خبر

 • تک بورد - گفته می شود که گوگل قبل از اخراج کارمندان ، در هر بورد کارگری ایالات متحده ، جاسوسی کرده است

  گفته می شود که گوگل قبل از اخراج کارمندان ، در هر بورد کارگری ایالات متحده ، جاسوسی کرده است
  چند ثانیه قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ چند سالی است که گوگل در مورد روابط با کارگرانش می گذرد. در این آخرین تحول ، شورای ملی روابط کار در حال آماده سازی شکایت از Google به دلیل جاسوسی از کارمندان شاغل در فعالیت های صنفی است.

  طبق هیئت روابط ملی کار ایالات متحده (NLRB) ، گوگل قبل از اخراج کارمندان غیرقانونی از کارمندان درگیر در سازماندهی جاسوسی کرد. هیئت مدیره در حال آماده سازی شکایتی است پس از اینکه گوگل چندین قانون کار را نقض کرده است. در ادامه این شکایت از گوگل خواسته شده است که دو کارمند خود ، لورنس برلند و کاترین اسپیرز را به کار خود برگرداند. شرکت مادر Google Alphabet. این اتهامات ادعای پایان کار نادرست کارمندان به منظور جلوگیری از سازماندهی است.

  اسپیرز و برلند سال گذشته به دلیل اقدامات مربوط به استخدام مشاوران ضد اتحادیه جمهوری اسلامی ایران توسط Google خاتمه یافتند. Spiers یک اعلان پاپ آپ مرورگر ایجاد کرد که با مراجعه کارمندان Google به وب سایت IRI فعال می شود. پنجره بازشو اظهار داشت که "" Googlers حق شرکت در فعالیتهای محافظت شده هماهنگ را دارند. "Google بعداً Spiers را به دلیل نقض سیاست های امنیتی اخراج کرد در حالی که برلند به دلیل " نقض مکرر "سیاست های امنیتی داده مربوط به وی که مورد بررسی قرار گرفت ، اخراج شد. تقویم های دیگر کارمندان.

  NLRB متوجه شد که سیاست Google در برابر تقویم های همکاران غیرقانونی است. علاوه بر این ، خاتمه Spiers نیز به همان اندازه غیرقانونی تشخیص داده شد.

  جاسوسی کرده است" این هفته NLRB شکایتی از طرف من صادر کرد. آنها دریافتند که من به دلیل تلاش برای کمک به همکارانم به طور غیرقانونی فسخ شدم. ” "همکاران و غریبه ها بر این باورند که من از نقش خود سواستفاده کردم به دلیل دروغهایی که مدیریت گوگل هنگام انتقام از من گفته بودند. NLRB می تواند به Google دستور بازگرداندن من را بدهد ، اما نمی تواند صدمه ای که به اعتبار من وارد شده است را برگرداند. "

  تنش ها بین Google و کارمندان آنها طی چند سال گذشته در حال افزایش است. در سال 2017 ، گوگلرهای سابق شکایتی طبقاتی را مطرح کردند که در آن سوگیری جنسیت در حقوق و رشد شغلی عنوان شده است. در سال بعد ، گوگل با واکنش گسترده داخلی در رابطه با مشارکت در "پروژه Maven" ، مشارکت با ارتش ایالات متحده برای تجزیه و تحلیل تصاویر نظارت بر هواپیماهای بدون سرنشین مواجه شد. این شرکت همچنین با مخالفت با Project Dragonfly ، موتور جستجوی سانسور شده ساخته شده برای دولت چین برخورد کرد.

  NLRB هیچگونه مجازات قانونی ندارد اما قرار است در آینده به قاضی قانون اداری مراجعه کند ماه ها. Google به شکایت NLRB در پاسخ به The Verge پاسخ داد:

  "Google همیشه برای حمایت از فرهنگ بحث داخلی تلاش کرده است و ما اعتماد زیادی به کارمندان خود داریم. البته کارمندان از حقوق کار محافظت کرده اند که ما به شدت از آن پشتیبانی می کنیم ، اما ما همیشه امنیت اطلاعات را بسیار جدی گرفته ایم. ما به تصمیم و موقعیت قانونی خود اطمینان داریم. اقدامات انجام شده توسط کارکنان مورد نقض جدی سیاست های ما و نقض غیرقابل قبول مسئولیت قابل اعتماد است. "

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری