خبر

 • تک بورد - اسکارلت جوهانسون از دیزنی شکایت می کند ، می گوید انتشار دیزنی پلاس با Black Widow قرارداد را شکست

  اسکارلت جوهانسون از دیزنی شکایت می کند ، می گوید انتشار دیزنی پلاس با Black Widow قرارداد را شکست
  24 روز و -1 ساعت قبل

  دادخواهی: به ستاره مارول وعده پخش انحصاری در تئاتر و کاهش فروش بلیط داده شد.
  اسکارلت جوهانسون روز گذشته از کمپانی والت دیزنی شکایت کرد و ادعا کرد که با انتشار Black Widow در Disney+ همان روزی که در سینماها اکران شد ، قرارداد وی را نقض کرد.

  انتشار همزمان به دیزنی اجازه داد تا پول کمتری به یوهانسون بپردازد زیرا او و مارول متعلق به دیزنی توافق کردند که جبران خسارت وی برای Black Widow "تا حد زیادی بر اساس دریافت های" گیشه "ایجاد شده توسط تصویر خواهد بود." در دادگاه عالی شهرستان لس آنجلس برای ایالت کالیفرنیا. این یک نقض قرارداد بود زیرا یوهانسون از مارول وعده گرفت که فیلم در ابتدا فقط در سینماها اکران می شود ، در دادخواست آمده است:

  برای به حداکثر رساندن این دریافت ها و در نتیجه محافظت از منافع مالی او ، خانم یوهانسون استخراج کرد قول مارول مبنی بر اینکه انتشار تصویر یک "نمایش تئاتری" خواهد بود. همانطور که خانم یوهانسون ، دیزنی ، مارول و اکثر افراد دیگر در هالیوود می دانند ، "اکران تئاتر" یک اکران است که منحصر به سینماهای جهان است. دیزنی از این وعده به خوبی آگاه بود ، اما با این وجود مارول را وادار کرد تا تعهد خود را نقض کند و در عوض همان روزی که در سینماهای سینما اکران شد ، تصویر را در سرویس پخش دیزنی+ منتشر کند.

  دلایل این امر دو چیز بود. . ابتدا ، دیزنی می خواست تماشاگران تصویر را از سینماها دور کرده و به سمت سرویس پخش اختصاصی خود بکشاند ، جایی که می تواند درآمد خود را برای خود حفظ کند و همزمان تعداد مشترکین دیزنی+ را افزایش دهد ، راهی اثبات شده برای افزایش قیمت سهام دیزنی. دوم ، دیزنی می خواست توافق خانم یوهانسون را بی ارزش جلوه دهد و از این طریق خود را غنی کند. در ماه های منتهی به این شکایت ، خانم یوهانسون هر فرصتی به دیزنی و مارول داد تا اشتباه خود را جبران کرده و به قول مارول عمل کنند. برخلاف بسیاری از استودیوهای فیلمسازی دیگر ، از جمله برادران وارنر که بر اساس اطلاعات و اعتقادات ، پس از انتشار فیلمهای "روز و روز" در سرویس پخش HBO Max در سال گذشته ، با استعداد خود در فیلمهایی مانند Wonder Woman کنار آمدند-دیزنی و مارول تا حد زیادی خانم یوهانسون را نادیده گرفت و اساساً او را مجبور به انجام این اقدام کرد.

  این دعوی دیزنی را به مداخله عمدی در روابط قراردادی و القای نقض قرارداد متهم می کند و ادعا می کند که نقض قرارداد "نتیجه مستقیم دیزنی به مارول دستور می دهد که توافق خانم یوهانسون را نادیده بگیرد و/یا خواسته های مارول را برای رعایت آن نادیده بگیرد. " یوهانسون خواستار محاکمه با هیئت منصفه شد و از دادگاه خواست خسارت های پولی و جزایی به میزان قابل اثبات در دادگاه ارائه شود.

  شکایت یوهانسون می تواند اولین مورد از نوع خود علیه دیزنی باشد ، زیرا گفته می شود "اما استون" بازیگر زن شکایت از دیزنی به دلیل انتشار Cruella در دیزنی+"، به گفته Screen Rant.

  دیزنی یوهانسون را متهم می کند که" بی اعتنایی جدی "به همه گیری

  دیزنی با صدور بیانیه ای به Deadline به این شکایت پاسخ داد. و سایر رسانه ها ، می گویند: "این پرونده هیچ گونه سودی ندارد. این پرونده به ویژه در غفلت از پیامدهای وحشتناک و طولانی مدت جهانی همه گیر COVID-19 بسیار ناراحت کننده و ناراحت کننده است. دیزنی به طور کامل از خانم یوهانسون پیروی کرده است قرارداد و علاوه بر این ، انتشار Black Widow در دیزنی+ با Premier Access توانایی وی را در دریافت غرامت اضافی بیش از 20 میلیون دلار دریافتی تا به امروز افزایش داده است. "

  با وجود ادعای دیزنی مبنی بر انتشار آنلاین گاوا e یوهانسون "غرامت اضافی" ، "شخصی" که با جزئیات قراردادش آشنا است "به وال استریت ژورنال گفت که" تصمیم دیزنی برای گذاشتن فیلم بر روی دیزنی+ بیش از 50 میلیون دلار برای خانم یوهانسون هزینه دارد. "

  < p> در پاسخ به بیانیه دیزنی ، برایان لورد ، نماینده یوهانسون گفت که این شرکت "بی شرمانه و به دروغ خانم یوهانسون را متهم کرد که نسبت به همه گیری جهانی کووید بی حساس است ، در تلاش برای این که او را شخصی به نظر برساند و من می دانم که او نیست. . "تبلیغات

  تعریف" نمایش گسترده تئاتر "

  ممکن است قضیه به نحوه تعریف عبارت" پخش گسترده تئاتر "برسد. بند قراردادی که یوهانسون به آن اشاره کرده است به صراحت بیان نمی کند که فیلم نمی تواند به صورت آنلاین و سینماها اکران شود - می گوید: "اگر تهیه کننده به صلاحدید خود تصمیم به انتشار تصویر داشته باشد ، این اکران باید یک نمایش گسترده تئاتر از تصویر (یعنی کمتر از 1500 نمایشگر).

  در شکایت یوهانسون آمده است: "خانم یوهانسون از مارول یک قول قراردادی ارزشمند دریافت کرد که انتشار این تصویر یک" نمایش گسترده تئاتر "خواهد بود. "هر دو طرف ، و همچنین دیزنی ، این را درک کردند به این معنی که این تصویر در ابتدا به طور انحصاری در سینماها منتشر می شود و به طور انحصاری در سینماها برای مدت زمانی بین 90 تا 120 روز باقی می ماند. این تقریباً 90-120 روز "پنجره" تئاتر نه تنها در صنعت استاندارد بود در زمان نهایی شدن قرارداد ، بلکه برای فیلم های قبلی مارول که توسط دیزنی توزیع شده بود ، از جمله فیلم هایی که خانم یوهانسون در آن بازی می کردند ، استاندارد بود. "

  قرارداد یوهانسون به او" اطمینان داد غرامت ثابت "بعلاوه" غرامت معوق و پاداش مستقیماً به میزان دریافتی گیشه در سراسر جهان مربوط می شود. " در راه اندازی دیزنی پلاس در نوامبر 2019 ، "نمایندگان جوهانسون به دنبال این بودند که مارول در مورد اکران تئاتر" بلک ویدو "به پایان معامله خود ادامه دهد. مشاور اصلی مارول در ماه مه 2019 پاسخ داد: "ما کاملاً درک می کنیم که تمایل اسکارلت برای ساخت فیلم و کل معامله او بر این فرض استوار است که فیلم به طور گسترده ای مانند دیگر تصاویر ما به صورت تئاتر منتشر می شود. ما درک می کنیم که اگر برنامه تغییر کند ، ما لازم است این موضوع را با شما در میان بگذاریم و به تفاهم برسیم زیرا این قرارداد بر اساس مجموعه ای از پاداش های گیشه (بسیار بزرگ) است. "

  بیانیه مارول مبنی بر این که نمایش تئاتر Black Widow" مانند ما خواهد بود تصاویر دیگر "مرجعی از" استاندارد Marvel/MCU 90-120 روز انحصاری تئاتر است. "در دادخواست آمده است.

  " در زمان امضای توافقنامه ، طرفین آن را به خوبی درک کردند و دیزنی می گوید که "نمایش تئاتری" به نمایش انحصاری در سینماها برای مدت زمان طولانی که تقریباً بین 90 تا 120 روز بود ، اشاره می کند. " طبق ادعای دادگاه ، فیلم های قبلی استودیو مارول "بین 82 تا 159 روز پنجره تئاتر بدون وقفه داشتند" و هر هفت فیلم قبلی مارول یوهانسون حداقل 96 روز دارای تئاتر بودند.

  هیچ کدام از مارول قبلی فیلمهای با یوهانسون "شامل انتشارهای" روز و روز "در سیستم عاملهای پخش شده در Black Widow بودند ؛ بلکه در رابطه با آن فیلمها ، شش تا هشت ماه طول کشید تا فیلمهای استودیو مارول برای پخش در دسترس قرار گیرند. یک سرویس SVOD [اشتراک ویدیو در صورت تقاضا] مانند دیزنی پلاس ، " آگهی

  دیزنی+ 30 دلار برای Black Widow از کاربران دریافت کرد

  دیزنی اعلام کرد که Black Widow را بصورت آنلاین و در سینماها در مارس 2021 به طور همزمان عرضه می کند و هزینه ای یک بار برای کاربران Disney+ 30 دلار دریافت می شود. برای دسترسی به فیلم در 9 ژوئیه منتشر شد. دادخواست گفت "در نهایت ، با این حال ، مارول این گستردگی را نادیده گرفت ، هیچ تصمیمی گرفته نشد و این تصویر همزمان در سینماها و در Disney+ Premier Access در 9 ژوئیه 2021 منتشر شد." این توافق با موفقیت میلیون ها طرفدار را از سینماها دور کرد و به سرویس پخش دیزنی پلاس خود ادامه داد. " "طبق اعلامیه های مطبوعاتی خود تبریک دیزنی ، این تصویر تنها در اولین آخر هفته خود بیش از 60 میلیون دلار در Disney+ Premier Access به دست آورد." در این شکایت آمده است: "صرفه جویی [d] مارول (و در نتیجه دیزنی)" بسیار زیاد "پول هایی که در غیر این صورت به خانم یوهانسون بدهکار است." قیمت سهام دیزنی در روزهای پس از انتشار 4 درصد افزایش یافت و مدیران شرکت احتمالاً از موفقیت سرویس پخش مستقیم سود خواهند برد. این استراتژی شخصاً از رفتار نادرست آنها و دیزنی سود خواهد برد. در سال مالی 2021 ، روبرت چاپک ، مدیر اجرایی دیزنی ، مبلغ 3.8 برابر 2.5 میلیون دلار دستمزد پایه خود را دریافت کرد. به گفته کمیته جبران خسارت دیزنی (که در گزارش سالیانه شرکت در سال 2021 شرح داده شده است) ، دلیل اصلی دریافت این جایزه این بود که آقای چاپک "برای برنامه ریزی سریع پیشنهادات جدید در کانالهای خطی DTC [مستقیم به مصرف کننده] و خطی ما" و "خدمات مستقیم ما به مصرف کنندگان را در چندین بازار اصلی راه اندازی کرد." روبرت ایگر ، سلف آقای چاپک ، نیز اکثریت قریب به اتفاق غرامت خود - کمی بیش از 16.5 میلیون دلار - را در قالب کمک های سهام دریافت کرد. دلیل دریافت جایزه ماموت (بر اساس همان گزارش سالانه) این بود که "دیزنی پلاس را با موفقیت راه اندازی کرد و باعث رشد بی سابقه مشترکین در سال اول شد." به طور خلاصه ، پیام به - و از - مدیران ارشد دیزنی واضح بود: مشترکان دیزنی+ را افزایش دهید ، به وعده های قراردادی خود اهمیت ندهید و پاداش خواهید گرفت.

  برای حمایت از ادعای یوهانسون مبنی بر اینکه دیزنی مارول را مجبور به نقض او کرد در این دادخواهی ، مقاله ای در فوریه 2021 ذکر شده است که در آن "ورایتی گزارش داده است که" رئیس کمپانی مارول "کوین" فایگه "مخالف عرضه ترکیبی است" ، اما "قدرتهای دیزنی هنوز می تواند" فایگ را متقاعد کند تا پست خود را تغییر دهد. "یا ماه دیگر ، کمتر از یک هفته قبل از اعلام انتشار دیزنی+ ما احتمالاً در آخرین لحظه با توجه به نحوه عرضه این فیلم ها به بازار ، اعم از Black Widow یا هر عنوان دیگر ، تماس خواهیم گرفت ... ما تماس را با دقت تماشا می کنیم و در مواقع ضروری تماس را برقرار می کنیم. " "در دادخواست گفته شد.

  گزارش می شود که فیگ" عصبانی است از تصمیم دیزنی خجالت می کشد زیرا او سعی می کرد دیزنی را متقاعد کند که Black Widow را در Disney+ تا بعد از یک پنجره تئاتر استاندارد منتشر نکند.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری