فیس بوک مشکلی در سر داشت. مردم مطالبی را در حساب های خود ارسال می کردند که در ">

خبر

 • تک بورد - اسناد فاش شده قوانین خاصی را که فیس بوک برای 5.8 میلیون VIP استفاده می کند فاش می کند

  اسناد فاش شده قوانین خاصی را که فیس بوک برای 5.8 میلیون VIP استفاده می کند فاش می کند
  12 روز و 2 ساعت قبل

  "این افراد می توانند استانداردهای ما را بدون هیچ گونه عواقبی نقض کنند."
  فیس بوک مشکلی در سر داشت. مردم مطالبی را در حساب های خود ارسال می کردند که در سیستم تعدیل خودکار شرکت گرفتار می شد یا توسط ناظران انسانی آن حذف می شد. مشکل این نبود که تعدیل کنندگان ، اعم از انسان یا افراد دیگر ، در برداشتن پست ها اشتباه کردند. نه ، مشکل این بود که افرادی که پشت این پست ها بودند مشهور یا قابل توجه بودند و

  بنابراین فیس بوک برنامه ای به نام XCheck یا بررسی متقابل ارائه داد که در بسیاری از موارد به صورت واقعی به لیست سفید تبدیل شد و طی سالها به افراد مشهور ، سیاستمداران ، ورزشکاران ، فعالان ، روزنامه نگاران و حتی تأثیرگذاران حیوانات مانند " Doug the Pug "برای ارسال هر آنچه که می خواهند بدون نقص قوانین شرکت نقض شود. گزارش فیس بوک به عنوان بخشی از تحقیقات وال استریت ژورنال منتشر شد. "بر خلاف بقیه افراد جامعه ما ، این افراد می توانند استانداردهای ما را بدون هیچ گونه عواقبی نقض کنند."

  "تعداد کمی" باید یک اصطلاح نسبی در فیس بوک باشد - حداقل 5.8 میلیون نفر در برنامه ثبت نام کرده اند سال ، بسیاری از آنها با دنبال کنندگان قابل توجهی. این بدان معناست که تعداد زیادی از افراد با نفوذ مجاز به ارسال پست های فاقد کنترل فیس بوک و اینستاگرام هستند. ، اما جزئیات وسعت و سوء مدیریت XCheck جدید است. ظاهراً فیس بوک از مشکلات XCheck آگاه است ، بر اساس گزیده ای از گزارش ، اما این شرکت برای رفع این مشکلات تلاش کرده است. قبل از ایجاد هرگونه تغییر در XCheck ، مدیر محصول برنامه در گزارشی نوشت: "ما باید آن را با ریسک تجاری متعادل کنیم."

  تبلیغات

  XCheck در ابتدا به منظور کاهش "آتش سوزی روابط عمومی" طراحی شده بود. وقتی یک کاربر معمولی چیزی را ارسال می کند که توسط الگوریتم های تعدیل پرچم گذاری شده یا توسط ناظران انسانی حذف شده است ، می تواند گزارشی را در فیس بوک ارسال کند. اگر آنها جذابیت خود را به دست نیاورند ، کار دیگری نمی توانند انجام دهند.

  اما هنگامی که کاربران برجسته تعدیل شوند ، می توانند شکایات خود را با پیروان خود در میان بگذارند و یک سردرد بالقوه در روابط عمومی ایجاد کنند. یا اگر کاربران سیاستمدار هستند ، ممکن است خواستار افزایش مقررات پلت فرم شوند. بنا بر گزارش ها ، فیس بوک به جای رفتار مشابه با سایر کاربران نخبه ، به آنها اجازه می دهد هر آنچه دوست دارند ارسال کنند. اگر یک پست با الگوریتمی پرچم گذاری شده باشد ، آن را برای تعدادی دیگر از تعدیل کنندگان ارسال می کند ، که WSJ می گوید "کارکنان آموزش دیده بهتر و تمام وقت" برای بررسی هستند.

  با این حال به عنوان لیست کاربران افزایش یافته اند ، تیم های تعدیل کننده XCheck ظاهراً نتوانسته اند همگام شوند. در یک سند آمده است: "ما در حال حاضر کمتر از 10 درصد محتوای XChecked را بررسی می کنیم." این وضعیت آنقدر بد شده است که گفته می شود کاربران نخبه قادر به انتشار همه چیز از اطلاعات غلط تا تهدید به خشونت ، انتقام پورنو و موارد دیگر هستند ، اما اجازه می دهند پست هایی که سیاست های فیس بوک را نقض می کنند با این وجود وارد خوراک هزاران تا میلیون ها نفر شوند.

  < h2> درمان VIP

  حتی در مواردی که محتوا در نهایت حذف می شود ، فیس بوک با کاربران VIP متفاوت از سایرین رفتار کرده است. در اسناد بررسی شده توسط WSJ ، پرونده نیمار ، بازیکن فوتبال برزیل ، برجسته بود. در سال 2019 ، وی ویدئویی را در حساب های فیس بوک و اینستاگرام خود منتشر کرد که حاوی عکس های برهنه زنی بود که او را متهم به تجاوز کرده بود. او ادعا کرد که او از او اخاذی می کند.

  تبلیغات

  برای کاربران عادی ، ارسال "تصاویر صمیمی غیرمعقول" یک پاسخ مستقیم دارد - بلافاصله حذف می شود و حساب شخص غیرفعال می شود. در عوض ، ویدئوی نیمار بیش از یک روز باقی ماند. تعدیل کنندگان معمولی نمی توانستند آن را لمس کنند ، و زمانی که توسط تیم XCheck حذف شد ، 56 میلیون نفر آن را دیده بودند. این ویدئو 6000 بار بازنشر شد و بسیاری از نظر دهندگان زن را مورد آزار و اذیت قرار دادند. نیمار اتهام تجاوز را رد کرد و هیچ اتهامی برای او مطرح نشد. اما علی رغم ارسال چیزی که خود فیس بوک آن را "پورنو انتقام" نامیده بود ، حساب نیمار حذف نشد. اندی استون ، سخنگوی فیس بوک گفت: "سیاست های غیرفعال کردن نمایه". در تاپیک توییتر "ما تیم های جدید ، منابع جدید و بازنگری در فرایند موجود در فیس بوک داریم." گفته می شود که فرد همان اسناد را به کمیسیون امنیت و مبادلات و کنگره تحویل داد. به اندازه کافی مدیریت شود گزارش شده است که این شرکت قصد داشته است تا نیمه اول امسال قوانین "شدید" را اعمال کند. در همین حال ، یک مدیر محصول در تیم پیشگیری از اشتباهات فیس بوک می نویسد که فیس بوک قصد دارد از نظر کاربران برجسته در برنامه "نیت خوب" را در نظر بگیرد و از رویکرد "بی گناه تا اثبات جرم" استفاده کند.

  < p> "ما سیستم هایی نداریم که این کار را برای انجام تمام اقدامات یکپارچگی که ممکن است برای یک VIP انجام شود ، انجام دهند."

خبرهای دیگر از سیاست فناوری