر این فیس بوک را کنار گذاشته و خود را به زمین می گذارند."

  تبلیغات

  یکبار او می دانست که نمی تواند شرکت را از داخل تعمیر کند ، تصمیم گرفت تا آنجا که می تواند پرونده هایی را که مربوط به مشکلات مانند خشونت ، سخنان نفرت انگیز و سلامت روانی است کپی کند. "در نقطه ای در سال 2021 ، من متوجه شدم ،" خوب ، من باید این کار را به شیوه ای سیستمیک انجام دهم ، و باید آنقدر بیرون بروم که هیچکس نتواند در مورد واقعی بودن آن سوال کند. "

  < p> اسناد لو رفته هاوگن اکنون مبنای هشت شکایت وکلای وی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار است. آنها ادعا می کنند که این شرکت با افشای اطلاعاتی که برای سرمایه گذاران مهم است ، وظیفه امانتداری خود را نقض کرده است. پرونده ها به هاوگن به عنوان یک افشا کننده محافظت می کند. با این حال ، زیرا اسناد را نیز به مطبوعات فاش کرد ، ممکن است از مصونیت کامل در برابر اقدامات قانونی در فیس بوک برخوردار نباشد. ، هاوگن ده ها هزار سند را از محل کار فیس بوک بازیابی کرد. هنگامی که او شبکه اجتماعی داخلی شرکت را مرور می کرد ، به WSJ گفت که انتظار دارد گرفتار شود - این شرکت فعالیت های کارگران را در سایت ثبت می کند. مجله نوشت: "او گفت که در مورد ارسال پیام برای تیم امنیت داخلی فیس بوک برای زمانی که آنها ناگزیر فعالیت جستجوی او را بررسی کردند ، فکر کرد."

  خواندن بیشتر

  Facebook محتوای مزرعه ترول اجباری بیش از 40 درصد از کل آمریکایی ها در هر ماه. ظاهراً این شرکت یا به طور ضمنی به کارکنان خود اعتماد کرده یا از امنیت عملیات مشکوک برخوردار بوده است - یا هر دو. هاوگن گفت که نسخه های پیش نویس ارائه ها را که برای مدیرعامل مارک زاکربرگ در نظر گرفته شده است ، همراه با یادداشت های مدیران پیدا کرده است. به نظر می رسد اسنادی که دارای امتیاز وکیل-موکل هستند در دسترس هر کسی بوده است. او گفت که تقریباً بیش از 60 هزار کارمند فیس بوک می توانند پرونده هایی را که او کپی کرده است پیدا کنند و تا آخرین ساعات حضورش در این شرکت به جمع آوری بیشتر ادامه می دهد.

  پس از بررسی مطالعه پس از مطالعه داخلی ، هاوگن به این نتیجه رسید - ابزارهای توصیه خودکار ممکن است هرگز ایمن نباشند. وی به WSJ گفت آنچه فیس بوک ساخته است دارای نقص مهلک است. او گفت: "تا زمانی که هدف شما ایجاد مشارکت بیشتر ، بهینه سازی برای پسندیدن ، اشتراک گذاری مجدد و نظرات است ، به اولویت بخشیدن به محتوای دوقطبی و نفرت انگیز ادامه می دهید."

  در فیس بوک ، این بهینه سازی دنبال شد. هاوگن گفت: "چیزی که بارها و بارها در فیس بوک دیدم این بود که بین آنچه برای عموم خوب است و آنچه برای فیس بوک خوب است تضاد منافع وجود داشت. وی به CBS گفت که فیس بوک بارها و بارها برای منافع شخصی خود مانند درآمد بیشتر بهینه سازی کرده است.

  فیس بوک از هر چیزی که قبلاً دیده بودم. "

خبرهای دیگر از سیاست فناوری