خبر

 • تک بورد - آزمایشات ترانوس نشانگر سرطان پروستات را در زنان بدون پروستات شناسایی کرد

  آزمایشات ترانوس نشانگر سرطان پروستات را در زنان بدون پروستات شناسایی کرد
  16 روز و 14 ساعت قبل

  هولمز تلاش کرد توضیح دهد چرا تست Theranos نشانگر زیستی مردانه را در زنان پیدا کرد.
  در حدود سال 2016، مدیر آزمایشگاه چهارم Theranos، Kingshuk Das، متوجه مشکلی شد. او در حال تجزیه و تحلیل داده های دستگاه های تشخیصی شرکت بود که نتایج آزمایش های آنتی ژن اختصاصی پروستات یا PSA را دید. PSA برای تشخیص سرطان پروستات در مردان استفاده می شود و به جز در موارد نادر، در خون زنان وجود ندارد. به جز اینجا که د

  داس یافته‌های PSA خود را به الیزابت هولمز، مدیرعامل این شرکت برد. داس دیروز در دادگاه جنایی هولمز به هیئت منصفه گفت: «زنان معمولاً نباید PSA قابل شناسایی داشته باشند.

  با این حال هولمز قبول نکرد که دستگاه‌های اختصاصی Theranos ممکن است مقصر باشند. داس به یاد می آورد که او پیشنهاد کرد که برخی از بیمارانی که در عوض خون آنها آزمایش شده است، نوع نادری از سرطان سینه دارند، و به «یک یا دو مقاله» اشاره کرد که نشان می داد امکان پذیر است. او به هیئت منصفه گفت که توضیح هولمز "غیرقابل قبول به نظر می رسید." او در مارس 2016 استخدام شده بود، و وقتی برای اولین بار شروع به کار کرد، فکر می‌کرد که شرکت در حال انجام آزمایش‌هایی بر روی تجهیزات تشخیصی آزمایشگاهی استاندارد است، نه دستگاه‌های ادیسون یا MiniLab خود شرکت. او به زودی متوجه شد که این درست نیست.

  خطر فوری

  یکی از وظایف اصلی او پاسخ دادن به گزارش ویرانگری بود که شرکت در ژانویه 2016 از مراکز فدرال مراقبت و درمان دریافت کرد. خدمات Medicaid یا CMS. این گزارش که پس از بازرسی در نوامبر 2015 انجام شد، حاوی سرفصل "نقایص سطح وضعیت - خطر فوری" بود.

  ادامه مطلب

  الیزابت هولمز از کارکنان خواست که Theranos را پنهان کنند. در این گزارش آمده است: "در نتیجه بررسی، مشخص شد که مرکز شما با تمام شرایط مورد نیاز برای صدور گواهینامه در برنامه CLIA مطابقت ندارد." "مشخص شد که عملکردهای ناقص آزمایشگاه سلامت و ایمنی بیمار را به خطر می اندازد."

  همانطور که داس گزارش را مرور می‌کرد، یک «بیانیه کاستی‌ها» 121 صفحه‌ای جداگانه نیز توسط CMS تهیه شده بود، و داده‌های خود شرکت، به نتیجه‌ای رسید که سال‌ها آزمایش انجام شده بر روی دستگاه‌های Theranos را زیر سوال برد.

  آگهی

  داس در دادگاه گفت: «من متوجه شدم این ابزارها برای استفاده بالینی مناسب نیستند. او در نهایت تمام آزمایش‌هایی را که Theranos تا به حال در آزمایشگاه تحت نظارت فدرال خود انجام داده بود، باطل کرد، حدود 50000 تا 60000 نتیجه از سال‌های 2014 و 2015.

  در آن زمان، هولمز به داس گفت که مشکل از ابزارها نیست، بلکه مشکل از ابزار است. کنترل کیفیت و تضمین کیفیت. داس قانع نشد. او به هولمز گفت: "این سازها از همان ابتدا اجرا نمی شدند."

  بعد از باطل شدن نتایج، ترانوس هرگز آزمایش دیگری انجام نداد. داس به کار برای ترانوس ادامه داد تا اینکه در سال 2018، کمی قبل از انحلال شرکت، از کار اخراج شد.

  داس اعتراف کرد که ترانوس هرگز با بیمارانی که نتایج آزمایش آنها باطل شده بود تماس نگرفت.

  آزمایشگاه سوم کارگردان شهادت را تمام کرد

  ادامه مطلب

  مدیر آزمایشگاه Theranos هرگز وارد آزمایشگاه نشد، به دلیل "فقدان شفافیت" استعفا داد. کارگردان لینت سایر توسط وکلای مدافع هولمز و تغییر مسیر توسط دادستان. سمت ساویر موقتی بود، و او در ژوئن 2015 استعفا داد. کار او بیشتر شامل استفاده از DocuSign برای تأیید روش‌های عملیاتی استاندارد (SOP) برای آزمایش‌های آزمایشگاهی بود. او هرگز پا به آزمایشگاه نگذاشت، و زمانی که متوجه مشکلاتی شد با ایمیل زدن به مخاطب خود در شرکت، با نیمه جان سعی کرد SOP ها را برطرف کند. ساویر اعتراف کرد که هرگز با کسی در ترانوس تماس نگرفته تا این تغییرات را پیگیری کند.

  اگرچه شهادت دیروز ساویر مختصر بود، اما حاوی یک جزئیات آبدار بود. یکی از کارت‌های تلفن Theranos نانو ظرف بود، نام شرکت برای ویال کوچکی که خونی را که از طریق نیش انگشت به دست می‌آمد، نگه می‌داشت. هولمز اغلب برای عکس‌هایی ژست می‌گرفت که نانو ظرفی را بین انگشت شست و سبابه‌اش نگه می‌داشت، از جمله برای روی جلد مجله فوربس.

  اصطلاح «نانو ظرف» در یکی از خط‌مشی‌هایی که ساویر آن را امضا کرد ظاهر شد، بنابراین پاسخ او به سؤال لنس وید، وکیل مدافع هلمز، کمی تعجب‌آور بود. "Nanotainer چیست؟" اواز او پرسید.

  سویر پاسخ داد: "نمی دانم".

خبرهای دیگر از سیاست فنی