آمازون لباس خواب و سشوار مخصوص کودکان قابل اشتعال را حمل کرد که می تواند شما را دچار برق کند

شکایت ایالات متحده در برابر آمازون همچنین به آشکارسازهای CO اشاره دارد که مونوکسید کربن را تشخیص نمی دهند.
کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده (CPSC) روز گذشته شکایتی را علیه آمازون در مورد فروش صدها هزار محصول خطرناک از جمله ردیاب های مونوکسیدکربن مطرح کرد. که قادر به شناسایی مونوکسیدکربن ، سشوار بدون محافظت لازم در برابر ضربه و برق و لباس خواب قابل اشتعال برای کودکان نیستند. CPSC اعلام

محصولات خطرناک توسط اشخاص ثالث با استفاده از برنامه "انجام شده توسط آمازون" (FBA) ارائه شده است ، که در آن آمازون محصولات را در انبارهای خود ذخیره می کند ، آنها را برای مشتریان حمل می کند و از درآمد قابل توجهی برداشت می کند. در شکایت اداری CPSC ادعا می شود که آمازون مسئولیت کافی در قبال محصولات شخص ثالث خطرناکی را که از طریق FBA ارسال می کند ، به عهده نگرفته است.

در این شکایت هیچ مورد خاصی از صدمه ذکر نشده است اما گفته می شود شواهد این اتهامات را تأیید می کند شامل "پرونده های قضایی مربوط به حوادث یا جراحات مربوط به محصولات مختلف مصرفی مشخص شده در شکایت." همچنین گفت که کارکنان CPSC محصولات را آزمایش کردند و دریافتند که آنها از نظر ایمنی مطابقت ندارند. آژانس اظهار داشت: محصولاتی که این شرایط را ندارند از نظر مصرف کنندگان خطر جدی یا صدمه دیده اند.

"شکایت این است که محصولات خاص معیوب هستند و خطر صدمه جدی یا مرگ آنها را به همراه دارد. مصرف کنندگان و آمازون از نظر قانونی مسئول یادآوری آنها است "، در اطلاعیه CPSC آمده است. "محصولات نام برده شده شامل 24000 آشکارساز مونوکسیدکربن معیوب است که هشدار نمی دهند ، لباسهای زیادی برای لباس خواب کودکان که ناقض استاندارد ایمنی پارچه قابل اشتعال است و منجر به آسیب دیدگی به کودکان می شود و نزدیک به 400000 سشوار بدون تجهیزات محافظت از غوطه وری لازم برای محافظت از مصرف کنندگان به فروش می رسد. در برابر شوک و برق. "

CPSC گفت که شکایت خود" تلاش می کند آمازون را به عنوان توزیع کننده محصولات مجبور به توقف فروش این محصولات کند ، با کارمندان CPSC در فراخوان محصولات کار کند و مستقیماً به مصرف كنندگاني كه آنها را خريداري كرده اند را در مورد فراخوان اطلاع دهيد و به آنها بازپرداخت كاملي را ارائه دهيد. "

" ما بايد با چگونگي برخورد موثرتر با اين سكوهاي عظيم شخص ثالث و نحوه محافظت بهتر از مشتريان آمريكايي كه به آنها اعتماد کنید ، "رابرت آدلر ، سرپرست CPSC گفت.

آمازون در بیانیه ای که به آرس ارائه داد ، گفت که قبلا" اکثریت قریب به اتفاق "محصولات را از فروشگاه آنلاین خود حذف کرده است ، و بازپرداخت ارائه شده است. آمازون ادعا کرد که CPSC اطلاعات کافی در مورد محصولات باقیمانده ارائه نکرده است. آمازون گفت:

ایمنی مشتری در اولویت اصلی است و هنگامی که از یک موضوع ایمنی مطلع شدیم سریعاً برای محافظت از مشتری اقدام می کنیم. همانطور که شکایت خود CPSC اذعان می کند ، برای اکثر قریب به اتفاق محصولات مورد بحث ، آمازون در حال حاضر بلافاصله محصولات را از فروشگاه ما خارج کرده ، مشتریان را در مورد نگرانی های احتمالی ایمنی مطلع می کند ، به مشتریان توصیه می کند محصولات را نابود کنند و بازپرداخت کامل به مشتریان ارائه می دهد. برای چند محصول باقیمانده مورد بحث ، CPSC اطلاعات کافی در اختیار آمازون قرار نداده تا بتوانیم اقدامی انجام دهیم و علیرغم درخواستهای ما ، CPSC بی پاسخ مانده است. آمازون یک برنامه فراخوان پیشرو در صنعت دارد و ما بیشتر پیشنهاد کرده ایم که توانایی های خود را برای رسیدگی به فراخوان تمام محصولات فروخته شده در فروشگاه خود گسترش دهیم ، صرف نظر از اینکه این محصولات توسط آمازون یا فروشندگان شخص ثالث فروخته شده یا انجام شده است. ما درمورد اینکه چرا CPSC این پیشنهاد را رد کرده است یا چرا آنها شکایتی را ارائه داده اند که می خواهند ما را مجبور به انجام اقدامات تقریباً تکراری از اقداماتی که قبلاً انجام داده ایم ، شکایت کرده اند.

تبلیغ خطر آتش سوزی ، برق گرفتگی و کربن C330 نوشت: مونوکسید

سشوارهای معیوب توسط بیش از 30 فروشنده ارائه شده اند و مصرف کنندگان "تقریباً 398،187" از آنها را با قیمت هر دلار 20 تا 70 دلار خریداری کرده اند. آنها بین 10 ژوئن 2019 و 9 مارس 2021 فروخته شده اند. سشوارهای دستی "فاقد یک دستگاه محافظ غوطه وری یکپارچه در سیم برق هستند" ، یک قانون ایمنی فدرال را نقض می کنند ، و بنابراین "یک شوک الکتریکی قابل توجه و خطر برق گرفتگی برای کاربران ، "CPSC گفته است.

لباس های خواب قابل اشتعال کودکان توسط فروشندگانی به نام HOYMN ، IDGIRLS ، Home Swee و Taiycyxgan ساخته شده اند و دارای نام های محصول شامل عباراتی مانند" لباس شب پنبه ای توری دختر کوچک "بودند لباس خواب شاهزاده خانم برای کودکان نوپا ، "" جمجمه پشم گوسفند پسرانه و جمجمه شال "و" کتانی بچه گانه نرم و سفارشی سفینه فضایی برای پسر ". وسایل لباس خواب بچه ها هر کدام بین 15 تا 30 دلار فروخته می شود.

"لباس های لباس بچه گانه توسط کارکنان CPSC آزمایش شده است و مطابق با قانون پارچه های قابل اشتعال ، الزامات قابل اشتعال لباس خواب کودکان را برآورده نمی کند." شکایت گفت. در شکایت گفته شد که آمازون از ماه مه 2019 محصولات را از طریق FBA توزیع کرده و بین ژانویه و آوریل 2020 "ASIN ها را برای لباس خواب کودکان حذف کرد".

CPSC خاطرنشان کرد که بیشتر حوادث سوختگی مربوط به لباس خواب بچه ها اتفاق می افتد در حالی که کودکان بیدار هستند و "خطر اصلی اشتعال لباس خواب در تماس با سطوح گرم و / یا منابع کوچک اشتعال با شعله باز ، مانند عناصر اجاق گاز ، کبریت و فندک است." طبق استانداردها ، "لباس های لباس خواب کودکان با از بین بردن منبع شعله ، از سوختن متوقف می شوند." آنها بین 9 فوریه 2018 و 23 نوامبر 2020 فروخته شدند و 24،632 با قیمت 9 تا 13 دلار به مصرف کنندگان فروخته شد.

"ردیاب های مونوکسیدکربن توسط کادر فنی CPSC آزمایش شده و فعال نشدند هنگامی که گاز مونوکسیدکربن وجود دارد ... آشکارسازهای مونوکسیدکربن معیوب هستند زیرا در تشخیص مونوکسیدکربن و هشدار مصرف کنندگان موفق نیستند. "شکایت می گوید.

CPSC گفت که" آمازون ASIN ها را برای برخی از موارد حذف کرد محصولات موضوعی "، اما مشخص نیست که کدام محصولات توسط آمازون حذف نشده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.