خبر

 • تک بورد - آمازون و اسپیس ایکس بر سر طرح استارلینک برای 30 هزار ماهواره دیگر با یکدیگر درگیر هستند

  آمازون و اسپیس ایکس بر سر طرح استارلینک برای 30 هزار ماهواره دیگر با یکدیگر درگیر هستند
  19 روز و 14 ساعت قبل

  آمازون: برنامه Starlink برای داشتن دو برنامه باید کنار گذاشته شود.
  آمازون از تنظیم کننده های ایالات متحده می خواهد که به روز رسانی طرح SpaceX برای سیستم نسل دوم Starlink را رد کنند.

  Kuiper Systems ، زیرمجموعه پهنای باند ماهواره آمازون ، می گوید که SpaceX قوانین "کمیسیون ارتباطات فدرال" را با "پیشنهاد [پیکربندی] مختلف برای نزدیک به 30،000 ماهواره سیستم Gen2 خود ، که هریک از آنها این ماهواره ها را بر اساس پارامترهای مداری بسیار متفاوتی مرتب می کند ، نقض کرد. . رویکرد جدید SpaceX در مورد درخواست دو پیکربندی منحصر به فرد ، هم با قوانین کمیسیون و هم با سیاست عمومی در تضاد است و ما از کمیسیون می خواهیم که این اصلاحیه را رد کند. "

  آمازون نظرات خود را در جلسه با کارکنان کمیسیون خلاصه کرد. و در یک پرونده ex parte در روز چهارشنبه که جلسه را خلاصه می کرد ، و می گفت که SpaceX باید مجاز به اصلاح مجدد برنامه خود باشد "فقط پس از تنظیم یک پیکربندی واحد برای سیستم Gen2".

  بزوس/ماسک دعوا ادامه دارد

  در پاسخ به مقاله PCMag در مورد تشکیل پرونده آمازون ، ایلان ماسک ، مدیر اجرایی SpaceX ، با توئیتی به جف بزوس ، بنیانگذار آمازون ، پرداخت: "معلوم می شود بسوس [sic] بازنشسته شده است تا پیگیری یک شغل تمام وقت با تشکیل پرونده حقوقی علیه SpaceX. " رسیدگی به FCC یک دعوای حقوقی نیست ، اما بزوس Blue Origin اخیراً از ناسا به دلیل قرارداد فرود ماه به SpaceX شکایت کرده است.

  بخش Starlink SpaceX در حال ارائه خدمات پهنای باند به صورت بتا از حدود 1600 زمین کم است. ماهواره ها را در مدار قرار می دهد و تأیید FCC برای پرتاب نزدیک به 12000 دستگاه را دارد. در ماه مه 2020 ، اسپیس ایکس درخواست مجوز پرتاب 30 هزار ماهواره دیگر در ارتفاعات کمتر را برای افزایش ظرفیت شبکه کرد.

  آمازون از آمریکا برای پرتاب 3 هزار و 236 ماهواره در مدار پایین زمین درخواست موافقت کرده است ، اما این شرکت اخیراً به Ars گفت که 2023 اولین چیزی است که انتظار می رود شروع شود. آمازون همچنین به برنامه قبلی SpaceX اعتراض کرد اما به دلیل الزامات تداخل اعمال شده توسط FCC از نتیجه راضی بود. تبلیغات

  دو پیشنهاد SpaceX

  بایگانی FCC SpaceX در 18 اوت یک پیکربندی را پیشنهاد کرد که "با هدف قرار دادن تمایلات متعدد ، و تضمین پوشش جهانی بهتر و سازگارتر ، ظرفیت را به طور مساوی در عرض جغرافیایی گسترش می دهد". همراه با پیکربندی دوم که "از تعداد کمتری از ماهواره ها در هر هواپیما نسبت به پیکربندی 1 استفاده می کند ، در عین حال ظرفیت را به طور مساوی بر عرض جغرافیایی برای پوشش سازگارتر در سراسر جهان گسترش می دهد." تفاوت عمده دیگر بین آنها این است که "پیکربندی 1 به طور کامل از قابلیت های ماهواره ای ارتقا یافته و در دسترس بودن Starship استفاده می کند و توانایی ارسال ماهواره ها را به مدار افزایش می دهد" در حالی که "پیکربندی 2" جایگزینی را ارائه می دهد که از قابلیت های موشک Falcon 9 قابل اعتماد نیز استفاده می کند. SpaceX گفت.

  SpaceX گفت که پیکربندی اول را ترجیح می دهد اما هیچکدام از آنها به "طیف اضافی" نیاز ندارند یا منجر به افزایش چشمگیر پتانسیل تداخل با هر طیف دیگر از جمله دیگر NGSO می شود [. دارای مجوز و متقاضیان فعلی. »

  آمازون می گوید دو پیشنهاد بسیار زیاد است. کارهای تکنیکی زیادی: اپراتور با وظیفه بررسی تداخل و نگرانی های ناشی از مداری ناشی از اصلاحیه SpaceX مواجه شد. SpaceX به این امر به عنوان یک راحتی اشاره می کند و معتقد است که درخواست برای هر دو پیکربندی "کمیسیون را قادر می سازد تا هر دو رویکرد را حتی در صورت پیشرفت توسعه ارزیابی کند." با این حال ، این SpaceX است که برای ارزیابی و انتخاب بین رویکردهای مختلف لازم است. هم کمیسیون و هم طرفهای علاقه مند فقط باید یک "پیشنهاد جامع" را مورد بررسی قرار دهند. کمیسیون گفته است که از این قانون برای اجتناب از تشویق "برنامه های سوداگرانه" استفاده می کند.

  پرونده آمازون ادامه داد:

  در اینجا ، با رها کردن تقریباً همه جزئیات اصلی - مانند ارتفاع ، شیب ، و حتی تعداد کل ماهواره ها - برنامه SpaceX در هر آزمایشی که بخش 25.112 (a) (1) برشمرده است شکست می خورد. و با توجه به الزام این که برنامه های مجوز حاوی یک "پیشنهاد جامع" باشند ، اصلاحیه پیشنهادی SpaceX شامل یا دو پیشنهاد جامع است یا هیچ کدام به طور کلی. جلوه ها در کل اصلاحیه SpaceX مشاهده می شوند. به عنوان یک مثال ، SpaceX مجبور است از "محدودیت های برنامه S" چشم پوشی کند زیرا ، در میان دلایل دیگر ، برنامه S به آن اجازه نمی دهد "رابطه بین دو پیکربندی مداری [خود] را به درستی مشخص کند.

  FCC باید اصرار داشته باشد که "SpaceX به چارچوب مطابقت مندرج در قسمت 25 پایبند باشد-یعنی اینکه مجوزها برای یک سیستم واحد برنامه ارسال کنند." تبلیغات

  SpaceX می گوید این یک هنجار بین المللی است

  SpaceX در برنامه خود اذعان کرد که غیر معمول نیست که از FCC بخواهیم دو پیکربندی جایگزین را در نظر بگیرد ، اما این شرکت استدلال کرد که "این سازگار است با رویکرد بین المللی به مقررات NGSO. " اسپیس ایکس نوشت:

  اگرچه این برنامه اصلاحات جایگزینی را در برنامه معلق پیشنهاد می کند ، اما این مفهوم برای کسانی که پرونده های شبکه ماهواره ای را به اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) ارسال می کنند برای آغاز فرایند بین المللی استقرار صورت های فلکی NGSO آشنا است. به طور خاص ، به رسمیت شناختن اینکه طرح های صورت فلکی از طریق توسعه بالغ می شوند ، ITU تنظیمات متقابل منحصر به فرد را در مرحله تشکیل پرونده امکان پذیر می کند. هر یک از این پیکربندی های متقابلاً منحصر به فرد به طور مستقل مورد ارزیابی قرار می گیرد تا مشخص شود آیا الزامات یک یافته مطلوب را برآورده می کند یا خیر. با استقرار سیستم ماهواره ای ، ممکن است تنها یک پیکربندی اطلاع داده شود و مورد استفاده قرار گیرد. اگر اصلاح در حال انجام است اما هنوز تا زمان رسیدن مهلت اعلان یافته های مطلوبی دریافت نکرده است ، می توان یک پیکربندی پشتیبان متقابل منحصر به فرد را مشخص کرد و در صورت عدم پیکربندی اولیه مناسب استفاده کرد.

  ما در مورد تشکیل پرونده آمازون با SpaceX تماس گرفتیم و در صورت دریافت پاسخ این مقاله را به روز خواهیم کرد.

خبرهای دیگر از سیاست فناوری