خبر

 • تک بورد - کودک آلبوم Nevermind نیروانا در سال 1991 از گروه به اتهام پورنوگرافی کودکان شکایت می کند

  کودک آلبوم Nevermind نیروانا در سال 1991 از گروه به اتهام پورنوگرافی کودکان شکایت می کند
  24 روز و 18 ساعت قبل

  WTF ؟! نام Spencer Elden برای اکثر مردم آشنا نیست ، اما آنها ممکن است عکس این 30 ساله را که در حال حاضر نوزاد است روی جلد آلبوم Nevermind نیروانا تشخیص دهند. این یکی از نمادین ترین قطعات آلبوم در تمام دوران است ، بنابراین تعجب آور است که بدانید سه دهه پس از انتشار ، الدن از گروه به دلیل ادعای پورنوگرافی کودکان شکایت می کند.

  جلد Nevermind الدن چهار ماهه را در برهنه در استخری نشان می دهد که سعی می کند اسکناس دلار متصل به خط ماهیگیری را بگیرد. او در حال حاضر می گوید والدینش ، که برای این عکس 200 دلار حقوق دریافت کردند ، هیچ گاه بیانیه ای را امضا نکردند که اجازه می دهد از تصویر او در آلبوم استفاده کند و این پورنوگرافی کودکان است.

  به گفته ورایتی ، وکیل الدن ، روبرت ی. لوئیس ، می گوید که این عکس باعث می شود نوزاد "مانند یک کارگر جنسی " به نظر برسد و الدن برای افزایش فروش آلبوم و افزایش توجه مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

  "متهمان در این شکایت آمده است: "عمداً پورنوگرافی کودکان اسپنسر را به فروش رساند و از ماهیت تکان دهنده تصویر او استفاده کرد تا خود و موسیقی آنها را با هزینه او تبلیغ کند." "متهمان از پورنوگرافی کودکان که اسپنسر را نشان می دهد به عنوان عنصری اساسی در طرح تبلیغات ضبط شده که معمولاً در صنعت موسیقی برای جلب توجه استفاده می شود ، استفاده کردند ، در این قسمت جلدهای آلبوم کودکان را به شیوه ای تحریک آمیز از نظر جنسی برای بدست آوردن بدنامی ، افزایش فروش و جلب توجه رسانه ها به کار می برد. "

  همچنین ادعا شده است که نیروانا قول داده بود که با استفاده از برچسب ، اندام تناسلی الدن را بپوشاند ، اما از توافق منصرف شد.

  الدن می گوید " "هویت واقعی و نام حقوقی برای همیشه با استثمار جنسی تجاری که او در دوران کودکی تجربه کرده است پیوند خورده است و از زمان کودکی تا به امروز در سراسر جهان توزیع و فروخته شده است."

  الدن ادعا می کند "متحمل خسارات مادام العمر " در نتیجه تصویر ، از جمله "ناراحتی شدید و دائمی عاطفی " همراه با "دخالت در رشد طبیعی و پیشرفت تحصیلی " و "درمان دارویی و روانی ". او اکنون از هریک از 17 متهم نامبرده ، از جمله اعضای گروه باقی مانده دیو گرول و کریست نووسلیک ، مدیران ضبط ، عکاس کرک ودل و کورتنی لاو ، همسر سابق و مجری املاک کورت کوبین ، 150 هزار دلار درخواست می کند.

  >

  الدن در حال بازسازی جلد آلبوم Nevermind. اعتبار: جان چاپل

  الدن قبلاً تصویر آلبوم Nevermind را برای دهمین ، هفدهم ، بیستم و بیست و پنجمین سالگرد آن بازسازی کرده است. او اغلب در مصاحبه ها احساسات متفاوتی نسبت به بودن "بچه نیروانا" ابراز می کرد ، اما قبلاً هرگز آن را به عنوان پورنوگرافی یا استثمار توصیف نمی کرد. او در مصاحبه ای با مجله تایم در سال 2016 ، گفت: "سخت است وقتی می شنوید که چقدر پول درگیر شده است ناراحت نشوید." "

  " [وقتی] من به بیس بال می روم بازی کنید و در مورد آن فکر کنید: "مرد ، همه در این بازی بیس بال احتمالاً آلت تناسلی کودک کوچک من را دیده اند " احساس می کنم بخشی از حقوق بشر من لغو شده است. "

  برعکس ، در الدن در مصاحبه با گاردین در سال 2015 گفت: "این همیشه یک چیز مثبت بود و درهایی را برای من باز کرد. "

خبرهای دیگر از فرهنگ فناوری