خبر

 • تک بورد - ادعا می شود که فیس بوک 4.9 میلیارد دلار بیشتر از میزان مورد نیاز برای محافظت از زاکربرگ به FTC پرداخت کرده است

  ادعا می شود که فیس بوک 4.9 میلیارد دلار بیشتر از میزان مورد نیاز برای محافظت از زاکربرگ به FTC پرداخت کرده است
  15 روز و 12 ساعت قبل

  سهامداران می گویند که پرداخت بیش از حد یک «هزینه سریع» بود.
  سهامداران فیس بوک در دعوایی که اخیرا فاش نشده است ادعا می کنند که این شرکت عمداً مبلغ 5 میلیارد دلار جریمه کمیسیون تجارت فدرال را برای محافظت از مدیرعامل مارک زاکربرگ در برابر نظارت بیشتر دولت پرداخت کرده است.

  "زاکربرگ ، سندبرگ و سایر مدیران فیس بوک موافقت کردند که توافقنامه چند میلیاردی با FTC به عنوان یک مأموریت سریع برای محافظت از زاکربرگ از نامگذاری در شکایت FTC ، مشروط به مسئولیت شخصی یا حتی ملزم به در دادخواست بنویسید »(در اصل تأکید شده است). پیش نویس اولیه دستور واشنگتن پست از طریق قانون آزادی اطلاعات نشان می دهد که این کمیسیون در حال بررسی مسئولیت زاکربرگ است.

  خواندن بیشتر

  ممکن است فیس بوک با جریمه چند میلیارد دلاری برای رسوایی کمبریج آنالیتیکا FTC این جریمه را در جولای 2019 پس از رسوایی کمبریج آنالیتیکا ، که منجر به جمع آوری اطلاعات شخصی 50 میلیون کاربر فیس بوک بدون رضایت آنها شد ، جریمه کرد. (در این شکایت تنها 0.31 درصد از کاربران آسیب دیده رضایت داده اند.) در این دعوی ادعا می شود که این جریمه (که رکوردی برای مجازات های مربوط به حریم خصوصی محسوب می شد) 50 برابر بیشتر از حداکثر مقرر در فرمان رضایت قبلی FTC بود. همچنین این مبلغ بسیار بیشتر از رکورد قبلی 168 میلیون دلار بود.

  سهامداران در این شکایت گفتند: "حداکثر مبلغ پولی فیس بوک 104،751،390 دلار بود - حدود 4.9 میلیارد دلار کمتر از مبلغی که موافقت کرده بود پرداخت کند." آنها گفتند که پرداخت بیش از حد نقض وظیفه محفوظ است.

  معاملات داخلی

  این دادخواست همچنین ادعا می کند که با انکار اطلاعات در مورد نشت کمبریج آنالیتیکا ، مدیران و اعضای هیئت مدیره ، از جمله زاکربرگ و شریل سندبرگ ، COO ، در تجارت داخلی فعالیت می کردند. در این شکایت آمده است: "پس از اینکه زاکربرگ از استخراج عظیم داده های کاربران فیس بوک توسط کمبریج آنالیتیکا مطلع شد ، او و نهادهای تحت کنترل او فروش سهام فیس بوک را به میزان قابل توجهی تسریع کردند. از Chancery تعدادی از وجوه بازنشستگی و بازنشستگی ، از جمله سیستم بازنشستگی عظیم معلمان ایالت کالیفرنیا ، که بیش از 250 میلیارد دلار مدیریت می کند ، در بین شاکیان وجود دارد. متهمان شامل مارک زاکربرگ ، شریل سندبرگ ، مدیر عامل فیس بوک ، چندین مدیر دیگر و اعضای هیئت مدیره در زمان حل و فصل ، از جمله پیتر تیل ، مارک آندرسن و یان کوم ، و دیگران هستند.

  خواندن بیشتر

  بازرسی بریتانیایی توسط دفتر کمبریج آنالیتیکا در لندن این دادخواست به استناد روابط پالانتیر و کمبریج آنالیتیکا به استناد کتابی از کریستوفر وایلی ، افشاگر سال 2019 ، ادعا می کند. ویلی گزارش داد که چندین کارمند Palantir ، از جمله یکی از دانشمندان اصلی اطلاعات شرکت ، به طور معمول در دفترهای کمبریج آنالیتیکا "شخصاً ، در ساعات عادی کاری" کار می کردند. "این دو شرکت آنقدر به هم پیوسته بودند که ، همانطور که روزنامه استنفورد دیلی در آوریل 2018 گزارش داد ، Palantir نام تجاری" Stanford Analytica "را برای خود به ارمغان آورد." گزارش شده است که Palantir اقداماتی را برای مبهم سازی روابط انجام داده است.

  تیل یکی از بزرگترین حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق در آستانه انتخابات 2016 بود. کمپین ترامپ و PAC های وابسته به ترامپ هر دو Cambridge Analytica را برای کمک به اجرای عملیات دیجیتالی استخدام کردند.

  روابط زاکربرگ ، تیل و دولت ترامپ ظاهراً عمیق بود. گفته می شود در اکتبر 2019 ، زاکربرگ با تیل ، ترامپ و جارد کوشنر در کاخ سفید ملاقات کرد. مکس چافکین در بخشی از کتاب جدید خود می گوید: "تیل بعداً به یکی از محرمانه خود گفت که زاکربرگ در هنگام غذا با کوشنر به توافق رسید. فیس بوک ، به او قول داد ، همچنان از گفتارهای سیاسی از بررسی واقعیت اجتناب خواهد کرد." "اگر شرکت به قول خود عمل کند ، دولت ترامپ هرگونه مقررات سنگین را کنار می گذارد. پس از صرف شام ، زاکربرگ رویکردی بی نقص به سایت های محافظه کار داشت."

  تصویر مخدوش

  حوادث چند سال گذشته - از رسوایی کمبریج آنالیتیکا گرفته تا نقش این پلتفرم در شورش ژانویه در کنگره آمریکا - چهره عمومی فیس بوک را مخدوش کرده است. ظاهراً زاکربرگ می خواهد این وضعیت تغییر کند ، و نیویورک تایمز گزارش می دهد که شخصا حداقل سه طرح جدید را امضا کرده است ، از جمله یکی معروف به Project Amplify که روابط عمومی فیس بوک را وارد فیدهای کاربران می کند.

  تبلیغات

  خواندن بیشتر

  فیس بوک پست های برتر را فاش می کند اما هنوز اطلاعات کلیدی در مورد اطلاعات غلط را به اشتراک نمی گذارد. تایمز گزارش ها. محرک اصلی تغییرات ، الکس شولتز ، مدیر بازاریابی فیس بوک است ، اگرچه طبق گفته زاکربرگ همه آنها را تایید کرده است. ظاهرا شولتز نیروی محرکه تلاش برای محدود کردن دسترسی به داده ها برای محققان و روزنامه نگاران بود و ترجیح می داد چرخش خود فیس بوک را منتشر کند. اولین گزارش فقط ماه گذشته منتشر شد. طبق گزارشات ، گزارش اول به دلیل نگرانی مبنی بر اینکه پیوند اصلی سایت در سه ماهه دودلی واکسن COVID کمک کرده است ، کنار گذاشته شد.

  طبق گزارشات ، ابتکار دیگری که تحت عنوان Project Amplify شناخته می شود ، محتوای طرفدار فیس بوک را به فیدهای خبری مردم تزریق می کند. جو آزبورن ، سخنگوی فیس بوک ، هرگونه تغییر در الگوریتم رتبه بندی News Feed را رد کرده است. اما با توجه به مقاله نیویورک تایمز ، ممکن است چنین تغییراتی ضروری نباشد. گفته می شود که این شرکت برای تزریق محتوا از ابزاری موسوم به Quick Promote استفاده می کند که شامل پیوندهایی به مقالاتی است که توسط فیس بوک یا اشخاص ثالث نوشته شده است و شرکت را از نظر مثبت نشان می دهد. پست های روابط عمومی با آرم های کوچک فیس بوک مشخص شده اند. آزبورن گفت که آنها "شبیه ابتکارات مسئولیت شرکتی هستند که مردم در سایر فناوری و محصولات مصرفی می بینند" ، بیانیه ای که این واقعیت را از بین می برد که اکثر شرکت های دیگر به بیش از 2 میلیارد نفر دسترسی ندارند.

  این شرکت اصرار دارد که بسیاری از داستانهای اخیر که در مورد آن نوشته شده است ، از مقاله فوق الذکر که پروژه Amplify را افشا می کند تا افشای گسترده وال استریت ژورنال ، حاوی دروغ است. "نیک کلگ" ، نایب رئیس امور جهانی شرکت ، در یک پست وبلاگی نوشت: "این داستانها حاوی نادرست توصیفات عمدی از آنچه ما در حال تلاش برای انجام آن هستیم" است.

  اگر فیس بوک واقعاً از بستر خود برای بهبود تصویر ، انتظار داشته باشید در ماه های آینده داستانهای بیشتری با چرخش مثبت در News Feeds ظاهر شوند: واشنگتن پست گزارش می دهد که افشاگر پشت مجموعه WSJ اسناد را به قانونگذاران تحویل داده است. گفته می شود که این فرد قصد دارد تا پایان سال علنی شود ، احتمالاً با شهادت در هیأت سنا.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری