خبر

 • تک بورد - IBM داده های آب و هوا و AI را برای کمک به اهداف پایداری ارائه می دهد

  IBM داده های آب و هوا و AI را برای کمک به اهداف پایداری ارائه می دهد
  13 روز و 9 ساعت قبل

  اگر اخیراً در مورد تغییرات در دنیای شرکت ها مطالبی خوانده اید ، بدون شک درباره چیزی به نام \\ "CSR \\" ، که مخفف مسئولیت اجتماعی شرکت ها و \\ "ESG \\" ، مخفف کلمات محیطی ، اجتماعی و حاکمیت شرکتی. به نظر می رسد سازمان ها در همه انواع و اندازه ها تبلیغات ، وبلاگ نویسی و تبلیغ اهداف خود در این زمینه ها و صحبت از پیشرفت هایی که در این زمینه انجام داده اند ، ارائه می دهند.

  مباحث مربوط به CSR و ESG جدید نیستند ، اما مطمئناً در نتیجه تغییرات اجتماعی ، افزایش نگرانی های زیست محیطی و الزامات نظارتی توجه و تمرکز بیشتری را به خود جلب کرده اند. به به ویژه ، مسائل پایداری زیست محیطی اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته است ، زیرا آتش سوزی های گسترده ، سیل و سایر بلایای طبیعی ناشی از تغییرات آب و هوایی ، ویرانی هایی را در سراسر جهان به وجود آورده است.

  در نتیجه ، بسیاری سازمانها برنامه های بلندپروازانه ای را برای انجام کارهایی مانند کاهش مصرف انرژی و ردپای کربن و انجام هر تلاشی که می توانند برای کاهش تأثیرات خود بر محیط زیست انجام دهند. شرکتها نه تنها بر تلاشهای خود در اینجا تمرکز دارند ، بلکه حتی بر شرکتهایی که در زنجیره تامین با آنها همکاری می کنند ، تمرکز می کنند. در حالی که بیشتر این چالش ها ناشی از همه گیری هستند ، برخی از آنها نیز می توانند با تغییرات محیطی مرتبط باشند. این امر به ویژه در صنایعی مانند کشاورزی و انرژی صادق است. با نگاهی به آینده ، بسیاری از سازمانها همچنین نگران تأثیراتی هستند که مسائل آینده بر اساس آب و هوا و محیط زیست می تواند بر تداوم تجارت داشته باشد. در جدیدترین گزارش خطرات جهانی مجمع جهانی اقتصاد در سال 2021 ، 3 خطری که در 10 سال آینده برای مشاغل ذکر می کنند همه مربوط به آب و هوا و محیط زیست است: آب و هوای شدید ، شکست اقلیمی و آسیب های زیست محیطی به رهبری انسان.

  در این زمینه ، به نظر می رسد پیشنهاد جدید SaaS از IBM با عنوان مجموعه اطلاعات محیطی (EIS) بسیار منطقی باشد. همچنین - شاید برای برخی با تاخیر - توضیح جامع تری در مورد اینکه چرا IBM شرکت هواشناسی (دارایی های دیجیتالی پشت کانال آب و هوا ، اما نه خود کانال کابلی) را بیش از 5 سال پیش خریداری کرده است ، ارائه می دهد.

  مجموعه اطلاعات محیطی اطلاعات گسترده آب و هوا را با تجزیه و تحلیل geospatial و پیشرفت های IBM Research با هوش مصنوعی ترکیب می کند. این قابلیت ها به شرکت هایی که از این ابزار استفاده می کنند این امکان را می دهد که تغییرات آب و هوایی و محیطی را حتی در بازه های زمانی میان مدت و بلند مدت نیز رصد و پیش بینی کنند. آنها همچنین بینشی در مورد اینکه چگونه این تغییرات می توانند به طور بالقوه بر عملکرد شرکت تأثیر بگذارند ، ارائه می دهند.

  برای صنایعی مانند حمل و نقل و تدارکات ، و همچنین بیمه ، کشاورزی و انرژی ، این نوع اطلاعات می تواند بسیار مهم باشد. EIS نه تنها می تواند انواع هشدارهای واضح را ارائه دهد ، بلکه می تواند کارهایی مانند پوشش تصاویر ماهواره ای از رشد درختان در بالای خطوط برق موجود را انجام دهد تا به شرکت های انرژی هشدار دهد که در کجا باید برش درختان و پاکسازی خطوط را در اولویت قرار دهند.

  https://techbord.com IBM داده های آب و هوا و هوش مصنوعی را برای کمک به اهداف پایداری به ارمغان می آورد

  < p> در زمینه های دیگر مانند تولید ، IBM می گوید مشتریان آن با استفاده از داده های تجزیه و تحلیل تولید شده توسط ابزار ، پس اندازها و بهبودهای قابل توجهی را در دنیای واقعی کشف کرده اند. مهمتر از همه ، این اطلاعات را بدون دردسرها و مجموعه مهارتهای تخصصی که قبلاً برای امتحان و جمع آوری این داده ها ضروری بود ، ارائه می دهد.

  مجموعه اطلاعات محیطی همچنین شامل مجموعه ای از ابزارها است که برای ایجاد فرایند جمع آوری طراحی شده است. انجام داده های مربوط به محیط زیست خود یک شرکت آسان تر است. در حال حاضر ، فرآیند جمع آوری داده ها برای گزارش ESG و CSR می تواند برای بسیاری از سازمان ها چالش برانگیز باشد. موتور عملکرد کربن IBM و API های حسابداری کربن مجموعه ای از ابزارهایی هستند که شرکت برای جمع آوری داده های اندازه گیری مورد نیاز ، تهیه گزارش ، ارائه شرکت به نحوه هماهنگی با استانداردهای در حال توسعه و مقایسه با سایر شرکت های صنعت خود ساخته است.

  این ابزار می تواند به طور خودکار با تغییرات الزامات نظارتی سازگار شود و برای ادغام با سیستم های ERP موجود برای جمع آوری برخی از داده های لازم طراحی شده است. حتی چندین قابلیت مبتنی بر هوش مصنوعی ، پردازش زبان طبیعی (NLP) وجود دارد که مواردی مانند نام های مختلفی را که برخی کشورها برای گاز یکسان استفاده می کنند جبران می کند و اطمینان می دهد که سازمان های چند ملیتی می توانند به طور دقیق (و به طور خودکار) این تغییرات بالقوه گیج کننده را تنظیم کنند. .

  در حالی که پیشنهاد IBM جامع به نظر می رسد ، این تنها شرکتی نیست که به سایر مشاغل کمک می کند تا مصرف انرژی خود را تشخیص داده و بهبود بخشند.

  در Google Cloud Next این هفته ، Google از یک ابزار رایگان به نام Google Cloud Carbon Footprint که همانطور که از نامش مشخص است به شرکت هایی که از Google Cloud استفاده می کنند اجازه می دهد تا میزان کربن حجم کاری که در آنجا اجرا می کنند را اندازه گیری کنند. علاوه بر این ، Google توصیه های کاهش کربن را ارائه می دهد که به شرکت ها اجازه می دهد پروژه ها و حجم کاری فراموش شده و/یا بدون مراقبت را به راحتی حذف کنند. در حالی که به وضوح تنها بخش پایینی از کل انرژی مصرفی اکثر سازمان ها است ، اما دیدن Google به صورت رایگان این اطلاعات را بسیار عالی می کند.

  علی رغم افزایش نسبتاً سریع آنها به مرحله مرکزی شرکت ها ، تردیدی وجود ندارد که CSR و ابتکارات مربوط به ESG برای مدت طولانی وجود خواهد داشت. به همین دلیل تلاش هایی مانند IBM و Google بسیار مهم است.

  کمک به شرکت ها برای آماده شدن برای چالش های زیست محیطی و جمع آوری اطلاعاتی که می توانند از آنها برای کاهش تأثیرات خود بر محیط استفاده کنند ، چیزی است که طیف وسیعی از سازمان ها می خواهند و نیاز به مدتی دیگر است.

  باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر اصلی TECHnalysis Research ، LLC ، یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در توییترbobodtech دنبال کنید.

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری