خبر

 • تک بورد - گزارش شده است که فیس بوک تلاش کرده است تا اعتبار افشاگر خود را در میان سیاستمداران لکه دار کند

  گزارش شده است که فیس بوک تلاش کرده است تا اعتبار افشاگر خود را در میان سیاستمداران لکه دار کند


  23 روز و 7 ساعت قبل

  در حالی که فیس بوک (یا متا، همانطور که اکنون شناخته می شود) ممکن است فکر می کرد سال 2018، سال رسوایی کمبریج آنالیتیکا، برای همیشه بدترین 12 ماه خود باقی خواهد ماند، سال 2021 این عنوان ناخواسته را به خود اختصاص داده است - و هنوز تمام نشده است. این شرکت اکنون با اتهاماتی مبنی بر تلاش برای لکه دار کردن نام کارمند سابق خود، فرانسیس هاوگن، افشاگر در میان سیاستمداران واشنگتن مواجه است.

  هوگن اوایل سال جاری اسناد داخلی را فاش کرد که نشان می‌داد فیس‌بوک می‌داند که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود چقدر برای جامعه مضر هستند، از جمله تأثیرات تعیین‌کننده‌ای که اینستاگرام می‌تواند بر سلامت روان دختران نوجوان داشته باشد.

  Haugen همچنین فاش کرد که تغییرات در الگوریتم‌های فیس‌بوک برخی از اقدامات حفاظتی طراحی شده برای مبارزه با انتشار اطلاعات نادرست را خاموش کرده است و ممکن است در شورش‌های کنگره نقش داشته باشد. او همچنین گفت که این شرکت کشورهای مختلف را به ترتیب اهمیت در تعدیل محتوا رتبه بندی می کند. این پیامدها منجر به تعلیق موقت فیس‌بوک در برنامه‌های اینستاگرام برای کودکان و کنگره شد و مدیران اجرایی را به جلسات متعدد احضار کرد.

  طبق گزارش وال استریت ژورنال، لابی‌ها و کارکنان روابط عمومی فیس‌بوک در واشنگتن به حمله علیه این شرکت پرداختند. هاگن پس از حضورش در برنامه 60 دقیقه CBS. ظاهراً این تیم به دموکرات ها هشدار داد که جمهوری خواهان از افشای اطلاعات هاوگن برای انتقاد از تصمیم شرکت برای ممنوع کردن پست های حمایت کننده از تیرانداز کنوشا، کایل ریتنهاوس استفاده خواهند کرد.

  در همین حال، به جمهوری خواهان گفته شد که هاوگن یک فعال دموکرات است. که می خواستند دولت پرزیدنت بایدن را تقویت کنند. شرکت روابط عمومی او که توسط کارمندان رئیس جمهور سابق اوباما اداره می شد به عنوان مدرکی برای این ادعا مطرح شد.

  اعضای هر دو حزب که با روزنامه صحبت کردند گفتند که این تماس ها تلاشی برای جلوگیری از اتحاد قانونگذاران علیه فیس بوک / متا بود. . اما هاوگن برای شهادت در مقابل کنگره دعوت شد که منجر به کار گروهی از قانونگذاران دو حزبی شد که روی مقررات سخت‌گیرانه‌تر برای شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی کار می‌کردند.

  علاوه بر این، ژورنال می‌نویسد که مارک زاکربرگ، مدیرعامل، به کارکنان گفته است که از این بابت عذرخواهی نکنند. تحقیقات فیس بوک، که آن را "مشخصات نادرست" می نامد. رئیس سیاست عمومی اینستاگرام، کارینا نیوتن، نوشت که گزارش‌های اهانت‌آمیز بر «مجموعه محدودی از یافته‌ها تمرکز می‌کنند و آن‌ها را در پرتو منفی قرار می‌دهند».

  اوایل این ماه، یک نظرسنجی مشاهده کرد. فیس‌بوک/متا با اختلاف زیادی به عنوان بدترین شرکت سال 2021 انتخاب شد و 50 درصد بیشتر از رتبه دوم علی‌بابا رای آورد، نتیجه‌ای که هیچ‌کس را شگفت‌زده نکرد.


  تگ ها:

  گزارش , تلاش , کرده , اعتبار , افشاگر , میان , سیاستمداران


خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری